انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: انجمن آزمایشی  (دفعات بازدید: 86386 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4777
  • masoft قدیم
انجمن آزمایشی
« : 30 دی 1399، 08:06 ق‌ظ »
درود دوستان،

کاربر Meis@M زحمت راه‌اندازی یک phpBB و تغییرات اون برای داشتن پوسته‌ای مشابه رو کشیده و در این لینک در دسترس هستش: test.ubuntu.ir

اگر دوست دارید، اونجا یک کاربر جدید بسازید و سیستم رو تست کنید و اگر نظر و پیشنهاد خاصی دارید، اینجا بیان کنید.

توجه کنید که این یک سیستم آزمایشی هستش که تصمیم بگیریم به phpBB مهاجرت کنیم یا خیر. در صورتی که تصمیم به مهاجرت بگیریم، در آینده تمام پست‌ها و کاربرها از اونجا حذف میشن و این اطلاعات از این سیستم (SMF) به اون سیستم (phpBB) انتقال پیدا می‌کنند.

شاد باشید :)

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 790
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
پاسخ : انجمن آزمایشی
« پاسخ #1 : 30 دی 1399، 09:16 ق‌ظ »
آآآآآآرررررررررهههههههه ! هممممیییییننننهههه ! زوووووودتتتترررر !!!!!!
خیلی بهتره از الان !
در مرحله ثبت نام ساعت محلی خودکار تنظیم بشه ٬ دکمه بازنشانی که فیلدها رو ریست میکنه رو دفه اول اشتباهی زدم فک کنم نباشه بهتره ٬ پست ها دکمه تشکر نداره !!!!!!

آفلاین msajadi832

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
  • http://appza.ir
    • اپزا: ابزار هوشمند کسب و کار شما
« پاسخ #2 : 30 دی 1399، 09:29 ق‌ظ »
عکس آواتار رو زده ۰ تا ۶ کیلوبایت. مگه ممکنه؟! خیلی کمه.
در ضمن برای هر پاسخ مگه تائید مدیر نیازه؟ توی انجمن اصلی که نیاز نیست
« آخرین ویرایش: 30 دی 1399، 09:31 ق‌ظ توسط msajadi832 »

آفلاین AbOl

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 338
  • Debian
« پاسخ #3 : 30 دی 1399، 09:44 ق‌ظ »
فقط یه ذره mobile friendly تر باشه بهتره ;D
welcome to freedom

آفلاین Meis@M

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 82
« پاسخ #4 : 30 دی 1399، 10:18 ق‌ظ »
سلام و عرض ادب

1- امکان تشکر از پست فراهم شد.
2- مشکل آواتار ها حل شد.
3- موقعیت زمانی موقع ثبت نام بر اساس ای پی شماست. بعد از ثبت نام هم میتونید از بخش کنترل پنل کاربری به راحتی تایم زون رو عوض کنید.

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #5 : 30 دی 1399، 10:48 ق‌ظ »
خب من تا الان به این چیزا برخوردم
یکی اینکه تم کلی روشن هستش ولی توی قسمت تنظیمات پروفایل  رنگ ها تیره هستش
دوم اینکه رنگ تم باید با اون هدر هماهنگ بشه(اینو فکر کنم توی تاپیک قبلی دربارش صحبت شد و به نتیجه هم رسید)
سوم اینکه من اینجا میتونیم با تنظیم نام بگم که به جای نام کاربری اسمی که خودم میخوام نمایش داده بشه ولی همچنین قابلیتی رو من پیدا نکردم   
مورد چهارم هم در رابطه با جستجو هستش که میاد پست هایی که اون عبارت رو دارن نمایش میده به نظرم اگه این به حای پست ها با تاپیک ها سر و کار داشته باشه بهتره

