انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: پیکربندی فلاتر(حل شد)  (دفعات بازدید: 6808 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5082
پاسخ : پیکربندی فلاتر
« پاسخ #45 : 08 اسفند 1400، 07:58 ب‌ظ »
برادر من خوب چرا از اول نمیگی، من فکر کردم کلا نمیتونی اجرا بگیری، ببین اون ارور برای sdk manager چیز مهمی نیست، میخواد خودش به صورت اتوماتیک آپدیت کنه که اصلا نیازی نیست. شما هر آپدیتی خواستی بکنی روی sdk یاچیزی نصب کنی براش برو به مسیر زیر:
/usr/lib/android-sdk/cmdline-tools/latest/binاین دستور بزن قشنگ گفته چطوری با همون فایل sdkmanager میتونی این کارها رو بکنی:
/usr/lib/android-sdk/cmdline-tools/latest/binمثلا اگه می‌بینی ارور بهت میده برنامه و میخواد که build-tools نسخه 28.0.3 رو نصب کنی، میری توی مسیری که اول بهت گفتم و دستور زیر رو میزنی:
./sdkmanager install build-tools;28.0.3میتونی بقیه چیزها رم سرچ کنی.

بهتر نیست که مسیر بالا رو به PATH کاربر اضافه تا هر بار لازم نباشه رفت به اون دایرکتوری یا مسیر کامل فایل رو داد؟ اینجوری می‌تونید مثل بقیه دستورات، sdkmanager و همینطور بقیه فایل‌هایی اجرایی cmdline-tools رو اجرا کنید.
با اضافه کردن این bashrc. میشه اینکار رو کرد.
PATH="$ANDROID_HOME/cmdline-tools/latest/bin:$PATH"اگه از یه پوسته دیگه استفاده می‌کنید، متن بالا رو به فایل مربوط به اون اضافه کنید.
به نطرم بهتر بود sdkmanager و اینها رو توی هوم خودتون نصب می‌کردید و بعد متغییر‌های محیطی رو تغییر میداد تا به اون فایل‌ها اشاره کنه. اینجوری به دایرکتوری‌هایی که مدیربسته کنترل می‌کنه هم کاری نداشتید. ولی حالا که کار می‌کنه، نمی‌خواهد دستش بزنید.  ;D

./sdkmanager install build-tools;28.0.3
دوتا "" جا انداختید. باید اینجوری باشه
./sdkmanager install "build-tools;28.0.3"یا اینجوری
./sdkmanager install 'build-tools;28.0.3'
اونی که اول نوشتید باعث میشه bash دستور رو اینجوری پردازش کنه:
اول این اجرا بشه:
./sdkmanager install build-toolsو بعد از به پایان رسیدنش، این یکی
28.0.3
اولی احتمالا خطا میده که چنین چیزی برای نصب وجود نداره، دومی هم خطا میده چون چنین دستوری پیدا نمیشه.
« آخرین ویرایش: 08 اسفند 1400، 08:43 ب‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 949
پاسخ : پیکربندی فلاتر(حل شد)
« پاسخ #46 : 08 اسفند 1400، 08:39 ب‌ظ »
بله درسته صحبت‌های شما، آخه این بنده خدا یکم تازه‌کار بود گفتم حالا بهش نگم مسیرش اضافه کنه، وگرنه از خودمم اضافه کردم، در مورد اون build-tools;28.0.3 درست میگید من فراموش کردم بزارم.
این مشکل از سمت فلاتر بود که حتما می‌خواست بره از همون مسیر بخونه cmdline-tools رو که انگار فقط هشدار بود، من میخواستم دیگه بهشون بگم مسیر sdkmanager رو اضافه کنن و از خود کانفیگ گلوبال فلاتر تنظیمش کنن. البته اگه این امکان باشه من با فلاتر کار نکردم.

حالا در هر حال آقای mamadism، همان‌طور که آقای Dragon گفتن شما مسیر sdkmanager رو به PATH اضافه کن، به احتمال زیاد درست میشه همون اخطار هم، اگه نشد سرچ کن که بتونی مسیر پیش‌فرضی برای sdkmanager توی فلاتر ست کنی.

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
پاسخ : پیکربندی فلاتر(حل شد)
« پاسخ #47 : 08 اسفند 1400، 08:44 ب‌ظ »
چشم انجام میدم