انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: راه اندازي فروشگاه اينترنتي براي لينوكس  (دفعات بازدید: 50992 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ریاضی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 409
پاسخ به: راه اندازي فروشگاه اينترنتي براي لينوكس
« پاسخ #15 : 16 اردیبهشت 1386، 10:01 ق‌ظ »
با سلام

خرید و فروش برنامه های متن باز؟؟ یعنی چی؟

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
« پاسخ #16 : 16 اردیبهشت 1386، 12:05 ب‌ظ »
خرید و فروش نه ریاضی جان
اراده نرم افزارهای متن باز در قبال در یافت حق ارسال یا مثل سی دی هما

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #17 : 16 اردیبهشت 1386، 12:10 ب‌ظ »
اگه این کار انجام بشه به نفع کل جامعه لینوکس هست. اینجا و تکنوتاکس با هم فرقی نمیکنن! اگر یک فروشگاه الکترونیکی برای عرضه توزیعها و محصولات متن باز راه بیفته به نفع کل جامعه متن‌باز هست...
ظاهرا سایت pardakht.com تو زمینه راه‌اندازی فروشگاههای الکترونیکی فعاله و به علاقه‌مندان سرویسهایی میده، بد نیست باهاشون تماس بگیرید... علی آقا هم دوستی دارن که یک نمونه از این فروشگاهها رو داره. شاید بشه با ایشون هم مشورت کرد :)
مهدی جان تا شورو شوق بچه ها نخوابیده بهتر نیست فلفور یه کارایی بکنیم .
من با چند شهر که نمایندگی سایت تکنوتاکس بودن تماس گرفتم ولی اونها سی دی ها قدیمی رو اون هم بعضی هاشونو داشتن . خودم در به در دنبال اوبونتو بودم سایت تکنوتاکس هم برام ارسال نکرد که بلاخره بسته سفارشی از خود سایت اوبونتو سریع تر از ماله ایرانی ها به دستم رسید ;)

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3283
    • هزاردستان
« پاسخ #18 : 16 اردیبهشت 1386، 12:56 ب‌ظ »
به نظر شما خرید و فروش سی‌دی های لینوکس و نرم‌افزارهای متن باز چه ایرادی داره ???

بالاخره کسی که میخواد این کار رو شروع کنه سوای هزینه‌هایی که بایستی بابت نگهداری و تامین سایت و نرم‌افزار خرید و فروش الکترونیکی و تهیه برچسب و لیبل و قاب مناسب و طراحی روی جلد و سی‌دی خام و قرارداد با شرکت پست و قرارداد با سایتهایی مثل pardakht.com و سیستم برای رایت سی‌دی و وقت گذاشتن بابت n تا مشتری که هرکدوم یک تا ۱۰ جور درخواست خواهند داشت، قطعا n تا هزینه دیگه خواهد داشت...

راستش من با کار فلفور هم موافق نیستم! به جای کار فلفور لطفا یک صفحه تو ویکی اینجا یا اگر میخواهید عمومی‌تر باشه تو ویکی هزاردستان درست کنید و موارد زیر رو توضیح بدبد تا راجع بهش فکر و برنامه‌ریزی خوبی صورت بگیره :)

===== عنوان =====
ایجاد شده توسط:
تاریخ:
مشارکت کنندگان:

== موضوع ==
توضیح یک خطی

== پایه و اساس کار ==
توضیح کامل در مورد انجام این کار...

=== نوع محصولاتی که عرضه خواهند شد ===
توضیح در مورد نوع محصولاتی که عرضه خواهند شد...

== نقایص فعلی ==
مشکلات فعلی که باعث شده این تصمیم گرفته شود...

== دورنمای آینده ==
این کار در آینده چه امتیازاتی برای کاربران خواهد داشت...

== امکان سنجی ==
بررسی امکانات و هزینه‌های فعلی و احتمالی این کار ...
این بخش بایستی زیر مجموعه کاملی از نیازمندیهای کار که توسط شما بررسی شده است داشته باشد...

== مشارکت ==
مشارکتهایی که مایلید از طرف کاربران بشود و دلایل آن...
این بخش بایستی به صورت مشخص اشاره کند که مثلا برای انجام این کار ما نیاز به خرید یک سیستم فروشگاه الکترونیکی به مبلغ ۵۰۰ هزارتومان داریم و...

== مشارکت کنندگان ==
فهرست افرادی که مایلند در بخشی از این کار مشارکت (رایگان/با دریافت هزینه) داشته باشند...

