انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: سانسور فیلم با mpv  (دفعات بازدید: 1376 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 949
سانسور فیلم با mpv
« : 19 اسفند 1401، 06:06 ب‌ظ »
سلام دوستان من معمولا مواقعی که بشه برای خانواده فیلم میزارم، خداروشکر عادتشون دادم فیلم دوبله نبینن، معضلی که همیشه داشتم صحنه‌هایی بوده که با فرهنگ خانواده من زیاد نمی‌خونده و همیشه از این سایت به اون سایت میگشتم که فیلم مثلا با سانسور زبان اصلی پیدا کنم که اکثر مواقع نمی‌شده یا به شکل مریض‌گونه‌ای سانسور بوده، متاسفانه هالیوود هم قسم خورده هر چند بی‌ربط توی هر فیلمی یه مسخره‌بازی در بیاره ;D البته من خودم عاشق آثار دارک سینمای کره هستم،  دوستانی که آشنا باشن می‌دونن توی زمینه‌های جنسی ذهنی مریض‌تر از کره‌ای جماعت نداریم ولی با استفاده صرفا تجاری از این موضوع توی سینما به شدت مخالفم...

خلاصه به اینجا رسید که اگه خودم می‌خواستم صحنه‌ای رو حذف کنم و دوباره رندر بگیرم طول می‌کشه و کار وقت‌گیری هست. پس یه اسکریپت برا mpv نوشتم که راحت زمان‌هایی که قرار حذف بشه رو میگیره و به همون اندازه وقتی فیلم میره سر زمان‌های مشخص، خودش خودکار فیلم جلو میزنه:
https://github.com/sajadspeed/mpv-censorship

برای من کاربردی بوده این، بقیه دوستان هم اگه نیاز داشتن استفاده بکنن.

پ.ن: lua یکی از مزخرف‌ترین زبان‌ها توی زندگیم بود که با هاش کار کردم :(
« آخرین ویرایش: 07 فروردین 1402، 01:39 ق‌ظ توسط sajadspeed »

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 919
پاسخ : سانسور فیلم با mpv
« پاسخ #1 : 23 اسفند 1401، 05:20 ب‌ظ »
بسیار خوب و البته چه جالب! من هم به دنبال هم‌چنین چیزی بودم. امیدوارم همیشه کار کنه اگر نه خیلی بد میشه :)

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 949
« پاسخ #2 : 23 اسفند 1401، 07:44 ب‌ظ »
ببینید موقعی که بنویسه فایل سانسورتون موفقیت آمیز بوده کاملا درست کار می‌کنه، نمی‌خوام بگم هیچ باگی ممکن توش پیدا نشه ولی خوب زیاد چیز پیچیده‌ای نیست و منم چون برای خودم نوشتم پس تا جایی که شده وقت گذاشتم براش... اگه مشکلی توی فایل متنی حاوی اطلاعات سانسور وجود داشته باشه به محض شروع فیلم ارور مینویسه روی صفحه...

البته حالا توی پرانتز اینکه کار نکنه خیلی بد میشه هم نه  ::) اینقدر حساسیت نیازی نیست  ;D درسته بالاخره شرایط هر خانواده‌ای فرق داره با هم، ولی خوب دنیای حال حاضر فعلی، سانسور اطلاعات یکی از احمقانه‌ترین مسائل هست. این جور موارد بیشتر کنترل نشر اطلاعات در شرایط مختلف هستش. کار درست‌تر اینه که وقتی من مثلا با استفاده تجاری از مسائل جنسی توی رسانه مشکل دارم آزادانه بتونم نقد کنم، از اون بهتر اینه که خودم تلاش کنم به فرض آثاری مطابق با نقدی که دارم می‌کنم خلق بکنم و...
زیاد مثال جالبی نیست ولی میشه اینجوری گفت که مثلا فیلم مرثیه‌ای برای یک رویا میلیون‌ها برابر بهتر از هر شعار تبلیغاتی جهت منع مواد مخدر عمل میکنه، درسته وجه‌شبه این مثال زیاد درست نیست، بلکه موضوع تاثیرگذاری و عمل درست هستش

آفلاین bayrami

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #3 : 06 خرداد 1402، 05:29 ب‌ظ »
من کلا از لینوکس چیزی سر در نمیارم  .میخواهم یادش بگیرم که تو همون اوش موندم  .واسه این مورد من در ویندوز از pot player  استفاده میکردم  .10 دقیقه طول نمیکشید یه فصل یه سریال را با پرشهای تنظیمیم سانسور میکردن  .توی لینوکس هم باشه چه بهتر  امیدوار کننده است  .