انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: راهنمای استفاده از wget ، به همراه 15 مثال فوق العاده  (دفعات بازدید: 96599 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین persianleet

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
نقل‌قول
Log messages to a log file instead of stderr Using wget -o -12

When you wanted the log to be redirected to a log file instead of the terminal

در محیط برنامه نویسی دسته های آماده ای به خرورجی ها موجود است(منظورم از دسته ترجمه انگلیسی handle است بازگردانی بهتری به نظرم نرسید) مثل stdout و stderr معمولا هر دو آنها در حالت پیش فرض به ترمینال خروجی دارند این که چه پیغامی در هرکدام از آنها چاپ شود بستگی به برنامه نویس دارد مثلا اگر از دستور
printf("%s","11111");استفاده کند خروجی آن به stdout است که آن هم به صورت طبیعی به ترمینال خروجی می دهد ولی دستور
fprintf(stderr,"%s","11111");به stderr خروجی میدهد.
ممکن است برنامه نویس کل خروجی برنامه را به stderr بدهد ممکن است خروجی بخشی که با سوییچ verbose فعال میشود را به آن بدهد یا هشدارها و خطاها را، به هر صورت با این دستور خروجی این بخش از پیغامها به جای ترمینال به یک فایل منتقل می شود.

نقل‌قول
فایل های دانلود شده کجا ذخیره میشه؟
من فیلهایی که با wget دانلود میکنم رو پیدا نمیکنم

cd راهگشاست و همچنین می توانید با استفاده از دستور pwd و گرفتن مسیر جاری ترمینال جای بایگانی فایلهای خودتون را پیدا کنید.

نقل‌قول
تجربه‌ی من نشون داده بارگیری چند تکه تأثیر چندانی بر سرعت بارگیری نداره.
باید دید گلوگاه سرعت کدام بخش است سرعت کاربر یا پهنای باند محدود شده کارساز(سرور) (مثلا برای apache با استفاده از mod_limit)

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
نقل‌قول
مشکلم حل شد
با سپاس از شما

خواهش می کنم.در کل هر وقت با فایل یا لینکی مواجه شدید که کارکتر های غیر مجاز داشت برای اینکه بتونین با استفاده از دستورات بش روش مانور بدید باید اسم اون فایل و یا لینک رو داخل دابل کوت بذارید.

نقل‌قول
در محیط برنامه نویسی دسته های آماده ای به خرورجی ها موجود است(منظورم از دسته ترجمه انگلیسی handle است بازگردانی بهتری به نظرم نرسید) مثل stdout و stderr معمولا هر دو آنها در حالت پیش فرض به ترمینال خروجی دارند این که چه پیغامی در هرکدام از آنها چاپ شود بستگی به برنامه نویس دارد مثلا اگر از دستور
کد: [انتخاب]
printf("%s","11111");
استفاده کند خروجی آن به stdout است که آن هم به صورت طبیعی به ترمینال خروجی می دهد ولی دستور
کد: [انتخاب]
fprintf(stderr,"%s","11111");
به stderr خروجی میدهد.
ممکن است برنامه نویس کل خروجی برنامه را به stderr بدهد ممکن است خروجی بخشی که با سوییچ verbose فعال میشود را به آن بدهد یا هشدارها و خطاها را، به هر صورت با این دستور خروجی این بخش از پیغامها به جای ترمینال به یک فایل منتقل می شود.

از تلاش شما متشکرم
مورد 12 چندان کارایی نداره شاید بد نباشه که به همون حال خودش رهاش کنیم. ;)
« آخرین ویرایش: 03 خرداد 1391، 01:27 ب‌ظ توسط mohsen-rashidi »

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
wget بدلیل اینکه فایل رو به چندین قسمت تقسیم نمی کنه خیلی بدرد بخور نیست !‌ طبق تست های من axel و lftp -c pget از همه بهتر عمل می کنند !‌
امیرالمؤمنین (ع) :‌ زکات علم نشر آن است
چرا علم خود را با نوشتن برنامه‌ای آزاد نشر ندهیم‌؟

