انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: انجمن آزمایشی  (دفعات بازدید: 92468 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین electromagnet5

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
پاسخ : انجمن آزمایشی
« پاسخ #450 : 18 آذر 1401، 09:47 ب‌ظ »
قوانین انجمن وحی آسمانی نیست و در صورت موافقت تیم مدیران میشه یه قسمتهایی رو تغییر داد. تاپاتاک هم اگه اشتباه نکنم سورسش بازه، وقتی عبارت tapatalk source code رو گوگل کردم صفحات گیتهاب با زیرشاخه تاپاتاک اومد، البته شاید کاملاً آزاد نباشه.
« آخرین ویرایش: 18 آذر 1401، 09:50 ب‌ظ توسط electromagnet5 »

آفلاین بریتانیای کبیر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2271
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #451 : 18 آذر 1401، 10:00 ب‌ظ »
قوانین این انجمن صد درصد وحی نیست ولی بر اساس اسم و اینکه اسم یک چیز در گیت هاب باشه نمیشه گفت که اون نرم‌افزار آزاده. در گیت هاب تو می‌تونی هرچی خواستی برای اسم انتخاب کنی
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1545
« پاسخ #452 : 18 آذر 1401، 11:16 ب‌ظ »
تیم مدیریت شانزده ساله قوانین رو تغییر نداده از این به بعد هم عمرا تغییر بدن یک درصد هم احتمال نداره
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 521
    • ذهن زیبا
« پاسخ #453 : 18 آذر 1401، 11:44 ب‌ظ »
قوانین انجمن وحی آسمانی نیست و در صورت موافقت تیم مدیران میشه یه قسمتهایی رو تغییر داد. تاپاتاک هم اگه اشتباه نکنم سورسش بازه، وقتی عبارت tapatalk source code رو گوگل کردم صفحات گیتهاب با زیرشاخه تاپاتاک اومد، البته شاید کاملاً آزاد نباشه.

اون پلاگینی که روی سیستم‌های انجمن‌ساز نصب میشه، اگر اشتباه نکنم آزاده. البته ناگفته نماند حدود ۱۰ سال پیش هم من پیشنهادش رو به دوستی دادم ولی خب عمل نکردند و دلایل خودشون رو داشتند (اون موقع اتفاقا از الان بیشتر بهش نیاز حس می‌شد، چون انجمن‌ها یک چیز باحال بودند هنوز).

قوانین این انجمن صد درصد وحی نیست ولی بر اساس اسم و اینکه اسم یک چیز در گیت هاب باشه نمیشه گفت که اون نرم‌افزار آزاده. در گیت هاب تو می‌تونی هرچی خواستی برای اسم انتخاب کنی

این هم درسته، حداقل تا وقتی پروانه انتشار نرم‌افزارت مشخص نباشه، نه میشه گفت آزاده و نه میشه گفت ناآزاده، که البته منطقا وقتی آزاد نیست، ناآزاد در نظر گرفته بشه بهتره.

تیم مدیریت شانزده ساله قوانین رو تغییر نداده از این به بعد هم عمرا تغییر بدن یک درصد هم احتمال نداره

یک درصد خوبی از مدیران انجمن هم معمولا حضور ندارند و تنها دانیال و معین همیشه به انجمن سر می‌زنند. فکر کنم تغییر در ساختار انجمن، نظر بیش از دو نفر رو لازم داشته باشه.

آفلاین electromagnet5

• Full Member
  • *
« پاسخ #454 : 19 آذر 1401، 03:09 ق‌ظ »
این اصلاً نشانه خوبی نیست!  ۱۶ سال زمان کمی نیست. در این مدت حتی بسیاری از کشورها در قانون اساسی شان بازنگری هایی کرده اند! وقتی قوانین یک انجمن به مدت ۱۶ سال هیچ تغییری نمیکنه، یعنی اینکه یک جای کار ایراد داره!

