انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: این هما 10.04 منتشر میشه یا نه؟؟؟!!!  (دفعات بازدید: 13071 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
این هما 10.04 منتشر میشه یا نه؟؟؟!!!
« : 03 تیر 1389، 12:47 ب‌ظ »
سلام.
بابا یکی ما رو از بلاتکلیفی در بیاره. بالاخره این هما رو منتشر میکنید یا نه؟! خوب اگه مشکلی دارید یا هر چیز دیگه ای پروزه رو بدید دست یکی دیگه. به خدا من نمیتونم با اینترنت 128 این همه فایل دانلود کنم. یکی به داد ما برسه. حداقل یه کلمه بگید نمیخوایم منتشر کنیم و خیال همه رو راحت کنید.  ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
پاسخ به: این هما 10.04 منتشر میشه یا نه؟؟؟!!!
« پاسخ #1 : 03 تیر 1389، 02:36 ب‌ظ »
می تونید از مخازن دی.وی.دی که در فروشگاه های لینوکسی فارسی هم هست استفاده کنید . خیلی کامل تر از هما....

ولی یه پیشنهاد دوستانه :
این چمع و این فروم یک اجتماع کاملا دوستانه است پس بهتره کمی ملایم تر موضوعات و مشکلات رو عنوان کنیم و از طرفی تمامی پروژه های اوپن سورس هیچ گونه تعهدی در قبال ارائه سرویس به موقع مثل شرکت های تجاری ندارن !
از اونجایی هم که تنها آقای حسن پور پشت این پروژه هست و به صورت انفرادی روی اون کار می کنه و کمبود وقت و زمان و مشغله کاری ایشون اجازه نمی ده ٫ نباید انتظار بیش از این داشته باشید !
اگر هم می تونید در این پروژه کمک کنید تا خیلی از افراد دیگه مثل شما از این مشکل نجات پیدا کنن بسم ا....

Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 03 تیر 1389، 02:50 ب‌ظ »
همه اینا رو میدونم عزیز.
1.من این همه dvd رو بخرم بعد با اومدن نسخه بعدی اکثرشونو باید بریزم دور چون به درد نمیخوره دیگه . برای همین آدم 1 dvd بگیره که همه نیازهاشو برطرف کنه بهتره. راستی مگه اصلا فایل هایی مثل کدک ها و ... که نیاز یه کاربر ایرانی هست توی اونا پیدا میشه؟

2. میدونم تعهدی ندارن ولی این درست نیست که این همه کاربر که شاید یکی از دلایل مهمشون برای اومدن به اوبونتو همین دیک تکمیلی هست رو جذب کنیم و بعد اونا رو توی بی خبری کامل بزاریم. حداقل میتونن از روند پیشرفت کار اطلاع بدن یا نه؟

3. ینی اجتماع به این بزرگی فقط ایشون به تنهایی دارن کار میکنن روی این دیسک؟ مگه این تاپیک ها برای همکاری زده نشد و خیلی ها اعلام آمادگی نکردن؟

4. حداقل میتونن پاسخ یکی مثل منو بدن یا نه؟

من هم هیچ قصد بی احترامی ندارم. خیلی هم ارادت داریم به همگی ولی چندین تاپیک زده شده و حتی دریغ از یه پاسخ درست....
هما 9.10 هم دقیقا همینطوری شد... چرا باید اینطوری باشه؟
[/color]

آفلاین k1lou

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 37
« پاسخ #3 : 03 تیر 1389، 05:23 ب‌ظ »
با سلام
من هم شديدا به اين ديسك هما نياز دارم من كه دي وي دي نصب اوبونتو 10.04 رو هم گرفتم اما حتي كدكهاي پخش mp3 توش نبود من كه اصلا خونه اينترنت ندارم و بدون اين ديسك از لينوكس خسته ميشم
لطفا اطلاع رساني بشه كه كي منتشر ميشه
با تشكر

آفلاین heresh

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 968
« پاسخ #4 : 03 تیر 1389، 09:38 ب‌ظ »
با سلام
من هم شديدا به اين ديسك هما نياز دارم من كه دي وي دي نصب اوبونتو 10.04 رو هم گرفتم اما حتي كدكهاي پخش mp3 توش نبود من كه اصلا خونه اينترنت ندارم و بدون اين
ubuntu-restricted-extras توش نبود؟
نقل‌قول
1.من این همه dvd رو بخرم بعد با اومدن نسخه بعدی اکثرشونو باید بریزم دور چون به درد نمیخوره دیگه . برای همین آدم 1 dvd بگیره که همه نیازهاشو برطرف کنه بهتره. راستی مگه اصلا فایل هایی مثل کدک ها و ... که نیاز یه کاربر ایرانی هست توی اونا پیدا میشه؟
این نسخه ۳ سال پشتیبانی میشه. اگه دی‌وی‌دی‌ها رو بخری ضرر نمی‌کنی. کدک‌ها هم فکر کنم توش باشه، حالا ببینیم این دوستمون که خریده پیداشون می‌کنه

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
« پاسخ #5 : 03 تیر 1389، 11:49 ب‌ظ »
ورژن های قبلی که کدک ها بود ، من خودم ۹.۰۴ رو خریدم داشت
یکی از دوستان قرار بود یه دیسکی درست کنه تو مایه های همین هما با APT ON CD چی شد ؟ همون هم کار خیلی ها رو راه میندازه
این ۸ تا دی وی دی دردسر های خودش رو داره
برنامه می خوای بنصبی میگه DVD یک بعد میگه حالا DVD دو بعد میگه حالا DVD ۵ بعد میگه دوباره DVD یک و ....
خداییش آدم خسته میشه
خیلی ها هم نمی تونند هشت تا DVD رو به صورت محلی رو هارد داشته باشند پس هما یا یه چیزی توی این مایه ها  بیشتر به کار میاد
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 04 تیر 1389، 12:03 ق‌ظ »
دیگه دوستان گفتن دلایل ضرورت هما رو.
بابا یکی اینجا نیست به ما پاسخگو باشه؟ این همه آدم توی این سایت واقعا کسی ندارن که هما رو بهش محول کنن؟
اصلا به ما نیومده بیایم سراغ لینوکس. ویندوز هرچی نداشته باشه حداقل نرم افزارهای لعنتیش تو دسترسه.... ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
[/color]

