انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: ایده‌های شما برای پروژه‌های آزاد و متن‌باز  (دفعات بازدید: 6715 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1545
یه ربات که بگه چی آزاده یا نه از فونت تا و...
$ sudo apt install vrms
😍کاشکی آرزو بهتری میکردم
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 521
    • ذهن زیبا
من فکر می‌کنم شما کمی وارد بحث کدام بهتر است، فلان در مقابل فلان  ، بهترین فلان و .... شدید.
همون بحث هایی که طرف فکرمی‌کنه که تمام مشکلاتش حل شده و فقط تنها فکر و غمش جواب همین سوالاست! در صورتی که تازه هنوز از ۱۰۰ درصد  کار به صفر درصد هم نرسیده. خلاصه داره وقتشو تلف می‌کنه.
و درضمن، حالا که گفتی از هر پیشنهادی استقبال می‌کنی یک هوش مصنوعی  خود آگاه بساز. ؛))

خیر، الان صرفا این موضوع شده یک توفان فکری، داریم می‌سنجیم که کی، چطور و به چی فکر می‌کنه :)

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 889
    • Mastodon
سلام،
اگه یه سامانه‌ای باشه که بشه با اس‌ام‌اس تو ماتریکس توت کرد، خیلی جالب میشه.
مثلا با یه گوشی ساده که به اینترنت وصل نمیشه، به یک شماره خاص(۰۹۱۱۱۲۳۴۵۶۷) پیام بدیم و اون سامانه بر اساس شماره موبایل از حساب کاربری شخص، یا حساب یک بات یا ... تو ماتریکس توت کنه.
اگه بشه توت‌های بقیه رو هم به صورت اس‌ام‌اس دریافت کرد که با حال‌تر میشد.
این ایده یکم هزینه اس‌ام‌اس داره که شاید بشه با فروش اشتراک اونو حل کرد. این سامانه برای روزایی که اینترنتو قطع میکنن، یا روزایی که کوشیمون خرابه و یه گوشی ساده داریم، خیلی بکار میاد.(مثل امروز من)
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
قبلاً داشتیم چنین چیزی. مهرداد مومنی کدش رو زده بود و فروشگاه سی‌تو اجراییش کرده بود.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین farooqkz

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
    • وب‌سایت شخصی
دوست دارم ببینم بات ماتریکس چه‌طور ساخته می‌شه.

به راحتی. قبلنا که ماتریکس به شکل امروزیش نبود و آی‌ار‌سی بود من زیاد بات آی‌ار‌سی میساختم.
خیلی دوست دارم گروه کرم‌های کامپیوتر توی ماتریکس یک دونه داشته باشه.

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 958
  • Fedora Linux
    • فری‌تاکس
خیلی وقت بود که دوست داشتم در قالب پست، پیام در گروه و ... از دوستان این ایده‌ها رو جمع‌آوری کنم، بالاخره طلسمم شکست و این اتفاق افتاد و حالا این تاپیک برای شماست.
من مطمئنم که همه شما دوستان ایده‌هایی دارید ولی خب، همه چیز را همگان دانند و ممکنه بنا به دلایلی قادر به پیاده‌سازی نباشید (یا دلتون نخواد پیاده‌ش کنید). به همین خاطر، از اونجا احتمال زیاد بخوام یک سری ویدئو برای یوتوب ضبط کنم که بر اساس ایده‌های شما باشه (به همراه اسم و مشخصات خودتون، یعنی همین تاپیک رو باز کنم و یک ایده رو انتخاب کنم برم جلو) خوشحال خواهم شد ایده‌هاتون رو بخونم.
ضمن این که همه ایده‌ها به صورت آزاد و با مجوزی که خودتون پیشنهاد بدید روی گیتهاب قرار می‌گیره 🤩
یک توزیع بر پایه ارچ لینوکس یا دبیان ;D که محیط  و نصاب گرافیک داشته باشد و بر میز کار گنوم باشد و از همان مخازن ارچ یا دبیان بهره ببرد.
« آخرین ویرایش: 02 بهمن 1401، 09:55 ب‌ظ توسط Taha PyRs »

آفلاین saleh143

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
یک توزیع بر پایه ارچ لینوکس یا دبیان ;D که محیط  و نصاب گرافیک داشته باشد و بر میز کار گنوم باشد و از همان مخازن ارچ یا دبیان بهره ببرد.

هست که

آفلاین moheb2000

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 297
  • Hello, World
    • mebrahimi.ir
سلام
اینکه یه کلاینت اندروید با ظاهر نسبتا مدرن و زیبا برای XMPP ساخته بشه. واقعا همه کلاینت ها ظاهرشون قدیمیه و حتی ترکیب رنگ بندی قشنگی هم ندارن.

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • Fedora Linux
    • فری‌تاکس

هست که
ولی با گنوم نیست

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • Fedora Linux
    • فری‌تاکس
یه کلاینت برای mpg123 بسازیم با پایتون.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
فایده‌اش چیه؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • Fedora Linux
    • فری‌تاکس
فایده‌اش چیه؟
همون کارهایی که mpg123 انجام میده رو گرافیکیش میکنه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
آخه صدها برنامه گرافیکی برای این کار هست. خوبی mpg123 اینه که کاری که برنامه‌های گرافیکی می‌کنن رو به صورت متنی انجام می‌ده.