آفلاین بریتانیای کبیر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #455 : 19 آذر 1401، 06:17 ق‌ظ »
electromagnet5 اگه پیشنهادی داری برای تغیر قانون بگو. £)

آفلاین Enderman

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
  • Technoblade Nerver die💔
« پاسخ #456 : 19 آذر 1401، 11:38 ق‌ظ »
سایتشو نگاه کنید. به هیچ عنوان آزاد نیست.
در مورد قوانین،مدیر باید تعیین کنه و تغییرش بده که نیست...
« آخرین ویرایش: 19 آذر 1401، 11:42 ق‌ظ توسط Enderman »
پیامبر (ص):هرکس آبروی برادر مسلمانش را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود.

آفلاین electromagnet5

• Full Member
  • *
« پاسخ #457 : 19 آذر 1401، 12:35 ب‌ظ »
electromagnet5 اگه پیشنهادی داری برای تغیر قانون بگو. £)
به عنوان یک عضو جدید پیشنهاد خاصی ندارم و بهتره قدیمی های انجمن و مدیران در مورد تغییر قوانین نظر بدهند، اما اینو میدونم که ثابت ماندن قوانین انجمن به مدت ۱۵ سال، نشانه خوبی نیست.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19559
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #458 : 19 آذر 1401، 01:03 ب‌ظ »
دوست عزیز تاپاتاک داستانش متفاوته. اپ شماره یک و بی رقیبِ اتصال به انجمن هاست.
نرم‌افزاری که آزاد نیست، فقز در آشغال بودن می‌تونه شمارهٔ یک باشه!

تحریم تاپاتاک مثل این هست که فرض کنیم انجمن در روزی افتتاح شد (پانزده سال پیش) تصمیم میگرفت که اینترنت اکسپلورر رو که اون زمان سلطان بی رقیب وبگردی بود تحریم کنه و از طریق IE قابل رویت نباشه.
اتفاقاً همون زمان هم IE رو تحریم کرده بودیم و هیج عملی که باعث شه انجمن در IE بهتر دیده شه، انجام ندادیم.

تحریم تاپاتاک از سوی یک انجمن به همین اندازه خنده داره.
صحبت از چنین بدافزارهایی خنده‌داره!

این همه انجمن نرم‌افزار آزاد و اپن سورس (گردن کلفت هایی مثل XDA developers و خیلی های دیگه) در تاپاتاک عضو هستن.
من که جایی ندیدم XDA ادّعای نرم‌افزار آزاد داشته باشه، ولی چه داشته باشه و چه نه، تشویق اعضا به نصب بدافزار، حماقت مدیرانش رو نشون می‌ده.

بیش از حد ایدآلیستی رفتار کردن منجر به منزوی شدن میشه یا در بهترین حالت جلوی رشد رو میگیره.
ما هیچ علاقه‌ای به رشد با این تعریف نداریم!

بسیاری از کاربران از سیستم ویندوزی وارد این انجمن میشن، پس یه فیلتر جاوا اسکریپت بزارید و جلوی ورود اونها رو هم بگیرید!
واقعیتش اینه که همین الآن هم این کار رو کردیم. اون پرسش امنیتی موقع ثبت‌نام در انجمن، برای جلوگیری از ورود کاربران ویندوزیه!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین electromagnet5

