انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: به جای استفاده از کوتاه‌کننده‌های لینک از تگ «کد» استفاده نمایید.  (دفعات بازدید: 36116 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
دوستان گرامی،

برای قرار دادن لینک‌های سایر وب‌گاه‌ها لطفا از کوتاه‌کننده‌های لینک (link shortener) استفاده نکنید و به جای اون، لینک رو در تگ URL (که در منو تحت عنوان «ایجاد لینک» نام‌گذاری شده است) قرار دهید.

به طور مثال این لینک به ویکی‌پدیای پارسی با دستور زیر کوتاه شده است.

[url=https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87%D9%94_%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C]این لینک به ویکی‌پدیای پارسی[/url]

دلیل استفاده نکردن از کوتاه‌کننده‌های لینک:

۱. امکان جاسوسی از کاربران و جمع‌آوری اطلاعات مربوط به کاربران وب‌گاه انجمن اوبونتو
۲. امکان از بین رفتن وب‌گاه ارایه کننده‌ی کوتاه‌کننده‌ی لینک و سپس از بین رفتن تمامی لینک‌هایی که با آن ساخته شده.

به دو دلیل بالا، ناظران انجمن لینک‌هایی که کوتاه‌شده باشند رو ممکن است که از حالت کوتاه‌شده در پست شما، خارج کنند.

آفلاین asm2620

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 59
دوستان گرامی،

برای قرار دادن لینک‌های سایر وب‌گاه‌ها لطفا از کوتاه‌کننده‌های لینک (link shortener) استفاده نکنید و به جای اون، لینک رو در تگ URL (که در منو تحت عنوان «ایجاد لینک» نام‌گذاری شده است) قرار دهید.

به طور مثال این لینک به ویکی‌پدیای پارسی با دستور زیر کوتاه شده است.

[url=https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87%D9%94_%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C]این لینک به ویکی‌پدیای پارسی[/url]

دلیل استفاده نکردن از کوتاه‌کننده‌های لینک:

۱. امکان جاسوسی از کاربران و جمع‌آوری اطلاعات مربوط به کاربران وب‌گاه انجمن اوبونتو
۲. امکان از بین رفتن وب‌گاه ارایه کننده‌ی کوتاه‌کننده‌ی لینک و سپس از بین رفتن تمامی لینک‌هایی که با آن ساخته شده.

به دو دلیل بالا، ناظران انجمن لینک‌هایی که کوتاه‌شده باشند رو ممکن است که از حالت کوتاه‌شده در پست شما، خارج کنند.
انجمن شما سایت خاصی رو توی بلک لیست گذاشته؟ مثلا من توی انجمنی هستم که مثلا آدرس سایت گوگل رو به * تبدیل میکنه و به این خاطر از کوتاه کننده استفاده میکنم تا این آنتی اسپمر رو دور بزنم.

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
کانال رسمی تلگرام داشتن و دغدغه جاسوسی شدن؟!

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1663
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
استفاده از موتور جست و جوی گوگل رو هم اضافه کن!
سیستم ثبت آی پی خودانجمن هم هست.
پروایسی اینجا مشکل داره. تلگرام رو می شه نرفت ولی سایت اصلی رو که نمی شه نیومد!

البته من می فهمم که منظورتون از جمع آوری اطلاعات توسط کوتاه کننده ها چیه ولی از طرفی شما اگر لینک اصلی رو بزارید حریم خصوصی به نحو دیگری تهدید می شه. به این ترتیب که وقتی من لینکی رو به صورت مستقیم به زارم اونوقت هرکسی(روباتی) که بخواهد می تونه لینک هایی که من گزاشتم رو جمع آوری کنه. و بفهمه که من چه سایت هایی رو می رم.
درمورد از بین رفتن سرویس دهنده هم به نظرم زیاد مهم نیست. چون اگر مطلبی مهم باشه و تاریخ انقضا هم نداشته باشه معمولا توی archive.org (یا سایت های مشابه) آرشیوش می کنند. و حتی به خود سایت اصلی هم لینک نمی دهند. و خب معمولا سرویس های کوتاه کننده به این سادگی ها درش تخته نمی شه!

اللبته منم از کوتاه کننده ها استفاده نمی کنم. (همین طوری لینکم رو می زارم) فقط خواستم بگم که دلایلتون زیاد قانع کننده نیستند.
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین asm2620

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 59
استفاده از موتور جست و جوی گوگل رو هم اضافه کن!
سیستم ثبت آی پی خودانجمن هم هست.
پروایسی اینجا مشکل داره. تلگرام رو می شه نرفت ولی سایت اصلی رو که نمی شه نیومد!

