انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: لگ و کندی نسخه های جدید Gnome Shell  (دفعات بازدید: 11542 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 941
  • گنو با گنوم و XFCE
پاسخ : لگ و کندی نسخه های جدید Gnome Shell
« پاسخ #15 : 04 فروردین 1397، 11:12 ق‌ظ »
توصیه میشه اونهایی که با گنوم شل مشکل دارند از میزکار XFCE یا نشست گنوم کلاسیک یا گنوم Flashback استفاده کنند.
« آخرین ویرایش: 11 آذر 1397، 12:15 ب‌ظ توسط فرهاد محمدی مجد »
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #16 : 05 آذر 1397، 06:03 ب‌ظ »
الان بیشتر از چند ماه از این پست من گذشته.
من امروز تصمیم گرفتم یه باره دیگه گنوم رو تست کنم که شاید بعد این مدت بهترش کرده باشن.
متاسفانه این گنوم داره هر بار افتضاح تر میشه.
روی اوبونتو که اصلا وضع افتضاح و روی بقیه توزیع ها یکم وضع بهتری داره ( مخصوصا مانجارو و آرچ )
واقعا چطور ممکنه بقیه دسکتاپ ها این قدر خوب و سبک باشن ولی گنوم ](*,) :-X
چرا بیشتر توزیع ها این دسکتاپ رو میزکار اصلی خودشون قرار دادن واقعا.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #17 : 05 آذر 1397، 10:27 ب‌ظ »
متاسفانه این گنوم داره هر بار افتضاح تر میشه.
واقعا؟ من شنیدم که این مشکل به تازگی رفع شده !! از کدوم نگارش گنوم استفاده می‌کنین؟

چون واقعا راحت و پر امکاناته و طیف وسیعی از کاربرا از مبتدی گرفته تا حرفه‌ای به راحتی می‌تونن باهاش کار کنن.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #18 : 06 آذر 1397، 12:43 ب‌ظ »
واقعا؟ من شنیدم که این مشکل به تازگی رفع شده !! از کدوم نگارش گنوم استفاده می‌کنین؟
به تصویر زیر دقت کنید.
وقتی منویی که فکر می کنم بش میگید دش رو باز می کنم تصویر لگ داره و این واقعا روی اعصابه حتی انیمیشن رو هم اف می کنم به صورت پرشی تصویر میاره.

ویرایش :
چون واقعا راحت و پر امکاناته و طیف وسیعی از کاربرا از مبتدی گرفته تا حرفه‌ای به راحتی می‌تونن باهاش کار کنن.
خوب من فکر نمی کنم دسکتاپ های دیگه هم چیزی کم داشته باشن ( که البته صد در صد چیزی کم ندارن برای نمونه budige یا kde یا DDE و.. )
« آخرین ویرایش: 06 آذر 1397، 04:43 ب‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین علیرضا آهنی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 333
  • یک کاربر گنولینوکس
« پاسخ #19 : 06 آذر 1397، 01:56 ب‌ظ »
من رمم 4 گیگ هست ولی اصلا لگ ندارم ! تازه درایور رو هم نصب نکردم ! از همین نسخه شما استفاده میکنم . توی اوبونتو
من دوست دارم به بقیه توی این انجمن کمک کنم چون این انجمن به من خیلی کمک کرد .

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #20 : 06 آذر 1397، 04:38 ب‌ظ »
من رمم 4 گیگ هست ولی اصلا لگ ندارم ! تازه درایور رو هم نصب نکردم ! از همین نسخه شما استفاده میکنم . توی اوبونتو
پس یعنی برای من تنها مشکل داره ؟‌
اخه سخت افزار ضعیفی هم ندارم که بگم مشکل از اونه.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم و XFCE
« پاسخ #21 : 06 آذر 1397، 06:10 ب‌ظ »
....
واقعا چطور ممکنه بقیه دسکتاپ ها این قدر خوب و سبک باشن ولی گنوم ](*,) :-X
این مشکل خاص شماست، اکثریت کاربران این مشکل را ندارند، من با 2 گیگ رم DDR2 دارم از گنوم شل 3.22 روی دبیان 9 استفاده میکنم و هیچ مشکلی ندارم! شما کلی افزونه غیر رسمی و چیزهای غیرضروری نصب کردی و سیستم را به شدت سنگین و مشغول کردی، همچنین احتمالا از درایور گرافیک منسابی استفاده نمیکنی. پیشنهاد من اینه اگر میخوای از گنوم استفاده کنی ولی در عین حال سبک و بسیار سرع و کم مصرف باشه، از نشست GNOME Flashback که مبتنی بر گنوم-پنل است استفاده کن.