• Full Member
  • *
« پاسخ #459 : 19 آذر 1401، 04:55 ب‌ظ »
ما هیچ علاقه‌ای به رشد با این تعریف نداریم!
خب اگه تصمیمتون اینه که نمیخواهید رشد کنید، حرفی باقی نمیمونه. ولی هر سیاستی که داشته باشید، تغییر نکردن قوانین انجمن به مدت ۱۵ سال، نشانه این هست که یک جای کار ایراد داره. حالا اگه اینجا یک انجمن مذهبی بود میشد گفت بر پایه فلان کتاب مقدس هست و قوانینش تغییر ناپذیره، ولی اینکه در یک انجمن نرم افزاری به مدت ۱۵ سال یک سر سوزن از قوانین اصلاح نشه، با هیچ منطقی جور نیست. در هیچ سیستم فعال و پویایی چنین چیزی مشاهده نشده، مگر اینکه یک جای اون سیستم ایراد داشته باشه و یا خودش رو از نوعی تقدّس برخوردار بدونه.
در ضمن موقع ثبت نام هیچگونه سوالی که جلوی ورود کاربران ویندوزی رو بگیره ندیدم! یه Capcha کد بود که برای جلوگیری از رباته، یک سوال هم که پرسیده بود املای صحیح اوبونتو چه شکلیه، که هرچی فکر میکنم هیچ ارتباطی بین این سوال و جلوگیری از ورود کاربران ویندوزی نمی بینم.
« آخرین ویرایش: 19 آذر 1401، 04:58 ب‌ظ توسط electromagnet5 »

آفلاین بریتانیای کبیر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #460 : 19 آذر 1401، 05:26 ب‌ظ »
برادرم  شما اگه با بعضی قوانین مشکلی داری بگو یا نظری داری بگو(هرچند گفتی نظر و پیشنهادی نداری) و شرایط در این جا به اندازه یک کشور پیچیده نیست که لازم باشه قانونش تغیر کنه و اینکه تغیر قانون اساسی رو با تغیر نکردن قوانین اینجا مقایسه می‌کنی بی معنی هست.

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4781
  • masoft قدیم
« پاسخ #461 : 19 آذر 1401، 11:16 ب‌ظ »
قوانین انجمن وحی آسمانی نیست و در صورت موافقت تیم مدیران میشه یه قسمتهایی رو تغییر داد.
درسته. اگر پیشنهادی باشه، میشه بررسی کرد، ولی استفاده از نرم‌افزار انحصاری با هدف پایه‌ای این انجمن نمی‌خونه.

آفلاین بریتانیای کبیر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #462 : 19 آذر 1401، 11:26 ب‌ظ »
جدی و بی شوخی من یک پیشنهاد دارم و اونم این هست که اخطار های قبلی همه صفر شه که یهو من با یه اخطار دیگه از انجمن اخراج نشم. XD
درضمن اگه سوالی مشکلی انتقادی داشتید که نیاز بود در خصوصی یکی از مدیران بگید ، به بهزاد خان بگید چون نیکسون اعصاب نداره و میزنه آدم مسدود و اخراج میکنه. £)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19559
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #463 : 20 آذر 1401، 10:28 ق‌ظ »
خب اگه تصمیمتون اینه که نمیخواهید رشد کنید، حرفی باقی نمیمونه.
کسی نگفته نمی‌خوایم رشد کنیم. گفتم به تعریف شما از رشد اعتقادی نداریم. رشد از دید ما یعنی درصد بیش‌تر از اعضای این انجمن درک کرده باشن که چرا استفاده از هرچیز جز نرم‌افزار آزاد، حماقت محضه!

در ضمن موقع ثبت نام هیچگونه سوالی که جلوی ورود کاربران ویندوزی رو بگیره ندیدم! یه Capcha کد بود که برای جلوگیری از رباته، یک سوال هم که پرسیده بود املای صحیح اوبونتو چه شکلیه، که هرچی فکر میکنم هیچ ارتباطی بین این سوال و جلوگیری از ورود کاربران ویندوزی نمی بینم.
خب پس بهتره بهتر فکر کنید. پرسشی که در مورد ساله، برای اینه که تشخیص بدیم کی صفحه‌کلیدش ویندوزیه و نمی‌تونه عددهای فارسی رو بنویسه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1272
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
« پاسخ #464 : 20 آذر 1401، 12:29 ب‌ظ »
جالب شد : )))))
حدس میزدم  ;D ;D