انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: لینوکس‌کار حرفه‌ای شوید و مدرک معتبر بین‌المللی داشته باشید  (دفعات بازدید: 43674 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین صالح

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 30
  • Copyright © 2006–2013 SUSE LLC and contributors
    • وب سایت شخصی صالح خواجه دلویی
راستیتش من خودم که 2 سال پیش برای گرفتن گرید آخرم ( LPI Grade3 ) مجبور شدم یه عالمه هزینه کنم اونم به دلار و کتاب هاش رو از نمایشگاه کتاب تهران سال 89 از بخش ارزی انتشارات وایلی بگیرم و با هزار دردسر به صورت آنلاین آزمون هاش رو بدم،

آزمون اینترنتیش به چه صورت برگزار می شه؟ باید بریم در جای خاصی تحت نظارت امتحان بدیم؟
زمانبندی آزمونها ی اینترنتی رو کجا می تونم پیدا کنم؟

راستش کاری که من کردم این بود که با مراجعه به یکی از همین دفاتر صدور ویزا کارت، یک ویزا کارت مجازی گرفتم و از طریق خود سایت موسسه لینوکس پروفشنال انستیتو در تابستان 2011 آزمون آن را پرداخت و در آن شرکت کردم و البته میگم که کلی درد سر داشت و الآن اصلا به صرفه نیست و به من هم گفتند که هیچ تضمینی نیست، اما خدا رو شکر همه چی جور شد!   من حقیقتا توصیه می کنم که از طریق همین موسسه رمیس که اگه اشتباه نکنم محل تشکیل کلاس هاش خیابون فاطمی نزدیک هتل لاله هستش رو انتخاب کنید و با آسایش توی این کلاس ها شرکت کنید...

موفق باشید -یاعلی
=-=-=-=-=
skhajedalouei.ir
صالح خواجه دلویی

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
راستش کاری که من کردم این بود که با مراجعه به یکی از همین دفاتر صدور ویزا کارت، یک ویزا کارت مجازی گرفتم

این کارتها چند سال/ماه اعتبار داره و اگر از ip ایران اقدام بشه ،بلوکه نمی شود؟
نقل‌قول
از طریق خود سایت موسسه لینوکس پروفشنال انستیتو در تابستان 2011 آزمون آن را پرداخت و در آن شرکت کردم

سایت lpi.org رو گشتم و بخش آزمون آنلاین پیدا نکردم! آدرسش رو می دید؟
نقل‌قول
من حقیقتا توصیه می کنم که از طریق همین موسسه رمیس که اگه اشتباه نکنم محل تشکیل کلاس هاش خیابون فاطمی نزدیک هتل لاله هستش رو انتخاب کنید و با آسایش توی این کلاس ها شرکت کنید...
امکان کلاس رفتن ندارم. تهران نیستم. برای آزمون چند روزه می تونم بیام.

آفلاین Rasivell

• Full Member
  • *
  • ارسال: 169
بنظر من جالب نمياد ميدونيد چرا؟ چون اموزش لينوكس امروزه مرسومه همه جا و شما وقتي موفقي كه چيز جديد رو كني ! مثلا اموزش سرور لينوكس و اماده سازي يه سرور لينوكس براي ميبزباني يه سايت و هاست شدن ، هيچ جا نيست! شما اين رو اموزش ميدادي من در جا ثبت نام ميكردم حالا بماند با اطلاع رساني به دوستان و... بيشتر هم ميشد! اگر كسي همچين دوره اي سراغ داره تو خصوصي بهم بگه متشكر

آفلاین ساسان تراب خصلت

• Newbie
  • *
  • ارسال: 9

یکم جستو جو کن دیگه
lpi1 به قسمت 101 و 102 تقسیم یمشه
lpi2 به دوقسمت 201 و 202 تقسیم میشه
lpi3 به 4 قسمت 301 ,302,303,304 تقسیم میشه.
اخرش lpi3 هست . یک مدرک دیگم موسسه lpii میده به اسم linux essential . که از lpic1 ابتدایی تر هستش ولی برایه گرفتن lpic1 داشتنش الزامی نیست .

آزمون 101 , 102 پیشنیاز LPIC-1 هستش
آزمون 201 , 202 پیشنیاز LPIC-2 هستش
آزمون LPIC-3 دقیقا یک آزمون پایه داره LPIC-3: Core که هرکسی این آزمون رو پاس کنه رسما مدرک LPIC-3 رو گرفته بعد از اون میتونه بطور کاملا اختیاری با پاس کردن آزمونهای 302 و 303 و 304 توانایی‌هاش رو افزایش بده

آزمون‌ها 100٪ انگلیسی هستند
چهار گزینه ای چند انتخابی  (ینی از یه سوال ۴ گزینه ای ممکنه ۲ گزینه درست باشه) که تو صورت سوال چند گزینه ای بودن اون رو ذکر میکنه
و ۳ یا ۴ سوال تشریحی (با جواب یک یا دو کلمه ای)

اما در مورد نمایندگی:
تو ایران فقط ۳تا مرکز نمایندگی رسمی LPI رو دارن که از اینجا میتونین ببینین:

نقل‌قول
اینجا اسم ایران رو سرچ کن میبینی :
https://cs.lpi.org/caf/Xamman/partner
هر جایی بجز اونایی که تو سایتش معرفی کرده ۱۰۰٪ از اعتبار ساقط هستند
و اگر دیدین جایی بدون اینکه ازتون عضپیت رسمی تو سایت LPI رو بخواد (که کاملا رایگانه) باید بهش شک کنین
نقل‌قول
بعد مدت زمان اعتبار هر مدرک چقدره؟
اعتبار مدارک ۵ ساله هستش اما با گرفتن هرکدوم (LPIC1, LPIC2, LPIC3) دیگه به قبلیا کاری ندارن دقیقا مثل درجات تحصیلی ( کسی که دکترای تخصصی گرفته، کسی ازش می‌پرسه سیکل داری یا نه!!؟)

و اما اعتبار
شرکت LPI با مرکزیت کانادا از سال 1999، مشغول به این کاره و هزاران نماینگی رسمی تو دنیا داره خلاصه کارش درسته !

نکته آخر!
وقتی عضو سایت LPI میشین رسما همه آزمون‌هایی رو که شرکت کردین (چه قبول بشید چه نشید ) باید تو سایت  ببینینید .
--------------------------------
Junior Level Linux administrator
www.torabkheslat.ir

آفلاین ساسان تراب خصلت

• Newbie
  • *
نقل‌قول
این کارتها چند سال/ماه اعتبار داره و اگر از ip ایران اقدام بشه ،بلوکه نمی شود؟

شاید بشه گفت LPI تنها شرکتی هستش که بخاطر سیاست نمایندگی های منطقه‌ای که داره دیگه تحت کنتر قوانین ایالات متحده نیست (که با ایران مشکل دارن)
آینده معلوم نیست توصیه اگه شرایطشو دارین این فرصت رو از دست ندین

نقل‌قول
سایت lpi.org رو گشتم و بخش آزمون آنلاین پیدا نکردم! آدرسش رو می دید؟
منم ندیدم!!  ;)
امکان کلاس رفتن ندارم. تهران نیستم. برای آزمون چند روزه می تونم بیام.
آزمون یه روز بیشتر نیستش (من خودم سه روز از اهواز رفتم اصفهان)
www.torabkheslat.ir

آفلاین ساسان تراب خصلت

• Newbie
  • *
بنظر من جالب نمياد ميدونيد چرا؟ چون اموزش لينوكس امروزه مرسومه همه جا و شما وقتي موفقي كه چيز جديد رو كني ! مثلا اموزش سرور لينوكس و اماده سازي يه سرور لينوكس براي ميبزباني يه سايت و هاست شدن ، هيچ جا نيست! شما اين رو اموزش ميدادي من در جا ثبت نام ميكردم حالا بماند با اطلاع رساني به دوستان و... بيشتر هم ميشد! اگر كسي همچين دوره اي سراغ داره تو خصوصي بهم بگه متشكر

عزیز قصد توهین ندارم
اما وقتی من نوعی فرق bash command Line رو با script نمیدونم چطوری میتونم با ssh یه هاست رو واسه میزبانی (که هزارجور چیزو باید بلد باشی)، کانفیک کنی!؟؟
www.torabkheslat.ir

آفلاین farzadk71

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
سلام
آزمون در آموزشگاه رمیس که نماینده رسمی LPI هست برگزار میشه ، تاریخ آزمون می تونه به دلخواه دانشجویان باشه
پیش بینی شما چیه؟ دو ماه نیاز دارم (تا بعد از ماه رمضان) تا برای آزمون 101 آمادگی پیدا کنم. احتمال می دید آزمون رو زودتر از دو ماه دیگه برگزار کنید؟
بعد از این مهلت نحوه ثبت نام و واریز وجه به کسانی که ثبت نام کردن اعلام میشه
۱۵۰ دلار میشه ۴۵۰ هزار تومان (دلار ۳۰۰۰ تومان) یا بیشتر؟
۱. گزینه‌های شرکت در آزمون (مخصوص کاربران حرفه‌ای)
بسته آزمونهای ۱۰۱ و ۱۰۲ ‫همراه با دوره ۳۰ ‬ساعته آمادگی آزمون‬ با هزینه ۳۰۰ دلار (هر آزمون ۱۵۰ دلار)
دوره های ۳۰ ساعته چیست و حضوری ه؟
بسته آزمونهای ۱۰۱ و ۱۰۲ به فارسی ه؟
سوالات آزمونی که در شرکت شما به نمایندگی برگزار می شه، ترجمه شده است؟ (فارسی ه؟)
راستیتش من خودم که 2 سال پیش برای گرفتن گرید آخرم ( LPI Grade3 ) مجبور شدم یه عالمه هزینه کنم اونم به دلار و کتاب هاش رو از نمایشگاه کتاب تهران سال 89 از بخش ارزی انتشارات وایلی بگیرم و با هزار دردسر به صورت آنلاین آزمون هاش رو بدم،
آزمون اینترنتیش به چه صورت برگزار می شه؟ باید بریم در جای خاصی تحت نظارت امتحان بدیم؟
زمانبندی آزمونها ی اینترنتی رو کجا می تونم پیدا کنم؟
عرض کردم زمان آزمون به دلخواه دانشجویان هست ، ولی ما سعی می کنیم با توجه به تعداد دانشجویان ثبت نام شده روزهای خاصی رو در هر ماه برای کسانی که می خوان آزمون بدن در نظر بگیریم
در مورد وجه آزمون ما از شما دلار دریافت می کنیم
دوره های کلا حضوری هست و در ساعات اداری برگزار میشه
سوالات کلیه آزمون های بین المللی هم به زبان انگیلیسی هست

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ

دو ترم ما این کلاس رو به رایگان در دانشگاه آزاد اسلامی-واحد تهران شمال برگذار کردیم، بعد که رئیس دانشگاه آزاد عوض شد، همه‌ی انجمن‌های علمی رو منحل کرد! :|
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sallea

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 36
آقای فرزاد کوهی درباره آوردن دیکشنری چی میشه آورد؟
چون شنیدم آنیسا اجازه میده یک دیکشنری کاغذی با خودتون بیارین
دوستانی که نیاز به راهنمایی در زمینه شبکه دارند میتوانند از طریق پیام خصوصی با من در ارتباط باشند.

آفلاین mori

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
سلام ار اطلاع رسانی خوبتون ممنونم  :D

آفلاین Rasivell

• Full Member
  • *

دو ترم ما این کلاس رو به رایگان در دانشگاه آزاد اسلامی-واحد تهران شمال برگذار کردیم، بعد که رئیس دانشگاه آزاد عوض شد، همه‌ی انجمن‌های علمی رو منحل کرد! :|

قربونت دانيال جان اگر يه همچين خبري چييز بود ميتوني به من بگي؟؟ يه خصوصي چيزي بزن بهم بگو هر جا باشه ميرسونم خودمو

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
من ثبت نام کردم اما هنوز نه ایمیلی دریافت کرده‌ام نه تماسی باهام گرفته شده. کار از کار نگذره؟  :-s
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین sallea

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 36
هزینه امتحان ۳۰۰ دلار که باید دو سوم را قبل از ثبت نام اصلی بپر دازی امتحان ۲۷ یا ۲۹ تیره
کلاس های آماد گی هم ۱۶ تیر برگزار میشه
با من تماس گرفتند و منم دیروز ثبت نام کردم
اگه خواستی فردا برو یه سر بزن
دوستانی که نیاز به راهنمایی در زمینه شبکه دارند میتوانند از طریق پیام خصوصی با من در ارتباط باشند.

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3283
    • هزاردستان
دوستان عزیزی که برای شرکت در دوره LPIC-1 ثبت‌نام کردن لطفا برای ثبت‌نام قطعی این اطلاعیه رو مطالعه کنن
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,67817.0.html
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین Rasivell

• Full Member
  • *
هزینه امتحان ۳۰۰ دلار که باید دو سوم را قبل از ثبت نام اصلی بپر دازی امتحان ۲۷ یا ۲۹ تیره
کلاس های آماد گی هم ۱۶ تیر برگزار میشه
با من تماس گرفتند و منم دیروز ثبت نام کردم
اگه خواستی فردا برو یه سر بزن

اين پول كه ميشه به عبارتي بين  900.000 تا 1200.000 تومان كه!! 
.