انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: قطع شدن اینترنت با کارت شبکه Intel AX201 در اوبونتو ۲۲.۱۰  (دفعات بازدید: 3361 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5082
https://www.intel.in/content/www/in/en/support/articles/000005511/wireless.html
https://wireless.wiki.kernel.org/en/users/Drivers/iwlwifi
  ;D
توی همین ویکی کرنل هم گفته اگه firmware‌ها با خود توزیع نصب شدن، اونوقت از این راه برید. یه بار گفته بسته‌های توزیع رو بررسی کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین mithrasat

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
هم در سایت پشتیبانی اینتل گفته بود و هم روش نصبش در سایت kernel.org همینجوریه

هزار دفعه گفتیم هر چی توی اینترنت می‌بینید اجرا نکنید. قبلش یکم جست‌و‌جو و فکر کنید که این کار چه نتیجه‌ای داره.

این firmware‌ها توی مخازن اوبونتو و هم دبیان هست. اگه بسته درست رو نصب کنید، این firmware‌ها هم دردسترس قرار می‌گیرن.

ولی فکر نکنم مشکل به خاطر نبودن firmware باشه. شاید به خاطر نسخه اون firmware‌ها باشه.

سلام،وقت به‌خیر.
من یه لپتاپ جدید دارم که وقتی با کارت شبکه‌ی داخلیش که Intel AX201 هست، باهاش به هر مودم یا نقطه‌ی اتصالی(AP) وصل میشم، بعد چند دقیقه قطع میشه. و حتی آیکون وایفای توی تنظیمات هم ناپدید میشه و یا مینویسه: No wifi adapter found
چیکار باید بکنم؟ هر اطلاعاتی رو هم نیاز بود لطفا بگید آپدیت کنم.
...
خروجی این دستور رو هم قرار بدید
lspci -k

یکم با سیستم کار کنید تا وایفای قطع بشه. بعد خروجی این دستور رو بذارید:
sudo dmesg --level err,warn
سلام ببخشید من کلا اینترنتم فطع شد و دسترسی نداشتم که جواب بدم. آپدیت شد فقط sudo dmesg --level err,warn انقدر طولانیه که نمیذاره آپلود کنم.

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 958
  • Fedora Linux
    • فری‌تاکس
پس یه حل شد هم توی تایتل بزنید اگر حل شد تا مشکل حل بشه.

آفلاین Dragon-

• *
اگه این خروجی خیلی طولانی هست، اون رو بفرستید به سرویس pastebin انجمن و لینکش رو اینجا بذارید.
sudo dmesg --level err,warn | nc -N paste.ubuntu.ir 1337

اگه دستور nc پیدا نشد، بسته netcat-openbsd رو نصب کنید.

می‌تونید نوار نارنجی بالای انجمن رو برای اطلاعات بیشتر در مورد pastebin ببینید.

آفلاین mithrasat

• Newbie
  • *
اگه این خروجی خیلی طولانی هست، اون رو بفرستید به سرویس pastebin انجمن و لینکش رو اینجا بذارید.
پست رو آپدیت کردم.

آفلاین Dragon-

• *
خروجی رو دیدم. حدود سه چهارمش مربوط به مشکل وای‌فای هست. دوتا حالت باید داشته باشه. یا firmware که دارید مشکل داره یا اینکه مشکل از خود درایور هست.

یه چیز عجیبی که دیدم این بود که یه جا کرنل میگه ماژول iwlwifi_compat توی کرنل بارگذاری شده. تا جایی که می‌دونم چنین ماژولی همراه کرنل نیست. بسته‌های اوبونتو رو هم دیدم، چنین ماژولی همراهشون نیست. خود کرنل هم گفته این ماژول رو نمی‌شناسه.

شاید مشکل به این ربط داشته باشه.

دستی یه بسته deb نصب نکردید؟
چیزی شبیه make install یا شبیه بهش نزدید؟

خروجی این دستورات رو هم بذارید:
apt list --installed *dkms*
apt list --installed *kernel-source*
modinfo iwlwifi_compat

آفلاین mohpooria

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
من این ماژول WiFi BLE روی Desktop دارم (Intel Wi-Fi 6 AX201 160MHz) و مشکل عجیب در Win10 با وای فای باند 5GHz دارم که به شبکه متصل نمیشه و security key error  میده! همین پسور با جای دیگه کار می کنه و فعلا ناچاری چند ماهه با 2.4GHz کار می کنم، این مشکل رو افراد دیگه در اینترنت دارند (خیلی بعیده از اینتل و به خاطر فیمت مناسب روی کلی از لپتاپ ها قرار داره این ماژول)
اما روی ubuntu 22.04.1 و فک کنم kubuntu همین نسخه و آخرین نسخه Debian همراه firmware به راحتی به هر دو باند متصل می شد.

« آخرین ویرایش: 02 اسفند 1401، 01:47 ب‌ظ توسط mohpooria »
آموزش
www.ofteax.ir

آفلاین mithrasat

• Newbie
  • *
دستی یه بسته deb نصب نکردید؟
چیزی شبیه make install یا شبیه بهش نزدید؟
بسته deb نه ولی دوستان بالاتر گفته بودن خود firmwareهارو از ویکی کرنل کپی پیست کردم.
با اطلاعاتی که خواستید آپدیت کردم پست رو.

آفلاین Dragon-

• *
بسته backport-iwlwifi-dkms رو پاک و سیستم رو راه‌اندازی مجدد کنید. ببینید فرقی ایجاد میشه یا نه.
sudo apt purge backport-iwlwifi-dkms

در ضمن لازم نیست خروجی دستورات رو توی ارسال اول بفرستید. در طول بحث هر جا گفتند، بعدش بفرستید.
امیدوارم اون firmware‌هایی که مستقیم از kernel.org گرفتید و استخراج و نصب کردید مشکل درست نکنه.