.......
تایید میشه، همچنین پایدار، مدرن، ظاهر زیبا و توسعه سریعی داره.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #22 : 07 آذر 1397، 01:29 ق‌ظ »
این مشکل خاص شماست، اکثریت کاربران این مشکل را ندارند، من با 2 گیگ رم DDR2 دارم از گنوم شل 3.22 روی دبیان 9 استفاده میکنم و هیچ مشکلی ندارم! شما کلی افزونه غیر رسمی و چیزهای غیرضروری نصب کردی و سیستم را به شدت سنگین و مشغول کردی، همچنین احتمالا از درایور گرافیک منسابی استفاده نمیکنی. پیشنهاد من اینه اگر میخوای از گنوم استفاده کنی ولی در عین حال سبک و بسیار سرع و کم مصرف باشه، از نشست GNOME Flashback که مبتنی بر گنوم-پنل است استفاده کن.
هیچ گونه مشکلی با نسخه 3.22 ندارم و بدون لگ هستش درضمن هیچ افزونیی هم روی نسخه جدید نصب نکردم(حتی شخصی سازیشم نکردم همون اوبونتو یا مانجارو بدون افزونه ) درایور من هم AMDGPU هستش مشکلم از اون نیست که اگه بود روی همه میز کار ها بود.
.......
تایید میشه، همچنین پایدار، مدرن، ظاهر زیبا و توسعه سریعی داره.
پایدار حالا شاید نسخه 3.22 رو تایید کنم ، مدرن رو قبول دارم ولی Budige و KDE هم خیلی مدرن هستن البته باجی روی اوبونتو که نصب کردم نمی دونم چرا اون حس مدرن رو بم نداد. ظاهر که سلیقست ولی پنل های خوبی داره و کاش توسعه رو جای سریع بودن مطمعن می کردن و طولانی تر ولی با باگ های کمتر .
« آخرین ویرایش: 07 آذر 1397، 01:31 ق‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین علیرضا آهنی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 333
  • یک کاربر گنولینوکس
« پاسخ #23 : 08 آذر 1397، 09:06 ق‌ظ »
فکر کنم بسته به کارت گرافیکتون باشه .
من دوست دارم به بقیه توی این انجمن کمک کنم چون این انجمن به من خیلی کمک کرد .

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #24 : 10 آذر 1397، 06:21 ق‌ظ »
فکر کنم بسته به کارت گرافیکتون باشه .
مدلش رو توی پست اول نوشتم واقعا قدرتش کم نیست. حداقل نه اون قدر که کارته گرافیک HD 5450 بهتر ازش عمل کنه روی گنوم.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم و XFCE
« پاسخ #25 : 10 آذر 1397، 10:05 ق‌ظ »
مشکل از سخت افزار و قدرت پردازش گرافیک نیست! من فقط گرافیک آنبورد ATI 2100 روی مین‌بورد دارم که 2008 منتشر شد تازه براساس یک کارت گرافیک ماله سال های 2004–2005 !!

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_graphics_processing_units

مدل RS740

با اینحال حتی گنوم 3.30 را هم روی اوبونتو 18.10 به راحتی اجرا میکنه! گنوم شل بازی ویدئویی نیست که به قدرت گرافیک بالایی احتیاج داشته باشه.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #26 : 11 آذر 1397، 08:54 ق‌ظ »
مشکل از سخت افزار و قدرت پردازش گرافیک نیست! من فقط گرافیک آنبورد ATI 2100 روی مین‌بورد دارم که 2008 منتشر شد تازه براساس یک کارت گرافیک ماله سال های 2004–2005 !!

مدل RS740

با اینحال حتی گنوم 3.30 را هم روی اوبونتو 18.10 به راحتی اجرا میکنه! گنوم شل بازی ویدئویی نیست که به قدرت گرافیک بالایی احتیاج داشته باشه.
اره و واقعا این مشکل عجیبیه برای سیستم من ، من روی xfce به همراه کامپیز هیچ مشکلی ندارم ، روی KDE با کلی انیمیشن هیچ مشکلی دیده نمیشه و حتی روی Budige هم هیچ مشکلی ندارم واقعا عجیب روی گنوم.
« آخرین ویرایش: 12 آذر 1397، 02:24 ق‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین lingirl

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
« پاسخ #27 : 11 آذر 1397، 05:37 ب‌ظ »
اگه از نشست wayland استفاده میکنید، نکنید!  ;D
منم مشکل لگ داشتم وقتی که از گنوم استفاده میکردم. که از xorg استفاده کردم حل شد.
چگونه اینکارو کنیم؟

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #28 : 11 آذر 1397، 06:25 ب‌ظ »
چگونه اینکارو کنیم؟
اگر از GDM استفاده می‌کنین، موقع لاگین یه علامت چرخ دنده هست که از اونجا می‌تونین مشخص کنین با wayland وارد بشین یا xorg.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Far7id

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
« پاسخ #29 : 11 آذر 1397، 09:33 ب‌ظ »

مدل RS740

اره و واقعا این مشکل عجیبیه برای سیستم من ، من روی xfce به همراه کامپیز هیچ مشکلی ندارم ، روی KDE با کلی انیمیشن هیچ مشکلی دیده نمیشه و حتی روی Budige هم هیچ مشکلی ندارم چاقعا عجیب روی گنوم.
گنوم شل که کلا سنگین هست. من با اینکه سیستم خوبی دارم و گرافیک nvidia رو کلا غیرفعال کردم و از نشست xorg هم استفاده میکنم تا مشکلی نداشته باشه ولی باز هم متاسفانه سنگینه. از KDE واقعا خیلی سنگین تره اما ساده و مدرنه.