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
من فکر می کنم صفحه قبل راجع به تکه شدن فایل ها بحث شد...
وقتی شما از اینترنت پر سرعت برخوردار باشید تکه تکه شدن فایل ها چندان با اهمیت به نظر نمی رسه

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
راهی هست که بشه فایل رو چند تیکه با wget دانلود کرد
واقعا اگه بشه عالیه

در هر صورت خیلی از راهنمایی سپاس گذارم

خبر. چون در این صورت یک‌دستی پرونده که یکی از مهم‌ترین دلیل استفاده‌ی کاربران از wget هست از بین می‌ره. مثلا من دارم ایزوی اوبونتو رو از سرور می‌گیرم، یک‌دفعه سرور داون می‌شه. اگه از wget استفاده کرده باشم می‌تونم ادامه‌ی بارگیری رو از تورنت انجام بدم
یک دستی از بین نمی‌ره، چون که همونجوری می تونه ادامه بده، بعد اینکه بقیش با تورنت هم میتونید با aria2 کار کنید که چند قسمت هم پشتیبانی میکنه تورنت هم پشتیبانی میکنه!‌

تجربه‌ی من نشون داده بارگیری چند تکه تأثیر چندانی بر سرعت بارگیری نداره. اون هم با این اینترنت‌های داغون ایران. نهایتا ۲ کیلوبایت در ثانیه می‌خواد سریع‌تر شه که به دردسرش نمی‌ارزه

این تجربه شخصیه و دلیل هم داره
چون که ISP (‌ارائه دهنده سرویس اینترنت ) ممکنه که پهنای باندی که به شما تعلق می گیره رو بین چند نفر به اشتراک گذاشته باشه و این باعث میشه که رقابت سر این پهنای باند شروع شه !  :) این پهنای باند اگه خودتون تکی باشید همه سرعت رو دارید. ولی اگر چند تا باشید سرعت تقسیم میشه به تعداد اتصالاتی که هست بین تعداد  افراد!‌ بنابراین این هایی که چند بخش می کنند چون پهنای باند بیشتری رو اشغال میکنن می تونن بیشتر سرعت دانلود در اختیار ما بزار ! البته فقط قسمت قسمت کردن نیست قسمت بیشتر از ۱۶ هم چندان فایده ای ندارد !‌ و به مکانیزم دانلودر برمیگرده. این پست هم ببینید :
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,36632.0.html
اختلاف سرعت هم نمایان هست.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
یک دستی از بین نمی‌ره، چون که همونجوری می تونه ادامه بده، بعد اینکه بقیش با تورنت هم میتونید با aria2 کار کنید که چند قسمت هم پشتیبانی میکنه تورنت هم پشتیبانی میکنه!‌

چرا دیگه! در صورت استفاده از شتاب‌دهنده نتیجه‌ی حاصله پرونده‌ای خواهد بود که جاوی چند تکه از قسمت‌های مختلف پرونده‌ی اصلی هست و نهایتا می‌شه اون رو با همون مدیر بارگیری‌ای که باهاش اقدام به بارگیری شده ادامه داد، چون معمولا این برنامه‌های یه سری اطلاعات ریز هم برای مشخص کردن قسمت‌های مختلق برای خودشون به پرونده اضافه می‌کنن که برای بقیه‌ی برنامه‌ها قابل درک نیستن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!

چرا دیگه! در صورت استفاده از شتاب‌دهنده نتیجه‌ی حاصله پرونده‌ای خواهد بود که جاوی چند تکه از قسمت‌های مختلف پرونده‌ی اصلی هست و نهایتا می‌شه اون رو با همون مدیر بارگیری‌ای که باهاش اقدام به بارگیری شده ادامه داد، چون معمولا این برنامه‌های یه سری اطلاعات ریز هم برای مشخص کردن قسمت‌های مختلق برای خودشون به پرونده اضافه می‌کنن که برای بقیه‌ی برنامه‌ها قابل درک نیستن
خب خود aria2 همه کار هارو خودش میکنه !‌ خودش تورنت هم میگیره !‌

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ

بله. ولی پرونده‌ی نیمه‌کاره‌اش رو نمی‌شه با چیز دیگه‌ای ترمیم کرد و فقط خودش می‌تونه اون رو بخونه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!

بله. ولی پرونده‌ی نیمه‌کاره‌اش رو نمی‌شه با چیز دیگه‌ای ترمیم کرد و فقط خودش می‌تونه اون رو بخونه
خب خودش همه کارست دیگه!
یه سوال !‌چه طوری دانلودر های دیگه از این فایل wget استفاده می‌کنن؟‌

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
خب خودش همه کارست دیگه!

کافیه به عنوان پرونده‌ی نیمه‌کاره بهشون معرفی بشه. از اون‌جا که پرونده‌ی خام هست همه می‌شناسنش

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
خب خودش همه کارست دیگه!

کافیه به عنوان پرونده‌ی نیمه‌کاره بهشون معرفی بشه. از اون‌جا که پرونده‌ی خام هست همه می‌شناسنش
آهان !‌ یعنی ملحقات اضافی نداره ؟ مثل فایل وضعیت ؟ چه جالب !‌ لازم شد تستش کنم! ولی سرعت کم امان نمی ده !

آفلاین kingtak

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
بابا اینقد سنگ wget رو به سینه نزنید.من یه بار فایل iso اوبونتورو که حجمش 700مگ هم نمیشد رو دانلود کردم.بعد دانلود اندازه فایلو 1گیگ کرده بود.یه عالمه خندیدم.... ;D :D :P
واقعا اتفاق عجیبی بود.دیگه اینجوری شو ندیده بودم.... :o
Az Yaşa...Azad Yaşa...İnsan Yaşa

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
بابا اینقد سنگ wget رو به سینه نزنید.من یه بار فایل iso اوبونتورو که حجمش 700مگ هم نمیشد رو دانلود کردم.بعد دانلود اندازه فایلو 1گیگ کرده بود.یه عالمه خندیدم.... ;D :D :P
واقعا اتفاق عجیبی بود.دیگه اینجوری شو ندیده بودم.... :o
واقعا؟‌
ممکنه دانلود زدی بشه بدون آپشن c بعد وسطش قطع کردی دوباره زدی !‌ من که خیلی آشنا نیستم‌!
یه امتیاز به طرف بقیه دانلودر ها!!  :P

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 417
بابا اینقد سنگ wget رو به سینه نزنید.من یه بار فایل iso اوبونتورو که حجمش 700مگ هم نمیشد رو دانلود کردم.بعد دانلود اندازه فایلو 1گیگ کرده بود.یه عالمه خندیدم.
اگه اینجوری باید نتیجه گیری کنیم منم پس بگم که اینقدر سنگ لینوکس رو به سینه نزنید! من یه بار یه فایل متنی داشتم مینوشتم، سیستم کرش کرد، ذخیره هم نکرده بودم مجبور شدم از اول بنویسم...

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
بابا اینقد سنگ wget رو به سینه نزنید.من یه بار فایل iso اوبونتورو که حجمش 700مگ هم نمیشد رو دانلود کردم.بعد دانلود اندازه فایلو 1گیگ کرده بود.یه عالمه خندیدم.
اگه اینجوری باید نتیجه گیری کنیم منم پس بگم که اینقدر سنگ لینوکس رو به سینه نزنید! من یه بار یه فایل متنی داشتم مینوشتم، سیستم کرش کرد، ذخیره هم نکرده بودم مجبور شدم از اول بنویسم...

این دلیل نمیشه ! این دوستمونم که گفتن نگفتن که آی‌دی‌ام مثلا خوبه ! و همچنین با شوخی گفتند! ضمنا این همه چیز بهتر از wget با مجوز gpl هست تو گنو !
و همچنین شما اگه خاصیت AutoBackup رو فعال کنی ( اگه ادیتور باشه داره فکر کنم ) حله‌! ضمنا من اگه بودم میرفتم دنبال علت این چیز و باگ ریپورت می‌فرمودم!‌ سنگ لینوکس هم به سینه میزنیم !‌ ولی سنگ گنو بیش ...