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 889
    • Mastodon
« پاسخ #6 : 30 دی 1399، 10:54 ق‌ظ »
درود
۱. اگه میشه کد کپچا رو تغییر بدید. چون خیلی پیچیده هست و پیدا کردن و درست نوشتنش خیلی سخته.
۲. هنگام ثبت نام تمام اعداد به صورت فارسی نمایش داده میشه.مثلا تو کپچا اعداد رو فارسی نمایش میده با اینکه کیبورد من اینگلیسی هست.
۳. کادر های ورود نام کاربرری ، رمز ورود و ایمیل یه جوری استتار شدن که نمیشه راحت اونارو پیدا کرد. اگه میششه رنگ بندی اونا رو عوض کنید. این رنگ بندی در پنل کاربری هم وجود داره و اذیت میکنه.
۴. دو تا غلط املایی در قسمت => پنل کاربری => حساب کاربری => مدیریت کلید ورود، وجود داره.
۵. در قسمت => پنل کاربری => حساب کاربری => ویرایش پروفایل، نوشته : پر کردن فیلد هایی که با * مشخص شده اند الزامی است.ولی هیچ کادری با * مشخص نشده .
۶. تو پنل کاربری یه قسمت دوستان و دشمنان وجود داره . اصلا اون چی هست؟؟ میشه داخلش دوست انتخاب کرد ولی نمیشه دشمن انتخاب کرد. چرا؟ اصلا همچین قسمتی برای انجمن نیاز میشه؟
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین esmaeelE

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1188
« پاسخ #7 : 30 دی 1399، 11:19 ق‌ظ »
از تلاش‌های همه دوستان متشکرم.

اگر لینک دسترسی به انجمن آزمایشی و این تاپیک را که در جایی قرار دهید که بیشتر دیده بشه خیلی خوبه.

صفحه اول یا در کادر اطلاعیه جدید انتشار اوبونتو

آفلاین M!lad

• *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #8 : 30 دی 1399، 11:49 ق‌ظ »
سیستم فعلی رو بسیار بیشتر از تست دوست دارم... ولی به هر حال.

در قسمت ارسال پست پیش‌نمایش نوشته شده پیشنمایش. دو بار در حال مرور صفحات logout شدم. ممکنه چون IPام عوض شده این اتفاق رخ داده باشه. چیز خاص دیگه ای ندیدم فعلا.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین sajed68

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 52
« پاسخ #9 : 30 دی 1399، 11:51 ق‌ظ »
سلام خدمت همه دوستان و تشکر بابت انجمن جدید.
چندتا تفاوتی که همون اول توی انجمن جدید دیدم، یکی اندازه و نوع قلم پیشفرض هست، توی پست‌ها فکر می‌کنم قلم پیشفرض همینجا خوب باشه، یعنی وقتی پست طولانی نوشته میشه، چشم اذیت نمیشه (البته شاید این نظر شخصی من باشه) ولی توی انجمن جدید وقتی پست‌های ایجاد شده رو می‌خونم، ریز بودن قلم و نزدیک بودن خطوطش کمی اذیت می‌کرد!
اون نوار بالا (که داخلش نوشته اوبونتو، انجمن‌های پشتیبانی و...) هم انگار کوچکتر از این انجمن هست، نمی‌دونم فقط من اینطوری هستم یا برای شما هم چشم رو اذیت می‌کرد!
نوار پایین هم آیکون‌های اینستاگرام و توییتر و آپارات اضافه نیستن؟ انجمن که از این صفحات استفاده نمی‌کنه، حذف بشن و فضاش خالی بشه بهتر نیست؟
نکته بعدی که تو این انجمن خیلی دوست داشتم، صفحات ساده‌اش بود، یعنی در صفحه اصلی هر انجمنی که بخواهیم راحت پیدا میشه و صفحه شلوغ نیست. توی قالب جدید برای هر انجمنی ظاهرا تو صفحه اصلی یک عکس قرار هست داشته باشیم، این باعث نمیشه ابعاد صفحه خیلی بزرگ بشه و شلوغ بشه؟

آفلاین Meis@M

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 30 دی 1399، 11:56 ق‌ظ »
فقط یه ذره mobile friendly تر باشه بهتره ;D

قسمت فوتر و هدر سایت هنوز رسپانسیو نشده که باید کدهاشو مدیریت درست کنه

تم دارک هم داره منتها فعلا امکان تغییر توسط کاربر وجود نداره باید مدیر عوض کنه که بایستی در نسخه های بعدی قالب به عنوان پیشنهاد به سازنده قالب ارائه بشه ، شاید این امکان رو اضافه کنه.

