انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: راه اندازي فروشگاه اينترنتي براي لينوكس  (دفعات بازدید: 51838 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1428
  • as in freedom
خوب دوستان من با همه تمایلی که به این کار دارم اما مایلم به چیزایی رو براتون دوباره بگم!
نمیدونم کدومیک از شما تابحال چنین تجربه‌ای داشتید اما این یه چیز خیلی روشنه که مهدی هم بهش اشاره کرد:

۱. روشهای داوطلبانه خوب هستند ولی آینده‌ای بهتر از وضعیت فعلی ندارند....
۴....من معتقدم نیاز باید مطرح و بررسی بشه، امکان سنجی بشه...
6.... کلیه حقوقهای نشر آزاد رعایت بشود، ...

اگه واقعا قصد ایجاد فروشگاه با سیستم پرداخت رو دارید، باید بدونبد که این کار فقط از یک شرکت معظم و تولیدی انبوه سی-دی که اگثر کارش کپی غیر قانونی و غیراخلاقی سی-دی های دیگران هست برمیاد که اکه این وسط بازپرداخت پولش از طرف سیستم پرداخت با چندین ماه تاخیر و شاید حتی تا نصف مبلغ طلبش انجام شد متضرر نشه!

این حرفای شما واقعا زیبا و از روی احساس مسئولیت و کمک به گسترش جامعه اپن‌سورس هست اما امکان‌سنجی مهمترین و حیاتی‌ترین قسمت کاره!
از تجربیات ده‌ها نفر متضرر شده در این سیستم کمک بگیرید تا بتونید دورنمای چنین کاری رو ببینید! اگر در توانتون دیدید که میتونید روزانه ده‌ها سی-دی جدید و به‌روز رو با قیمت مناسب، سود مناسب و رعایت اخلاقی کپی‌رایت به فروش برسونید، اون وقت تازه میرسید به محل برقراری فیزیکی این فروشگاه!

منکه مثل گذشته ایجاد یک  فرم ساده که بتونه مشتریان رو بسته به شهرشون به نزدیکترین نماینده معرفی کنه موافقم!
مثلا اگه کسی در شهری نزدیک به مشهد که ما در اون شهر نماینده نداریم، سفارش سی‌دی داد، از طریق همون فرم آدرس و درخواستش گرفته بشه و ای-میل آگاه سازی برای پیگیری به نماینده مشهد ارسال بشه!
خیلی راحته نه؟  ;)
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-:

آفلاین مرتضی علیرضایی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 214
    • ALIREZAEI.ir
نظر من راه اندازی فروشگاه محصولات لینوکس و نرم افزار آزاد هست. ولی .... این طوری که تجربه دوستان نشون میده این کار موفقیت آمیز نیست. پس باید به پیشنهاد قرارداد با یک فروشگاه بزرگ فکر کنیم.....

اگه  کار را به دست یک فروشگاه بزرگ بدیم، درسته که کار سریعتر انجام میشه ولی اصلا برای اون فروشگاه فرقی میکنه که چه محصولی ارائه میده؟
برای یک فروشگاه بزرگ فقط فروش محصول مهمه نه محصولی که میفروشه.
به نظر من مفهوم نرم افزار آزاد اینجا بی معنی میشه. مگر اینکه راهنمایی لازم را به مسئولین فروشگاه ارائه بدیم. مثلا در توضیح محصول یک شرح کوتاه در مورد نرم افزار آزاد و نحوه ارائه اون بدیم.  یا همراه سی دی یک برگه که حاوی مطالبی درباره نرم افزار آزاد هست به دست کاربر نهایی برسه.
(به هر حال باید تفاوتی بین لینوکس با ویندوز کرک شده وجود داشته باشه!)

بهتره که خود ما یک صفحه فروشگاه ایجاد کنیم بعد به محصولاتی که در اون فروشگاه طرف قرارداد ما هست لینک بدیم. این طوری بخشی از کار را هم ما انجام میدیم و می تونیم تو صفحه فروشگاه خودمون توضیحات لازم را ارائه بدیم....

آفلاین hashem_wolf

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
    • گروه کاربران لینوکس گیلان
من الان دارم از سیستم پرداخت استفاده میکنم! سالی 100.000 تومان هزینه داره! غیر از موارد جانبی پاکت + سی دی و....! برای اینجا  نمیصرفه
 ===============================================================================
من بخشی از رشت مارکت رو به توزیع های لینوکسی از جمله اوبانتا  اختصاص دادم  که با قیمت های نازل(1000تومان) در حال فروش هست!
 اگه بخواین یکم کمک کنید من با همین سیستم پر داخت که فعلا هست دست من کل  توزیع های اوبنتا این فروم  و اعضا اون در سرار ایران ساپورت میکنم!
 دئستان نظرشون رو بگن!

بخش لینوکس در فروشگاه من!               http://rashtmarket.ir/products/cat_20.php

بزودی  تعدادی دیگه  توزیع به اینجا اضافه میشه! به نظر من شما کمک کنید تا این بخش کاملتر بشه!  من هم  پخش و تکثیر  رو به عهده میگیرم
 حالا که دارم کلی سی دی میدیم  !لینوکس هم ارزون تر میدیم !  در ضمن 5% از کل فروش رو شرکت پرداخت و 3% شرکت پست کسر میکنن یهنی با احتساب
قیمت سی دی خام و بسته بندی و پاکت پستی بنده هیچ کونه سودی  در   سیدی  اوبانتا با قیمت 1000تومان نمیکنم!
« آخرین ویرایش: 24 خرداد 1386، 02:32 ب‌ظ توسط hashem_wolf »
گروه کاربران لینوکس گیلان  در  http://www.gullug.org

آفلاین hashem_wolf

• Full Member
  • *
پاسخ به: راه اندازي فروشگاه اينترنتي براي ل&
« پاسخ #63 : 24 خرداد 1386، 03:13 ب‌ظ »
این هم یک سری کتاب نایاب در مورد لینوکس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 به افتخار فروم اوبانتا پابلیک کردم رو رشت مارکت!

http://rashtmarket.ir/products/436.php
« آخرین ویرایش: 24 خرداد 1386، 03:15 ب‌ظ توسط hashem_wolf »

آفلاین Afshin_Zavar

• Full Member
  • *
  • ارسال: 160
نقل‌قول
اوبانتا
دوست عزیز، تلفظ صحیح ubntu , kubuntu ابونتو  و کوبونتو است.

