انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: ایده‌های شما برای پروژه‌های آزاد و متن‌باز  (دفعات بازدید: 6736 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 521
    • ذهن زیبا
خیلی وقت بود که دوست داشتم در قالب پست، پیام در گروه و ... از دوستان این ایده‌ها رو جمع‌آوری کنم، بالاخره طلسمم شکست و این اتفاق افتاد و حالا این تاپیک برای شماست.
من مطمئنم که همه شما دوستان ایده‌هایی دارید ولی خب، همه چیز را همگان دانند و ممکنه بنا به دلایلی قادر به پیاده‌سازی نباشید (یا دلتون نخواد پیاده‌ش کنید). به همین خاطر، از اونجا احتمال زیاد بخوام یک سری ویدئو برای یوتوب ضبط کنم که بر اساس ایده‌های شما باشه (به همراه اسم و مشخصات خودتون، یعنی همین تاپیک رو باز کنم و یک ایده رو انتخاب کنم برم جلو) خوشحال خواهم شد ایده‌هاتون رو بخونم.
ضمن این که همه ایده‌ها به صورت آزاد و با مجوزی که خودتون پیشنهاد بدید روی گیتهاب قرار می‌گیره 🤩

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دوست دارم ببینم بات ماتریکس چه‌طور ساخته می‌شه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
تنظیمات یک سرور با چند تا تکنولوژی رو چطور انجام میدن و چطوری اون رو افقی گسترش میدن

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 889
    • Mastodon
سلام
تو فونیکس‌او‌اس یه برنامه وجود داره به اسم گیم هِلپر، کار این برنامه اینه که میشه کلیدهای صفحه‌کلید رو در یه قسمت مشخصی از صفحه‌نمایش قرار داد(مقیّد کرد؟  ](*,))
من یه برنامه درست حسابی که بشه رو گنو/لینوکس هم این کار رو کنه پیدا نکردم. شاید خدا نخواسته، خواستیم یه بازی اندروید روی anbox اجرا کنیم.
برنامه‌هایی هستن که میتونن اینکار رو کنن مثل: xbindkeys ؛ ولی خوب برنامه خط فرمانی برای من زیاد جالب نیست.

اگه خواستید بنویسیدش، لطفا از پایتون استفاده کنید تا منم کدتون رو ببینم و یاد بگیرم.
طرز کارش هم اینطور باشه که: مثلا وقتی کلید F رو فشار میدیم انگار که در موقعیت x در صفحه‌نمایش کلیک چپ کردیم.
اگه یه تصویر کوچکی هم در همون موقعیت با کلید مشخص شده نمایش داده بشه که دیگه عالیه.
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
سلام
تو فونیکس‌او‌اس یه برنامه وجود داره به اسم گیم هِلپر، کار این برنامه اینه که میشه کلیدهای صفحه‌کلید رو در یه قسمت مشخصی از صفحه‌نمایش قرار داد(مقیّد کرد؟  ](*,))
من یه برنامه درست حسابی که بشه رو گنو/لینوکس هم این کار رو کنه پیدا نکردم. شاید خدا نخواسته، خواستیم یه بازی اندروید روی anbox اجرا کنیم.
برنامه‌هایی هستن که میتونن اینکار رو کنن مثل: xbindkeys ؛ ولی خوب برنامه خط فرمانی برای من زیاد جالب نیست.

اگه خواستید بنویسیدش، لطفا از پایتون استفاده کنید تا منم کدتون رو ببینم و یاد بگیرم.
طرز کارش هم اینطور باشه که: مثلا وقتی کلید F رو فشار میدیم انگار که در موقعیت x در صفحه‌نمایش کلیک چپ کردیم.
اگه یه تصویر کوچکی هم در همون موقعیت با کلید مشخص شده نمایش داده بشه که دیگه عالیه.
فکر کنم این کارو با کتابخانه X11 بشه انجام داد.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
    • ذهن زیبا
سلام

یک لینکی چیزی از PhoenixOS میدید لطفا؟  ;D ;D ;D

آفلاین سید حسین موسوی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 268
  • Debian
سلام

نمی دونم اینو بگم یا نه ولی چند وقته دارم رو یه پروژه دفترچه یادداشت کار می کنم به طوری که کاربر حساب بسازه و همه یادداشت هاش سینک باشن.

https://github.com/hafez-notebook

سرور ش با جنگو هست و کلاینت ش قراره به زودی با فلاتر نوشته بشه(بعد امتحانات ;D) ولی برخی دوستان پیشنهاد دادند که افزونه کی دی ای و گنوم و... هم براش بنویسیم.

