انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

آخرین ارسال‌ها

صفحه: [1] 2 3 ... 10
1
سلام
من برای پخش ویدیو smplayer رو بهتون پیشنهاد میدم
کلی پوسته زیبا هم داره که میتونی تغیر بدی

برای موزیک clementine
2
دبیان / پاسخ : تعویض فونت فارسی در دبیان
« آخرین ارسال توسط AliGholipour امروز ساعت 02:59 ب‌ظ »
در گنوم میخوام هرجا زبان فارسی باشه با اون فونت باشه
3
پیشنهاد نمیشه اینکار
تنها راهش اینه که فقط خودتون و نزیکان ازش استفاده کنند و اگر نه سریع از کار می افته
من فقط میخوام خودم استفاده کنم... نمیخوام عمومی کنم.. چون کسب و کارم تو اینستا و... هست... نیازه وصل باشم... یکی هست که با هزینه فیلم اموزشی راه اندازیشو واستم تو سرور تستی که خودش داه درست کنه؟
4
فکر کنم توزیعو ترکوندید، با این توظیحات معلومه کارای زیاد دیگه ای هم کردید و بهتره توزیعو دوباره نصب کنید چون درست کردنش وقت زیادی میگیره.
بله باید از اول فکر کنم نصب کنم احتمال زیاد کلا متاسفانه لینوکس یه قابلیت نداره برگرداندن به خالت اولیه در همه چیز و این هم بماند خیلی من ور میرم با لینوکسم و با ویندوز اصلا نمیکنم یه ذره باید کمتر ور برم با لینوکس بیشتر استفاده درست و حسابی ازش بکنم
5
فکر کنم توزیعو ترکوندید، با این توظیحات معلومه کارای زیاد دیگه ای هم کردید و بهتره توزیعو دوباره نصب کنید چون درست کردنش وقت زیادی میگیره.

نقل‌قول
و برداشتم کامند chmod 700 رو روی پارتیشن روت زدم و الان دیگه بالا نمیاد چیکار کنم به نظرتون؟
از کاربر روت استفاده نکنید و حتی فعالشم نکنید، بجاش از sudo استفاده کنید تا احتمال خطا کمتر بشه.
6
انجمن عمومی / اشتباه بنده در مورد پریمیشن های پارتیشن روت
« آخرین ارسال توسط ArminRetro امروز ساعت 01:52 ب‌ظ »
من متشافانه پارتیشن روت را به حالت عجیبی در آورده ام که dbus کار نمیکند و cups هر ثانیه لاگ میگیرد و در حال پر شدن کامل پارتیشن روت هستم
و برداشتم کامند chmod 700 رو روی پارتیشن روت زدم و الان دیگه بالا نمیاد چیکار کنم به نظرتون؟
7
نقل‌قول
داستان مخزن رسمی چی هست که خیلی اعتقاد بهش دارید و میگویید از جاهای دیگر دانلود نکنم ؟
۲ چرا اینقدر نسبت به بقیه نرم افزار هایی که میشه استفاده کرد گارد نشون میدهید حتی اسنپ فلت پک و ...؟
تعداد بسته های مخازن رسمی ثابت نیست و شما حتی خودتون میتونید به مخازن رسمی اگه بلد باشید چیزی رو که میخواید اضافه کنید
مزایای مخازن رسمی:
۱- بسته های مخازن رسمی قبل از اینکه وارد مخزن رسمی بشن از یک صد دفاعی چند لایه رد میشن.
۲- اگه از یک توزیع غلتان استفاده نکنید قبل از انتشار نگارش جدید یک بسته، پایداری و سازگاری اون بسته از قبل در توزیع غلتان آزمایش شده و برای همینه که دبیان پایدار خیلی پایداره.
۳- مدیریت بسته های مخزن رسمی و کلا استفاده از مدیر بسته پیداکردن، نصب، حذف و بروزرسانی رو خیلی راحت میکنه.
۴- مدیر بسته اکثر توزیع ها از کتابخانه های اشتراکی استفاده میکنن و این باعث میشه حجم بارگیری و استفاده از فضای هارد شما خیلی کمتر بشه.
۵- بسته های مخزن رسمی با بسته های دیگه‌ی توزیع سازگار ترن
و ......