== بحث و گفتگو و ارائه نظرات ==
در این بخش کاربران میتوانند نظرات خود را در مورد این پیشنهاد ارائه دهند...

Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین سعید زبردست

• سعید زبردست
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1053
  • سعید زبردست
    • وبلاگ سعید زبردست
« پاسخ #19 : 16 اردیبهشت 1386، 02:53 ب‌ظ »
در ویکی هزاردستان به آدرس زیر ایجاد شد:
http://wiki.hezardastan.org/OpenSourceEShopSpec

لطفا همه دوستان در تکمیل کردن این صفحه مشارکت نمایند.
« آخرین ویرایش: 16 اردیبهشت 1386، 03:59 ب‌ظ توسط Mehdi »
وب سایت - وبلاگ - «آنان که می توانند انجام می دهند و آنان که نمی توانند، انتقاد می کنند ...»
قوانین و خط مشی رفتاری در انجمنهای اوبونتو ایران

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
    • هزاردستان
« پاسخ #20 : 16 اردیبهشت 1386، 04:00 ب‌ظ »
نامی که برای صفحه انتخاب کرده بودید خیلی کلی بود. من نام رو عوض کردم و با اجازه پست شما رو هم ویرایش کردم...
نام صفحه شد

آفلاین mr fausty

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
  • I love ubuntu
    • anarshee
« پاسخ #21 : 16 اردیبهشت 1386، 08:30 ب‌ظ »
اگه این کار انجام بشه به نفع کل جامعه لینوکس هست. اینجا و تکنوتاکس با هم فرقی نمیکنن! اگر یک فروشگاه الکترونیکی برای عرضه توزیعها و محصولات متن باز راه بیفته به نفع کل جامعه متن‌باز هست...
ظاهرا سایت pardakht.com تو زمینه راه‌اندازی فروشگاههای الکترونیکی فعاله و به علاقه‌مندان سرویسهایی میده، بد نیست باهاشون تماس بگیرید... علی آقا هم دوستی دارن که یک نمونه از این فروشگاهها رو داره. شاید بشه با ایشون هم مشورت کرد :)

ثبت نام و ایجاد فروشگاه کاری نداره ظرف دقیقه ای انجام میشه و حتی من الان میتونم فروشگاهو تاسیس کنم و از همین الان ترتیب تبلیغاتشو بدیم اما مسئله ای که هست که باعث شده تکنوتاکسی ها هم فعلا بیخیال این سرویس ها بشند ارسال درخواست هاست چون باید تا مدتی بعد از دریافت درخواست محصول آماده تحویل به پیک مربوطه بشه یعنی همیشه باید فردی مشغول رسیدگی به این عمل باشه میشه شیفتی باشه یا رفقایی که در محل حظور دارند هرگدام مدتی از روز به این امر رسیدگی کنند و به تکثیر درخواست ها و تحویل اونتا بپردازند به هر حال هر کاری از دست ما بر میومد در خدمتیم یه چند تا سی دی و دی وی دی لینوکسی هم تو کشومون پیدا میشه تا share کنیم  ;D ;)

مهم تر از همه share کزدن بسته های دانلود شدست !!! این میتونه یه ایده خوب باشه تا یکی ه مثلا تازه feisty رو نصب میکنه نخواد مثل من 70 gb دانلود کنه من دانلود کردم میریزم رو سی دی در اختیار افراد دیگری قرار میدم !! و و و

بازم میگم رسوندن آسان محصولات لینوکسی میتونه یه انقلاب در اوپن سورس ایران ( با در نظر گرفتن ظرفیت دانلود و سرعت اینترنت در کشور )‌ باشه

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1428
  • as in freedom
« پاسخ #22 : 18 اردیبهشت 1386، 06:49 ب‌ظ »
سلام به همه.
اولن از مهدی ممنونم.

نمیدونم توی شما تابحال کسی بوده که با سیستم پرداخت کار کرده باشه؟ لازمه که بدونید در شرایطی میتونید با این سیستم کار کنید که اجناس شما اگه سی-دی باشه باید حدود 300تا400 درصد سود داشته باشه تا شاید بتونید کمی پابرجا بمونید. با اینکه گفته میشه که هر 15 روز تصفیه حساب میکنه، هر 6ماه شاید تصفیه حساب انجام بشه!دلیلش هم منطقیه! شرکت پرداخت با شما قرارداد میبنده و مامور پست سی-دی رو از شما در شهرتون تحویل میگیره و بعد به مقصد ارسال میشه.مامور پست دیگه ای بسته رو تحویل میده و پولشو میگیره و به حساب شرکت پست همون شهر واریزمیشه. این پول بهدا به پست مرکزی همون منطقه واریزمیشه و بعد هم به حساب پست تهران. بعد از اون چون شرکت پرداخت در اصفهانه و با شرکت پست اصفهان کار میکنه این پول باید بره اصفهان و از اون تاریخ به مدت 2هفته، ته مونده اون پول به دست فروشنده میرسه. در این بین باید سهم شرکت پرداخت از این معامله و یا اشکالاتی مانند عدم حضور مشتری در محل، عدم تحویل مشتری، گم شدن بسته، خرابی و اشکال در محصول و... رو هم فروشنده متقبل بشه!