البته من می فهمم که منظورتون از جمع آوری اطلاعات توسط کوتاه کننده ها چیه ولی از طرفی شما اگر لینک اصلی رو بزارید حریم خصوصی به نحو دیگری تهدید می شه. به این ترتیب که وقتی من لینکی رو به صورت مستقیم به زارم اونوقت هرکسی(روباتی) که بخواهد می تونه لینک هایی که من گزاشتم رو جمع آوری کنه. و بفهمه که من چه سایت هایی رو می رم.
درمورد از بین رفتن سرویس دهنده هم به نظرم زیاد مهم نیست. چون اگر مطلبی مهم باشه و تاریخ انقضا هم نداشته باشه معمولا توی archive.org (یا سایت های مشابه) آرشیوش می کنند. و حتی به خود سایت اصلی هم لینک نمی دهند. و خب معمولا سرویس های کوتاه کننده به این سادگی ها درش تخته نمی شه!

اللبته منم از کوتاه کننده ها استفاده نمی کنم. (همین طوری لینکم رو می زارم) فقط خواستم بگم که دلایلتون زیاد قانع کننده نیستند.
لینک ها درصورتی نمایش داده میشن که عضو انجمن باشید و ربات نمیدونم توی انجمن عضو بشه.

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4777
  • masoft قدیم
جاسوسی همیشه به معنای کلاسیک اون نیست و می‌تونه جمع‌آوری اطلاعات برای مواردی مثل SEO باشه. برای مثال ما تقریبا هر هفته پست‌های بی‌ربطی رو پاک می‌کنیم که افراد برای SEO توی انجمن میذارن.

در زمینه‌ی پیام‌رسان‌ها هم ما سعی می‌کنیم به جهتی بریم که کمترین تناقض رو با اهدافمون داشته باشه و گزینه‌ای بهتر از تلگرام پیدا نکردیم. در هر صورت این پست در مورد تلگرام نیست و اگر در مورد اون انتخاب موضوعی هست میشه توی پست خودش بیان کردش :)

از طرفی شما اگر لینک اصلی رو بزارید حریم خصوصی به نحو دیگری تهدید می شه. به این ترتیب که وقتی من لینکی رو به صورت مستقیم به زارم اونوقت هرکسی(روباتی) که بخواهد می تونه لینک هایی که من گزاشتم رو جمع آوری کنه. و بفهمه که من چه سایت هایی رو می رم.
همین الان هم یک روبات می‌تونه به سادگی اینکار رو بکنه، با این تفاوت که علاوه بر اون روبات، اون سایت هم اطلاعات بیشتری از شما و همچنین بازدیدکننده‌های دیگه‌ی این انجمن کسب می‌کنه.

درمورد از بین رفتن سرویس دهنده هم به نظرم زیاد مهم نیست.
اتفاقا این یکی از اصلی‌ترین دلیل‌ها هستش و توی سال‌های گذشته بارها شاهدش بودیم و با اینکه لینک اصلی هنوز کار می‌کرده، به دلیل استفاده از کوتاه‌کننده‌ها، پست غیر قابل استفاده شده.

آفلاین taher4520

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
  • من عاشق احمق هام... احمق ها کارهای بزرگی می کنند..
ممنون... اطلاعاتی که دادید بسیار مفید بود.... سعی خودم را می کنم رعایت کنم...
زندگی در سه چیز خلاصه می شود: خندیدن، عاشق شدن و رویا داشتن...

آفلاین OrchidDev

• Full Member
  • *
  • ارسال: 133
    • برنامه نویسی ارکید
درود..
نیازی به استفاده از تگ کد نیست...
کافیه لینک کوتاه سایت کپی و پیست کن...همین
برنامه نویسی ارکید
https://orchiddev.ir

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4777
  • masoft قدیم
با استفاده از تگ کد، متن شما خواناتر میشه و اون وسط یک آدرس نخواهید داشت.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 941
  • گنو با گنوم و XFCE
من از خیلی سال پیش همیشه توی انجمن ها از تگ کد استفاده میکردم و دلیل اصلیم این بود که بعضی انجمن ها لینکهای درون پست ها را برای ویزیتورهای غیر-عضو پنهان میکنند، ولی اگر لینک ها را در تگ کد قرار دهید اینطوری لینک ها برای همه بازدیدکنندگان قابل تماشا و استفاده است.