اگه تا الآن موارد بالا رو در گنو لینوکس نداشتید بخاطر اینکه از راه درستش نرفتید. اسنپ و فلت پک هم تا زمانی که میشه از مخازن رسمی استفاده کرد زیاد جالب نیستن. مخزن رسمی بسته های بسیار زیادی داره و اون بسته ها در زمینه های بسیاری بهترین هستن.
8
پروژه‌ها / پاسخ : ساخت یک سیستم عامل جدید
« آخرین ارسال توسط بریتانیای کبیر امروز ساعت 12:29 ب‌ظ »
خود گنو لینوکس بیشتر این جور چیزا رو داره،
۱- کرنل لینوکس ماژولار و انعطاف پذیره و شما میتونید بر اساس نیازتون به اون چیزایی رو اضافه کنید یا کم کنید.
۲- کرنل لینوکس چون با سی نوسته شده و کامپایلر های سی مثل gcc از طیف وسیعی از معماری های مختلف پشتیبانی میکنن.

درضمن شما مرز مشخصی برای سیستم عامل ندارین و خیلی از گفته هاتون با هم متناقضن. شما محیط گرافیکی و هر نرم افزاری رو جزء سیستم عامل حساب کردین ولی این جوری نیست، شما الآن هم میتونید روی سیستم عامل های مختلف یک لایه شبیه ساز برای اجرای نرم افزار های سیستم عامل های مختلف ایجاد کنید.
تازه طراح سخت افزار یا نرم افزار نقش اصلی سازگاری یک نرم افزار یا یک سخت افزارو با سیستم عامل داره، اون باید کاری کنه که محصولش با سیستم عامل شما سازگاری باشه.

نقل‌قول
یعنی کاربر پسند نبودن برای همه افراد (مطم‍ن هستم الان خیلی افراد افراطی برخورد میکنند)
شما باید کمی وقت بزارید و کار با توزیعتونو یاد بگیرید، تا یادش نگرفتید از کجا میدونید بده یا خوبه؟ شما آموخته ها و عادت چندین سالتونو از ویندوز با گنو مقایسه میکنید؟ شما با یک ماه وقت کمی گذاشتن میتونید مقدار خیلی بیشتری رو از گنو یاد بگیرید.
9
برنامه‌سازی / پاسخ : از vs code استفاده بکنیم یا نه؟
« آخرین ارسال توسط sajadspeed امروز ساعت 12:23 ب‌ظ »
سلام vscodium در واقع نسخه‌ای هست که رسمی توسط خود مایکروسافت بیلد گرفته نشده و صرفا از روی سورس اصلی با حذف قسمت‌های جمع‌آوری اطلاعات و کلا جاسوسی مایکروسافت هستش. فرق خاصی با vscode نداره به جز اینکه حداقل می‌دونی چیزی که داری استفاده می‌کنی دقیقا از پروژه متن‌باز خودشه و اینکه فکر کنم از پلاگین‌های رسمی خود vscode نمی‌تونی استفاده کنی. البته این رو مطمئن نیستم نمی‌دونم.
vscodium توی مخازن رسمی دبیان نیست ولی خبر ندارم توی بقیه مخازن هست یا نه. بهتره اگه هیچ گزینه‌ای واستون جذاب نبود فعلا همین رو نصب کنید؛ توصیه می‌کنم بیاید سمت ویم/نئویم ولی همینطوری یهویی یکم سختتونه، بهتره روی vscodium یه شبیه‌ساز ویم نصب کنید تا آروم آروم به VimMotionها عادت کنید و بعد مهاجرت کنید این سمتی. اگر هم تازه‌کار هستید و وقت زیادی رو برای کدنویسی اختصاص نمی‌دید می‌تونید مستقیم به آموزش ویم بپردازید؛ من بحث شبیه‌ساز رو برای این گفتم که در حال حاضر وقت زیادی رو با کد ادیتور می‌گذرونید و بازه زمانی خالی ندارید.
پیشنهاد شخصیم اینه که زیاد هم در دنیای بی‌نهایت ویم/نئویم غرق نشید. مخصوصا اگه در برنامه‌نویسی تازه‌کار هستید. تمرکز رو بیشتر بزارید روی مهارت‌های اصلی.
10
کافه اوبونتو / پاسخ : مشکلات نرم افزار xampp در لینوکس
« آخرین ارسال توسط sajadspeed امروز ساعت 12:06 ب‌ظ »
منظورتون از «لاگین» چیه؟ صفحه ورود به PHPMyAdmin رو می‌گید؟
صفحه: [1] 2 3 ... 10