انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

آخرین ارسال‌ها

صفحه: [1] 2 3 ... 10
1
انجمن تازه‌کاران / پاسخ : vpn
« آخرین ارسال توسط Nixon امروز ساعت 06:07 ب‌ظ »
جناب بهزادی چطور میشه کاربراتور رو روی اوبونتو های با ورژن پایین تر نصب کرد . آیا میتونم بطور مستقیم کد منبع رو از گیت لب دانلود کنم و بعد بیلد و اجرا کنم ؟ ( ترجیحا نمیخوام از طریق فلت پک نصبش کنم )
2
سلام به نظرم هدفی که صرفا از خوندن یه کتاب دارید هنوز گنگه... اول خیلی خوب باید ساختمان‌داده‌ها رو درک کرده باشید. به نظرم یه کتاب برای اون در ابتدا مطالعه کنید؛ بعد از اون سراغ طراحی الگوریتم بیایید. توی دانشگاه‌ها خیلی مواقع کتاب «طراحی الگوریتم ها/ریچاردنیپولیتان/کیومرث نعیمی پور» تدریس می‌کنن. خیلی مفصل توضیح داده البته دقیق نمی‌دونم چه پیشنهادهای مشابه بهتری هم وجود داره چون زیاد خاظرم نیست. یه کتاب هم بود اون موقع‌ها که ساختمان‌داده‌ها و طراحی الگوریتم رو جامع توی یه کتاب توضیح می‌داد و اون خیلی خوب بود ولی عنوان و نویسنده‌ش رو فراموش کردم. حالا بعد از این‌ها تازه بیاید سراغ اصول Clean Code و SOLID...
شاید دوستان دیگه منابع بهتری هم بشناسن صبر کنید پیشنهاد اون‌ها رو هم بررسی کنید.
3
درود .

عرض کنم ورژن خود آودوسیتی همانطور که در پرسشم آمده 2.2.1 است که روی رایانه ۳۲ بیتی و مینت ۱۹ قرار داره.
کلید های alt+o را گرفتم هیچ اتقاقی نیفتاد یعنی تولز ظاهر نشد. در عکس هم میبینید که آیتم تولز وجود نداره. 
یک تغیراتی روی این نرمافزار ایجاد شده که خواستم بحالت دیفالت برگردانم و اینطور که خواندم دکمه ی دیفالت هم در همین تولز قرار داره. و من پیداش نمیکنم.
از راهنمایی شما متشکرم. پاینده باشید.

4
انجمن عمومی / دسترسی دادن به فلش مموری بوت شده
« آخرین ارسال توسط saeed jeddi امروز ساعت 10:32 ق‌ظ »
یه فلش مموری دارم که توش ویندوز رو بوت کردم ولی هارد هام رو شناسای نمیکنه میخواستم این  رو دانلود کنم
Intel® Rapid Storage Technology و اضافه کنم به مموری که بشناسه
chmod: changing permissions of 'autorun.inf': Read-only file system
chmod: changing permissions of 'boot': Read-only file system
chmod: changing permissions of 'bootmgr': Read-only file system
chmod: changing permissions of 'bootmgr.efi': Read-only file system
chmod: changing permissions of 'efi': Read-only file system
chmod: changing permissions of '_manifest': Read-only file system
chmod: changing permissions of 'setup.exe': Read-only file system
chmod: changing permissions of 'sources': Read-only file system
chmod: changing permissions of 'support': Read-only file system

mount: /media/saeed/CPBA_X64FRE_EN-US_DV9: cannot remount /dev/sdb read-write, is write-protected.
       dmesg(1) may have more information after failed mount system call.

میزنم نمیشه .
5
انجمن تازه‌کاران / پاسخ : کار نکردن دستور sudo apt-get update
« آخرین ارسال توسط mahdinux دیروز ساعت 09:25 ب‌ظ »
بله دی ان اس رو ست کردم و حل شد
متشکرم
6
برای یادگیری کدنویسی تمیز و الگوریتم چه کتاب هایی پیشنهاد میدین؟ مطلقا باید فارسی باشه و تقریبا از صفر و کاملا مبتدی شروع کنه.  ;D
7
خب نگارش برنامه تون چیه؟
alt + o رو بگیرید تا زبانه‌ی tools باز شه. tools اون آخرا هست. اگه بخش plugging manager را میخواین در زبانه Analyze هم وجود داره.

پرونده zip اون افزونه رو بارگیری کنید و پرونده so. اونو در مسیر زیر کپی کنید.
~/.local/share/audacity/Plug-Ins
بعد از این برنامه رو اگه بازه ببندید و دوباره باز کنید، خود افزونه به صورت خودکار  فعال میشه.

8
کافه اوبونتو / پاسخ : در حال مطالعه چه کتابی هستید؟
« آخرین ارسال توسط ehsanavy دیروز ساعت 06:19 ب‌ظ »
من کتاب طراحی دیجتال موریس مانو رو می خونم؟
9
انجمن تازه‌کاران / پاسخ : مشکل فضا پارتیشن بوت
« آخرین ارسال توسط دانیال بهزادی دیروز ساعت 03:58 ب‌ظ »
راه‌ترین راه اینه که با دیسک زنده بیای بالا و محتویاتش رو بریزی توی شاخهٔ boot در ریشه و بعد etc/fstab رو وایرایش کنی و خط مربوط به boot رو حذف کنی.
بعدش می‌تونی خود اون افراز رو پاک کنی و حجمش رو به ریشه انتقال بدی.
10
با درود.

میخواستم پلاگین Gsnap را به Audacity - v2.2.1 اضافه کنم و دیدم همه جا گفته شده باید از  زبانه ی Tools که در نوار بالای خود نرمافزار هست به مسیر مربوط برم ولی این ورژن اصلا در نوار منو آیتم Tools نداره تا ادامه بدم و برسم ب‌جای پلاگین ها. آیا برای این ورژن راه دیگری هست که پلاگین اضافه کنم؟
سپاس.
صفحه: [1] 2 3 ... 10