نقل‌قول
سوم اینکه من اینجا میتونیم با تنظیم نام بگم که به جای نام کاربری اسمی که خودم میخوام نمایش داده بشه ولی همچنین قابلیتی رو من پیدا نکردم

این امکان توی phpBB وجود نداره ، اما میشه گزینه ای در پروفایل و تاپیک ها اضافه کرد که اسم واقعی طرف رو نشون بده که به نظرم چیز جالبی نیست.

نقل‌قول
مورد چهارم هم در رابطه با جستجو هستش که میاد پست هایی که اون عبارت رو دارن نمایش میده به نظرم اگه این به حای پست ها با تاپیک ها سر و کار داشته باشه بهتره
هر دو رو نشون میده هم عناوین و هم متن پست که این دقیق تر هست و زودتر کاربر به نتیجه میرسه تا بر اساس فقط عنوان تاپیک باشه

۱
نقل‌قول
. اگه میشه کد کپچا رو تغییر بدید. چون خیلی پیچیده هست و پیدا کردن و درست نوشتنش خیلی سخته.
کد کپچا بعدا اگه قرار به انجام کل کار شد به گوگل کپچا و یا سول تصادفی تغییر میکنه

نقل‌قول
۲. هنگام ثبت نام تمام اعداد به صورت فارسی نمایش داده میشه.مثلا تو کپچا اعداد رو فارسی نمایش میده با اینکه کیبورد من اینگلیسی هست.

فونت پیشفرض "وزیر" هست ، وزیر با تغییر اعداد - فونت وزیر با عدم تغییر اعداد هم وجود داره.
که البته مشکلی در سیستم بوجود نمیاره

نقل‌قول
۳. کادر های ورود نام کاربرری ، رمز ورود و ایمیل یه جوری استتار شدن که نمیشه راحت اونارو پیدا کرد. اگه میششه رنگ بندی اونا رو عوض کنید. این رنگ بندی در پنل کاربری هم وجود داره و اذیت میکنه.
نکته خوبی بود انجام شد ، باید کنترل اف5 بزنید تا تغییر رو ببینید.

۵. در قسمت => پنل کاربری => حساب کاربری => ویرایش پروفایل، نوشته : پر کردن فیلد هایی که با * مشخص شده اند الزامی است.ولی هیچ کادری با * مشخص نشده .فعلا نکته الزامی اضافه نشده.

نقل‌قول
۶. تو پنل کاربری یه قسمت دوستان و دشمنان وجود داره . اصلا اون چی هست؟؟ میشه داخلش دوست انتخاب کرد ولی نمیشه دشمن انتخاب کرد. چرا؟ اصلا همچین قسمتی برای انجمن نیاز میشه؟
سیستم friend و foe هست. تو نسخه های بعدی phpBB این سیستم به کل عوض میشه. فعلا خاصیت خاصی نداره

آفلاین Dragon-

• *
  • ارسال: 5082
« پاسخ #11 : 30 دی 1399، 12:05 ب‌ظ »
به نظرم لازم نیست اون قسمت که گفته اوبونتو 20.10 منتشر شد توی همه صفحات باشه، ولی خب این به نظر مدیر‌ها بستگی داره؛ و اینکه به نظر میاد توی موبایل، نوشته‌ها از چپ به راست هستند نه از راست به چپ.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Meis@M

