انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: طراحی پوسته‌ی جدید برای ویکی  (دفعات بازدید: 11500 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4778
  • masoft قدیم
طراحی پوسته‌ی جدید برای ویکی
« : 20 فروردین 1396، 01:47 ق‌ظ »
درود دوستان،

همینطور که اطلاع دارید، مدت‌هاست که ویکی سایت عوض شده، ولی خب پوسته‌ای که من برای اون درست کردم بر اساس یکی از پوسته‌های قدیمی مدیاویکی (MonoBook) هستش و پوسته‌ی مناسبی نیست. این پوسته باید با یک پوسته‌ی جدیدتر (Vector) تعویض بشه و متاسفانه من برای این کار زمان کافی رو ندارم، در نتیجه مثل همه‌ی پروژه‌های آزاد، دوست داریم که یکی از جامعه این کار رو انجام بده. در صورتی که شما توانایی فنی برای اینکار رو دارید، بسیار خوشحال میشیم که اینکار رو برای ما انجام بدید :)

اگر کار شما توسط ما از لحاظ فنی تایید و مورد استفاده قرار بگیره، کمک مالی‌ای که برای این موضوع اختصاص داده شده، به شما پرداخت خواهد شد: لینک

شرایط پروژه به شرح زیر هستش:

ما برای ویکی از MediaWiki استفاده می‌کنیم. پوسته‌ی پیش‌فرض Vector هست که باید با پوسته‌ی عمومی‌ای که ما برای سایت استفاده می‌کنیم هماهنگ بشه.

پوسته‌ی عمومی سایت در سرور همیشه در /home/static/public_html/ قرار داره و در وب از طریق https://static.ubuntu.ir در دسترس هست. محتویات پوسته‌ی عمومی رو، دقیقا همونطوری که در سرور قرار داره، می‌تونید توسط Git در شاخه‌ای (Branch)‌ به نام static دریافت کنید: https://git.launchpad.net/ubuntu-ir-website

* پوسته‌ی جدید باید اسمش از Vector به UbuntuIR تغییر بکنه.

* پوسته‌ی جدید ویکی باید مستقیما به پوسته‌ی عمومی وصل باشه، یعنی با تغییر فایل‌های پوسته‌ی عمومی (که عموما تغییرات بزرگی ندارند)، باید پوسته‌ی ویکی هم به صورت خودکار تغییر بکنه و کارایی‌اش رو از دست نده.

* باید سعی بشه که در پوسته‌ی Vector کمترین تغییرات ممکن انجام بشه، در نتیجه با بروزرسانی پوسته‌ی Vector در MediaWiki، ما بتونیم به راحتی تغییرات جدید رو اعمال بکنیم.

* در صورتی که دلیل موجهی وجود داشته باشه، امکان تغییر در پوسته‌ی عمومی هم وجود داره.

منتظر کمک‌های شما هستیم :)

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : طراحی پوسته‌ی جدید برای ویکی
« پاسخ #1 : 28 فروردین 1397، 10:26 ب‌ظ »
اگه زیاد با گیت آشنایی ندارید، با دستور زیر می‌تونید که محتویات branch مورد نظر رو بگیرید:

$ git clone https://git.launchpad.net/ubuntu-ir-website --branch static

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #2 : 26 اردیبهشت 1399، 11:02 ق‌ظ »
این پروژه به جایی رسید؟
ایده اینکه برای این تغییر پولی جمع بشه خیلی خوب بود. خیلی موثر تر میبود اگر لینک پرداخت، صفحه اول سایت قرار داده میشد و براش تو شبکه های اجتماعی تبلیغ میشد.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4778
  • masoft قدیم
« پاسخ #3 : 27 اردیبهشت 1399، 01:44 ق‌ظ »
متاسفانه خیر. اگر اشتباه نکنم و درست یادم باشه، دو تا کار برای من فرستاده شد که کار نمی‌کردند و ادامه داده نشدند.

آفلاین ho3inking

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
  • در دنیا هیچ نفهمیدم فقط فهمیدم که هیچ نفهمیدم
« پاسخ #4 : 20 مهر 1399، 02:14 ب‌ظ »
نظروتن با استفاده از اسکریپت اماده چیه
اگر میخواهن به سیستم عامل هاشون نفوذ نکنیم .
                                             پس بهتر بسازنش:)