اون توضیحاتی هم که راجع به کوتاه کننده لینک ها داده شد بسیار مفید بود.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین majid.ee

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
سلام دوستان
دلیل استفاده از کوتاه کننده لیست بعضا بخاطر اسپم شدن آدرس سایت است بویژه در شبکه های اجتماعی . مثلا آدرس سایت نیوسئو که در مورد آموزش سئو است بدلیل اسپم شدن آدرس سایت در اینستاگرام دارای از کوتاه کننده لینک استفاده میکنه.
البته ظاهراً برای سئوی سایتتون کارای دیگه ای مثل تبلیغات غیرمستقیم، بالا آوردن پست های قدیمی و ... رو هم انجام می دین.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
سلام نیازی به تگ نیست!!!!!!!!!!
فقط لینک رو کپی پیست کنید
خود آدرس ریدایرکت میشه
مطمئنم کارتون به‌درستی پیش نخواهد رفت، هرچند ظاهراً چندوقتی سود کنید.
چون اصول اولیه و اخلاق را رعایت نمی‌کنید.
تبلیغات به این شکل در انجمن‌ها و … از نظر ما کاربران و بینندگان آزاردهنده است.
تا الآن این حساب شما، سومین حسابیه که برای این مورد تبلیغ می‌کنه و من دیدم.
که شاید بیشتر بوده.
« آخرین ویرایش: 12 خرداد 1398، 09:42 ب‌ظ توسط بهنام … »
:) :)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3468
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
مطمئنم کارتون به‌درستی پیش نخواهد رفت، هرچند ظاهراً چندوقتی سود کنید.
چون اصول اولیه و اخلاق را رعایت نمی‌کنید.
تبلیغات به این شکل در انجمن‌ها و … از نظر ما کاربران و بینندگان آزاردهنده است.
تا الآن این حساب شما، سومین حسابیه که برای این مورد تبلیغ می‌کنه و من دیدم.
که شاید بیشتر بوده.

کلاً انجمن رو هواس. من که بعد از چند وقت برگشتم، هیچ‌کدوم از ناظرها رو ندیدم.
یه گنو/لینوکسی سابق که الان از ویندوز استفاده می‌کنه و لینوکس رو داخل WSL نگه داشته. سیستم‌عامل مورد استفادهٔ من برای سرور، لینوکس و برای دسکتاپ، ویندوز هست.
این هم از تجربهٔ ۱۵ سالهٔ من از تکنولوژی، نرم‌افزار، لینوکس و برنامه‌نویسی

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
علی (رزم‌دیده) خیلی فعاله و سلمان هم مدتی پشت سر هم فعالیت می‌کرد ولی قبول دارم، بیش‌تر انتظار می‌ره.
اما همینه دیگه، پادگان :) که نیست!
:) :)

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
کلاً انجمن رو هواس. من که بعد از چند وقت برگشتم، هیچ‌کدوم از ناظرها رو ندیدم.

علی (رزم‌دیده) خیلی فعاله و سلمان هم مدتی پشت سر هم فعالیت می‌کرد ولی قبول دارم، بیش‌تر انتظار می‌ره.
اما همینه دیگه، پادگان :) که نیست!
ممنون بهنام جان. البته من ناظر نیستم؛ عضو گروه کاربرانم و دسترسی من مثل بقیه ی کاربراست.

رسول جان، از بین ناظرا معین و همون طور که بهنام گفتن سلمان فعالیت خوبی دارن. احتمالاً دلیل اینکه هیچ کدومشون رو ندیدین، این باشه که ساعت فعالیتشون باهاتون فرق داره. مثلاً معین معمولاً شب ها فعالیت می کنه (البته شب ما، نمی دونم آلمان ساعت چند می شه)

در کل اگه مواردی مثل بی احترامی، توهین، اسپم و ... رو دیدین از طریق دکمه ی گزارش به مدیر انجمن اقدام کنین. معمولاً به سرعت مشکل حل می شه.

به هر حال ماه هم، ماه زیاد خوبی نیستش. تو خرداد معمولاً سر اکثر مشاغل خیلی شلوغ می شه.
دوستان مدرسه ای مون فصل امتحاناتشون هستش. بچه های دانشگاه فرجه هستن و مشغول خوندن درسا.
از طرفی بعضی ها، کنکوری و پشت کنکوری هستن و دارن برای کنکور سراسری می خونن.
یا بعضی ها هم (مثل خود من) ده روز دیگه کنکور ارشد دارن و مشغول خوندن اون هستن. (امسال که درگیر خوندن ارشد بودم، فعالیت خودمم توی انجمن کم شده بود. حالا امیدوارم بعد کنکور بتونم بیشتر در کنار دوستان باشم)
در کل می خوام بگم شاید مشکل از ماه هم باشه که فعالیت همه رو تحت شعاع قرار داده. احتمالاً اگه تابستون بیاد، فعالیت انجمن بهتر هم می شه.
البته به لطف خیلی از دوستان مثل بهنام، خودت، مهران، میلاد و ... تاپیک ها به خوبی و درست و بدون حاشیه (که یه مدت خیلی زیاد شده بود) جلو می رن و این خودش، خیلی ارزشمنده.
« آخرین ویرایش: 13 خرداد 1398، 05:56 ق‌ظ توسط علی رزم دیده »