آفلاین مرتضی علیرضایی

• Full Member
  • *
    • ALIREZAEI.ir
سلام دوست عزیز

حالا که شما زحمت کشیدید و محصولات اوپن سورس را در سایت خودتون قرار دادید، لطفا چند نکته را هم رعایت کنید تا مراجعین آشنایی بیشتری با این محصولات داشته باشند.

-  یک توضیح مختصر در مورد نرم افزار آزاد و نحوه ارایه اینگونه نرم افزارها در سایت قرار بدین. (تو همین سایت میتونید پیدا کنید)

- در مورد هر توزیع لینوکس توضیح بیشتری بدید. (در سایت تکنوتاکس میتونید پیدا کنید)

- توزیعهای جدید را اگر ندارید همینجا درخواست کنید تا واستون ارسال بشه (توزیع جدید را در محصولات آینده قرار بدید تا مراجعین عادی از انتشار اون با خبر بشوند و  وقتی در سایت قرار گرفت سفارش بدهند )

این کار شما جای تقدیر داره. اگر بتونید با قدرت به این کار ادامه بدهید، ما هم حاضریم که شما را با محصولات جدید تغذیه کنیم.
در صورت نیاز حاضر به پشتیبانی شما هم هستیم.

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3283
    • هزاردستان
در مورد فروشگاه آنلاینی که دارید کار بسیار خوبیه که بخشی رو به لینوکس اختصاص دادید. فقط ظاهرا این بخشتون کمی قدیمیه و توزیعهای جدید رو ندارید... ما میتونیم توزیعهایی که نیاز دارید رو در اختیارتون قرار بدیم! اگر کمک خاص دیگه‌ای هم نیاز دارید بفرمائید. حتما تا جایی که از دستمون بر بیاد کمکتون خواهیم کرد :)
امیدواریم فروشگاههای دیگه هم به فکر بیفتن...

و اما در مورد اون کتابها من مخالفم! چون اون کتابها رو بدون رعایت مجوز انتشارشون دارید عرضه کنید و این کار صحیح نیست...
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
دستتون درد نکنه . قوانین کتابهایی که گذاشتین چی هستش ؟ آزاده ؟

آفلاین محمد باقر اهتمام

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 661
  • محمد باقر حمایت می کند از : Ogre3D , CrystalSpace
    • کتاب و انجمن فارسی گیمپ
نه بابا این کتابا که ازاد نیست  .  :D  من از این کتابا زیاد دارم حتی کتاب اوبونتو اصلی ubuntu oficial هم دارم ولی تحت مجوز dpl(dozdi public licence)a هست . خلاصه فعلا علم اونور ابه وقتی هم که کسی تشنه علم باشه دیگه گور بابای جهنم . حالا خداییش من یک ماهه دارم می بینم شما فقط دارین هماهنگین می کنید اخه یک حرکتی بکنید دیگه

آفلاین hashem_wolf

• Full Member
  • *
نظر تون چی هست   من ادرس بدم شما  سیدی های لینوکس جدید رو واسم پست کنید منم رو شاپ بزرام! قیمت هر تک سیدی 1000
از 2 سیدی به بالا بسته به تعداد سیدی 500 یا 600! من فقط دارم بخاطر پخش و نشر فرهنگ لینوکس این کار رو  میکنم! و کلی وقت گیر و هزینه بر  برای من هست! همه تون هم با یک حساب سر انگشتی میتونید  اینو ببینید
 هرکی توزیع های جدید داره  بده من تو شاپ قرار بدم!   کی منو حمایت میکنه با  سیدی های جدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آفلاین omid

• Full Member
  • *
  • ارسال: 130
خلاصه فعلا علم اونور ابه وقتی هم که کسی تشنه علم باشه دیگه گور بابای جهنم .

اینو راست گفتی  :P

آفلاین hashem_wolf

• Full Member
  • *
;کسی  از  طرح من حمایت نمیکنه؟؟؟ جالبه!!!!!!!1

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
من هستم
چیزایی که دارم تو امضام هست ;)

آفلاین platoali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 212
من ۳ سی دی اول اسلکور را برای  x86  دارم. آدرس بده برات پست می کنم.

آفلاین مرتضی علیرضایی

• Full Member
  • *
    • ALIREZAEI.ir
.......... حالا خداییش من یک ماهه دارم می بینم شما فقط دارین هماهنگین می کنید اخه یک حرکتی بکنید دیگه
اگه دقت کنی می بینی حالا که داریم هماهنگی می کنیم، هنوز اتفاق نظر نداریم! وای به حال وقتی که بدون هماهنگی حرکت کنیم...........
حالا هم یک نفر دلش یه حال ما سوخته، چند تا سی دی لینوکس تو فروشگاهش گذاشته.

- اما در مورد کتابها: اگه بدون مجوز انتشار دارین پخش میکنید کار درستی نیست. من که با این کار مخالفم. حداقل از بخش لینوکس خارجش کنید.....