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 30 دی 1399، 12:13 ب‌ظ »
سلام خدمت همه دوستان و تشکر بابت انجمن جدید.
چندتا تفاوتی که همون اول توی انجمن جدید دیدم، یکی اندازه و نوع قلم پیشفرض هست، توی پست‌ها فکر می‌کنم قلم پیشفرض همینجا خوب باشه، یعنی وقتی پست طولانی نوشته میشه، چشم اذیت نمیشه (البته شاید این نظر شخصی من باشه) ولی توی انجمن جدید وقتی پست‌های ایجاد شده رو می‌خونم، ریز بودن قلم و نزدیک بودن خطوطش کمی اذیت می‌کرد!
فونت وزیر هستش ، اما فاصله بین خطوط رو زیادتر کردم Ctrl+F5

نقل‌قول
اون نوار بالا (که داخلش نوشته اوبونتو، انجمن‌های پشتیبانی و...) هم انگار کوچکتر از این انجمن هست، نمی‌دونم فقط من اینطوری هستم یا برای شما هم چشم رو اذیت می‌کرد!
اینو باید مدیریت یک ریرایت کنه تا درست شه.

نقل‌قول
نوار پایین هم آیکون‌های اینستاگرام و توییتر و آپارات اضافه نیستن؟ انجمن که از این صفحات استفاده نمی‌کنه، حذف بشن و فضاش خالی بشه بهتر نیست؟
به صورت پیشفرض هست میتونه حذف بشه یا کم و زیاد

نقل‌قول
نکته بعدی که تو این انجمن خیلی دوست داشتم، صفحات ساده‌اش بود، یعنی در صفحه اصلی هر انجمنی که بخواهیم راحت پیدا میشه و صفحه شلوغ نیست. توی قالب جدید برای هر انجمنی ظاهرا تو صفحه اصلی یک عکس قرار هست داشته باشیم، این باعث نمیشه ابعاد صفحه خیلی بزرگ بشه و شلوغ بشه؟
layout قالب جدید به صورت GRid هستش که الان طرفداران زیادی داره ، اما میشه به صورت انجمنی هم تغییر داد اماکنش هست.
مدیران تصمیم بگیرن

اما چندتا نکته کلی بگم:
phpBB یک سیستم فوق العاده امن هستش و ده ها دولوپر فعال داره نسبت به سایر انجمن سازهای رایگان دیگه و بسیار هم به روز هستش مثلا توی نسخه بعدی که چند هفته دیگه میاد از php8 هم ساپورت میکنه ، در صورتیکه سایر انجمن ساز های رایگان دیگه مدت بیشتری طول میکشه تا اپدیت هاشون رو بدن این حالت کلی بود

نکته بعدی اینه که قرار سیستم فعلی به یک سیستم جدید منتقل بشه ، در نتیجه سیستم جدید امکانات جدیدی داره و قابلیت هایی که در سیستم فعلی شاید وجود نداره ، دقیقا مثل تغییر و خرید یک خودرو جدید که با امکانات و طراحی های همراهه

اگر بخواید سیستم جدید رو کاملا شبیه سیستم فعلی کنید که خب سیستم فعلی هست ، اگر بخواید از سیستم جدید داشته باشید بایستی با کلیت سیستم هماهنگ بشید. قالب فعلی از RTL پشتبانی نمیکرد و چند ماهی وقت منو گرفت که با فارسی هماهنگش کنم ممکنه باگ هایی وجود داشته باشه که گزارش میدید و من رفع میکنم.

به طور کلی امکانات phpBB رو اینجا میتونید ببینید
https://www.php-bb.ir/features/

باگ ها رو گزارش بدید رفع کنیم و کم کم هماهنگ بشیم با سیستم جدید ،
آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 889
    • Mastodon
« پاسخ #13 : 30 دی 1399، 12:15 ب‌ظ »
یه ضربدر گوشه سمت چپ اون کادر هست که میشه اون کادر رو بست. ولی به نظر من هم نباید اون کادر تو انجمن باشه
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین Meis@M

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 30 دی 1399، 12:25 ب‌ظ »
و اینکه به نظر میاد توی موبایل، نوشته‌ها از چپ به راست هستند نه از راست به چپ.
این مورد حل شد  \\:D/