علاقه مند هستید به همکاری؟
قال علی (ع): لا غِنَی کالعَقلِ، و لا فَقرَ کالجَهلِ، و لا میراثَ کالاَدَب و لا ظَهیرَ کالمُشاوَرَه

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
    • ذهن زیبا
سلام

نمی دونم اینو بگم یا نه ولی چند وقته دارم رو یه پروژه دفترچه یادداشت کار می کنم به طوری که کاربر حساب بسازه و همه یادداشت هاش سینک باشن.

سرور ش با جنگو هست و کلاینت ش قراره به زودی با فلاتر نوشته بشه(بعد امتحانات ;D) ولی برخی دوستان پیشنهاد دادند که افزونه کی دی ای و گنوم و... هم براش بنویسیم.

یعنی Evernote یا Notion آزاد؟ 😁
من موبایل/وب بلد نیستم ولی خب می‌تونه پروژه یادگیری خوبی باشه.

پ.ن: اگر به سایر ریپلای‌ها پاسخی نمی‌دم به این خاطره که دارم میخونمتون دوستان.

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • آرچ + گنوم
سلام

من میتونم GUI اش رو با Gtk3 بنویسم.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین سید حسین موسوی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 268
  • Debian

خیلی خوبه اگه واقعا می تونید من یه مخزن(repo) براش ایجاد کنم
قال علی (ع): لا غِنَی کالعَقلِ، و لا فَقرَ کالجَهلِ، و لا میراثَ کالاَدَب و لا ظَهیرَ کالمُشاوَرَه

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • آرچ + گنوم

خیلی خوبه اگه واقعا می تونید من یه مخزن(repo) براش ایجاد کنم
ایجاد کنید و بگید چه چیزایی داشته باشه تا قرار بدم، البته بعد امتحانات.

آفلاین electrical ali

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 88
  • !Have a giggity day
خیلی وقت بود که دوست داشتم در قالب پست، پیام در گروه و ... از دوستان این ایده‌ها رو جمع‌آوری کنم، بالاخره طلسمم شکست و این اتفاق افتاد و حالا این تاپیک برای شماست.
من مطمئنم که همه شما دوستان ایده‌هایی دارید ولی خب، همه چیز را همگان دانند و ممکنه بنا به دلایلی قادر به پیاده‌سازی نباشید (یا دلتون نخواد پیاده‌ش کنید). به همین خاطر، از اونجا احتمال زیاد بخوام یک سری ویدئو برای یوتوب ضبط کنم که بر اساس ایده‌های شما باشه (به همراه اسم و مشخصات خودتون، یعنی همین تاپیک رو باز کنم و یک ایده رو انتخاب کنم برم جلو) خوشحال خواهم شد ایده‌هاتون رو بخونم.
ضمن این که همه ایده‌ها به صورت آزاد و با مجوزی که خودتون پیشنهاد بدید روی گیتهاب قرار می‌گیره 🤩
یچیز خیلی مهم که کمبودش واقعا احساس میشه یه شبیه ساز مداری خوب در حد pspice یا proteus

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
    • ذهن زیبا
خب دوستان بعد از شونصدمیلیون‌سال برگشتم تا بگم این تاپیک هنوز بازه.
در حال حاضر ایده‌هایی که با هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق و پردازش تصویر بتونن پیاده شن برام در اولویتن.

+ اگر ایده‌ای در حوزه مارکتینگ و فروش دارید هم ممنون میشم باهام درمیان بگذارید.

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 889
    • Mastodon
سلام، میشه با کمک یادگیری ماشین، الگوی رمز شارژ ایرانسل رو کرک کرد؟ من به شخصه میتونم حدود بیست، سی تا رمز شارژ ایرانسل برات بفرستم(استفاده شده)
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
    • ذهن زیبا
سلام، میشه با کمک یادگیری ماشین، الگوی رمز شارژ ایرانسل رو کرک کرد؟ من به شخصه میتونم حدود بیست، سی تا رمز شارژ ایرانسل برات بفرستم(استفاده شده)

فعالیت غیرقانونی نمی‌کنم :)