چون من خیلی از این افراد در دور و برم دارم که باهاشون کارمیکنم، میبینم که خیلی از اینها حتی نمیتونن سرور و دامنه رو هم بعد یک سال تمدید کنن! افراد کمی که با پشتوانه اقتصادی قوی و فروش بالا و محصولات پرسود میتونن با این شیوه بسازن میتونن در این شیوه دوام بیارن!

من پیشنهادم ارائه این خدمات فقط توسط افراد محلی و در محل خودشونه! مثلا اگه من در اصفهانم فقط اصفهان رو پوشش بدم و سی-دی ها و خدمات رو در این شهر ارائه کنم! پیک موتوری هم اگه آدم خوبی باشه میتونه کمکتون کنه!

من هم در این رابطه از حدود یک ماه دیگه کمکتون هستم! 6ماه هاستینگ مجانی هم مهمون منید! چند تا دامنه هم داریم که همینطوری ناکام موندن و اسامی خوبی دارن!
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-:

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 18 اردیبهشت 1386، 07:36 ب‌ظ »
سلام
خوب این هم حرفی هستش . من خودم اعتقاد بر این هستش که کاش بیشتر کاربرایی که از لینوکس استفاده می کنن یه توزیع مشترک داشته باشن . اینطوری می تونین نرم افزارهای خوبی بیرون بدیم و تو فروشگاه بذاریمشون . مثلا اپن آفیس جدید با امکانات فارسی . نصب آسان .
اینطوری که ویندوزی ها میرن جلو ما کار سختی داریم ولی خوب با اراده راسخ می تونیم مثل اونها از فروشگاههای خوبی برخوردار باشیم و نرم افزارهای کاربردی بیرون بدیم. چه بسته باشه چه نرم افزار تکی .

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
    • هزاردستان
« پاسخ #24 : 19 اردیبهشت 1386، 03:57 ب‌ظ »
خوب، دوستان تجربه‌های خوبی رو منتقل کردند. ممنون از همگی
آقای سعید خان بد نیست نطرات دوستان رو به ویکی منتقل کنید و راجع به این کار کم کم تصمیم بگیرید.... ظاهرا ۲ کار میشه انجام داد. یکی همکاری با یکی از افرادی که فروشگاه دارند و یکی هم ایجاد یک فروشگاه مستقل

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 19 اردیبهشت 1386، 04:17 ب‌ظ »
من بیشتر نظرم فروشگاه مستقل به صورت subdomain این سایت هستش

yadollah

• مهمان
« پاسخ #26 : 20 اردیبهشت 1386، 09:29 ق‌ظ »
چرا  بسته ما نرسید

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 20 اردیبهشت 1386، 10:47 ق‌ظ »
چرا  بسته ما نرسید
چه بسته ای ؟ میشه توضیح بدید . البته اگه مربوط به این تاپیک نباشه لطفا یه تاپیک دیگه باز کنین . ممنون میشم

آفلاین سعید زبردست

• سعید زبردست
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1053
  • سعید زبردست
    • وبلاگ سعید زبردست
« پاسخ #28 : 22 اردیبهشت 1386، 09:09 ق‌ظ »
سلام

با توجه به گفته های mohi میتونیم یه تیم تشکیل بدیم. مثلا هر کی اطراف خودش رو پوشش بده. با توجه به درخواست ها اونها رو به شخصی که نزدیک تر به فرد درخواست کننده است منتقل کنیم.

ویکی بروز شد:
وب سایت - وبلاگ - «آنان که می توانند انجام می دهند و آنان که نمی توانند، انتقاد می کنند ...»
قوانین و خط مشی رفتاری در انجمنهای اوبونتو ایران

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1428
  • as in freedom
« پاسخ #29 : 29 اردیبهشت 1386، 02:58 ب‌ظ »
چشمک جون لینکت ارور 403 میده
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-: