انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: افزودن پلاگین به آوداسیتی  (دفعات بازدید: 155 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین لعنت خدابربریتانیای اکبیر

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
افزودن پلاگین به آوداسیتی
« : 19 اردیبهشت 1403، 08:24 ق‌ظ »
با درود.

میخواستم پلاگین Gsnap را به Audacity - v2.2.1 اضافه کنم و دیدم همه جا گفته شده باید از  زبانه ی Tools که در نوار بالای خود نرمافزار هست به مسیر مربوط برم ولی این ورژن اصلا در نوار منو آیتم Tools نداره تا ادامه بدم و برسم ب‌جای پلاگین ها. آیا برای این ورژن راه دیگری هست که پلاگین اضافه کنم؟
سپاس.
در عجبم از مردمانی که نان جوین در سفره ندارند وبا شمشیر آخته نمیتازند.(از سخنان ابوذرغفاری از نزدیکان پیامبر اسلام)

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2222
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
پاسخ : افزودن پلاگین به آوداسیتی
« پاسخ #1 : 19 اردیبهشت 1403، 08:15 ب‌ظ »
خب نگارش برنامه تون چیه؟
alt + o رو بگیرید تا زبانه‌ی tools باز شه. tools اون آخرا هست. اگه بخش plugging manager را میخواین در زبانه Analyze هم وجود داره.

پرونده zip اون افزونه رو بارگیری کنید و پرونده so. اونو در مسیر زیر کپی کنید.
~/.local/share/audacity/Plug-Ins
بعد از این برنامه رو اگه بازه ببندید و دوباره باز کنید، خود افزونه به صورت خودکار  فعال میشه.

« آخرین ویرایش: 19 اردیبهشت 1403، 08:42 ب‌ظ توسط انگلستان »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 20 اردیبهشت 1403، 10:50 ق‌ظ »
درود .

عرض کنم ورژن خود آودوسیتی همانطور که در پرسشم آمده 2.2.1 است که روی رایانه ۳۲ بیتی و مینت ۱۹ قرار داره.
کلید های alt+o را گرفتم هیچ اتقاقی نیفتاد یعنی تولز ظاهر نشد. در عکس هم میبینید که آیتم تولز وجود نداره. 
یک تغیراتی روی این نرمافزار ایجاد شده که خواستم بحالت دیفالت برگردانم و اینطور که خواندم دکمه ی دیفالت هم در همین تولز قرار داره. و من پیداش نمیکنم.
از راهنمایی شما متشکرم. پاینده باشید.

در عجبم از مردمانی که نان جوین در سفره ندارند وبا شمشیر آخته نمیتازند.(از سخنان ابوذرغفاری از نزدیکان پیامبر اسلام)

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 20 اردیبهشت 1403، 12:29 ب‌ظ »
نقل‌قول
عرض کنم ورژن خود آودوسیتی همانطور که در پرسشم آمده 2.2.1 است که روی رایانه ۳۲ بیتی و مینت ۱۹ قرار داره.
این نگارش خیلی قدیمیه. الآن نگارش 3.4.2 در دبیان آزمایشی هست. نگارش ۱۹ مینت هم خیلی قدیمیه(2018) و دیگه پشتیبانی نمیشه. نگارش توزیعتونو هم ارتقاع بدید.
برای 32 بیتی ها اول پیشنهادم دبیانه، mint, mxlinux و puppy هم هستن.

برای برگردودنش به حالت اولیه پوشه های زیر را حذف کنید. تمام تغیراتی که کاربر خودتون اعمال کرده حذف میشه.
rm -r ~/.local/share/audacity/ ~/.config/audacity
« آخرین ویرایش: 21 اردیبهشت 1403، 12:07 ق‌ظ توسط انگلستان »

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 21 اردیبهشت 1403، 08:51 ق‌ظ »
ممنون.خود این سیستم هم قدیمیه و صاحبش برده پیش کسی تا یکی از بروز ترین ها را براش نصب کنه و میگه هیچکدام درست کار نمیکرده. برای همینه که ارتقا نداده و خودش هم میگه فعلا تا کار میکنه ازش کار میکشم بعد خدا بزرگه.

خود آودوسیتی را نمیشه جدا از مینت بروز رسانی کرد یا ورژن جدیدش را نصب و قدیمیه را پاک کنم؟

با مسیری که دادین چکار باید بکنم؟ کپی کنم توی ترمینال؟  اصلا واضح تر بگین که چطور به آن پرونده ی تنظیمات آودوسیتی برم؟
« آخرین ویرایش: 21 اردیبهشت 1403، 09:14 ق‌ظ توسط لعنت خدابربریتانیای اکبیر »

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 21 اردیبهشت 1403، 09:49 ق‌ظ »
نقل‌قول
خود این سیستم هم قدیمیه و صاحبش برده پیش کسی تا یکی از بروز ترین ها را براش نصب کنه و میگه هیچکدام درست کار نمیکرده.
خب یعنی چی درست کار نمیکرده؟ یکی از خوبی های گنو اینکه میشه به صورت زنده آزمایشش کرد، نگارش ۳۲ بیتی LMDE 6  یا mxlinux ۳۲ بیتی را بارگیری کنید و به صورت زنده بالاش بیارید ببینید چطوره و اگه مشکلی داشت در انجمن بیانش کنید.

نقل‌قول
خود آودوسیتی را نمیشه جدا از مینت بروز رسانی کرد یا ورژن جدیدش را نصب و قدیمیه را پاک کنم؟
میتونید از فلت پک یا appimage استفاده کنید، ولی آخرش باید توزیعتونو بروز کنید.

نقل‌قول
با مسیری که دادین چکار باید بکنم؟
۱- اگه میخواید همه تنظیمات و کارایی که کاربر شما در نرم افزار آودوسیتی کرده حذف شه دستور زیر را در پایانه بزنید. بعد از زدن دستور زیر باید یکبار برنامه آودوسیتی را اجرا کنید تا دوباره این پوشه ها ایجاد شه.
۲- اگه میخواید پلاگینی رو اضافه کنید پرونده so. اونو در مسیر زیر کپی کنید.‌بعد از این یک بار برنامه رو اگه بازه ببندید و بعد خودکار اون افزونه فعال میشه. فقط اگه مورد یکو هم انجام داده باشید قبل مورد دو باید یک بار برنامه رو باز کنید تا این پوشه ها ایجاد شن.
~/.local/share/audacity/Plug-Ins

نقل‌قول
اصلا واضح تر بگین که چطور به آن پرونده ی تنظیمات آودوسیتی برم؟
:/
میتونید از طریق مدیر پرونده برید(باید تیک نمایش پرونده های مخفی فعال باشه) یا بزنید
open dir_name
« آخرین ویرایش: 22 اردیبهشت 1403، 07:28 ق‌ظ توسط انگلستان »

• Jr. Member
  • *
پاسخ : افزودن پلاگین به آوداسیتی-- حل شد--
« پاسخ #6 : 22 اردیبهشت 1403، 05:57 ب‌ظ »
سلام
آن دستور را در ترمینال وارد کردم ولی جواب داد که چنین فایل یا دیرکتوری را پیدا نمیکنه. منم کلا آوداسیتی را remove کردو حتی پورج هم کردم و دوباره install کردم. البته بیشتر چیزها بحالت دیفالت در آمد ولی مثلا در قسمت plug-ins هنوز نشانه های آن پلاگینی که حذفش کردم هست مثل اینکه خوب پورج نمیکنه.

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
پاسخ : افزودن پلاگین به آوداسیتی-- حل شد--
« پاسخ #7 : 22 اردیبهشت 1403، 07:50 ب‌ظ »
سلام
آن دستور را در ترمینال وارد کردم ولی جواب داد که چنین فایل یا دیرکتوری را پیدا نمیکنه. منم کلا آوداسیتی را remove کردو حتی پورج هم کردم و دوباره install کردم. البته بیشتر چیزها بحالت دیفالت در آمد ولی مثلا در قسمت plug-ins هنوز نشانه های آن پلاگینی که حذفش کردم هست مثل اینکه خوب پورج نمیکنه.
نیازی به این کار نبود. آخرش حتی با پراگ باز اون تنظیمات باقی میمونن. کدوم دستورو زدین و چه خطایی داده؟
تازه باید (حل شد) رو به موضوع فرسته اولتونو اضافه کنید نه آخری.

برای حذف تمام کارایی که کاربر شما کرده.
« آخرین ویرایش: 23 اردیبهشت 1403، 08:03 ق‌ظ توسط انگلستان »

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 24 اردیبهشت 1403، 08:44 ق‌ظ »
همین دستور را:
نقل‌قول
- اگه میخواید همه تنظیمات و کارایی که کاربر شما در نرم افزار آودوسیتی کرده حذف شه دستور زیر را در پایانه بزنید.

وهمانطور که نوشتم جواب ترمینال این بود که :چنین فایل یا دیرکتوری را پیدا نکرد.

بحر حال همانطور که نوشتم با پورج (یا پراگ) کردن و (نصب) دوباره ظاهرش که دیفالت شد ولی آن افزونه ایکه دستی اضافه شده بود اصل خودش که نه ولی در بخش add remove plug-ins موردش هنوز هست. (سردر نمیارم وقتی ریموو نمیکنه و فقط فعال -غیرفعال میکنه؛ چرا اسمش را این گذاشتن).
بحر حال فعلا کار درست شده و از راهنمایی های شما متشکرم.

اگر لینک دانلود ورژن appimage همین اوداسیتی 2.2.2 را بدین خیلی کارساز خواهد بود
« آخرین ویرایش: 24 اردیبهشت 1403، 08:49 ق‌ظ توسط لعنت خدابربریتانیای اکبیر »