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 04 تیر 1389، 12:07 ق‌ظ »
بحث رو س.ی.ا.س.ی. نکن  :D
آقا شما اینقدر زود دلسرد نشو
من با این دوستمون صحبت میکنم ببینم چی شد این دی وی دی

اینجا کلا یکم رسم شده تند حرف بزنند
ولی شما ناراحت نشو آدم های زیاد و با معرفتی اینجا هستند که باعث میشه من یکی هیچ وقت دلسرد نشم
در مورد دی وی دی هم من پیگیری میکنم دوست من
« آخرین ویرایش: 04 تیر 1389، 12:12 ق‌ظ توسط The Cable Guy »
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین nimaR

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 416
« پاسخ #8 : 04 تیر 1389، 12:50 ق‌ظ »
ما که تا حالا صبر کردیم
تا روز همایش یعنی 24 تیر هم صبر کنید
حسم به من میگه 24 تیر هما آماده میشه

;D

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 04 تیر 1389، 01:47 ق‌ظ »
lفعلا چاره ای جز صبر نیست. صبر میکنیم.... ???
[/color]

آفلاین xoma

• Full Member
  • *
  • ارسال: 151
« پاسخ #10 : 09 تیر 1389، 12:55 ق‌ظ »

انسان های آزاد ؛ سلام و علیکم.

دو سوال فنی/خیلی فنی دارم.

۱: اگر به یاری خدا در ۲۴ تیر منتشر بشه ؛ آیا در همه کشور پخش میشه یا فقط میشه از طریق اینترنت اونو خرید؟ما تو شیراز هستیم ؛ آیا اینجا نمایندگی پخش یا فروش یا همچین چیزی داره که بیاره و اینجا بفروشه ؛ یا اصلا این مجموعه به مغازه های شیراز میاد یا باید فقط اینترنتی بخریم؟

۲:آیا این مجموعه هم آزاده؟(از لحاظ حق کپی رایت) ؛ چون ما میخوایم ۳ نفری پول بزاریم و بخریم و بعد ۳ نفری ازشون استفاده کنیم. آیا اشکال داره اگه اونو  رایت کنیم برای ۳ تامون و نه کس دیگری؟

بسیار ممنون
من  ا و بو نــــــــــــــــــــــــتو ر ا  دوست  دارم  و  پدرم  دبیــــــــــــــــــــــــــان  ر ا .

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 09 تیر 1389، 01:37 ق‌ظ »
در مورد سوال اول من فکر میکنم از اینترنت بخری سریعتر به دستت میرسه تا اینکه بخوای منتظر بشی بیاد شیراز
در مورد سوال دوم هم دقیق نمی دونم ولی اگه تحت gpl باشه که گمون کنم باشه موردی نداره ( البته  بنده رو به خاطر کم سوادی ببخشید ،  اگه اشتباه میکنم )
« آخرین ویرایش: 09 تیر 1389، 01:40 ق‌ظ توسط eMan »

آفلاین xoma

• Full Member
  • *
  • ارسال: 151
در مورد سوال دوم هم دقیق نمی دونم ولی اگه تحت gpl باشه که گمون کنم باشه موردی نداره ( البته  بنده رو به خاطر کم سوادی ببخشید ،  اگه اشتباه میکنم )

آقا مرسی از شما .

اما چطوری میشه دقیقا اینو فهمید که آیا تحت gpl هست یا نه؟ اصلا دوست ندارم تو دنیای جدیدی که پا گذاشتم ازون اشتباهات وی... :-X .پنجره ای. بکنم . ممنون میشم اگه کسی توضیح یگه ای داره بفرماید لطفا.

ممنون
من  ا و بو نــــــــــــــــــــــــتو ر ا  دوست  دارم  و  پدرم  دبیــــــــــــــــــــــــــان  ر ا .

آفلاین r_m1232002

• Full Member
  • *
  • ارسال: 143
« پاسخ #13 : 09 تیر 1389، 09:16 ق‌ظ »
با سلام
تا جایی که من اطلاع دارم تمامی نرم افزار هایی که توسط هما منتشر می شوند دارای مجوز هایی هستند که اجازه تکثیر نامحدود آنها را به شما می دهند.
در صورتی که تیم توسعه هما خود نرم افزاری به این مجموعه اضافه کنند به احتمال ۹۹٪ آن نیز آزاد خواهد بود و شما هیچ مشکلی در زمینه تکثیر این دیسک نخواهید داشت زیرا هدف اصلی این دیسک نیز همین می باشد !

البته لازم به ذکر است که من جزء تیم توسعه هما نیستم و همکاری با آنها ندارم اما این برداشتی است که به وضوح از شرایط موجود قابل استنباط است.
موفق باشید.

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 09 تیر 1389، 11:17 ق‌ظ »
یافتم
بعد از کلی گشت و گذار یافتم
آقا اگه میتونی چند تا تهیه کن تا از گروه هم حمایت بشه اگه هم قدرت خرید یکی رو دارید که مشکلی نیست برای دوستانت رایت کن
به عنوان تصدیق عرایضم توجه شما رو به این نکته که آقای حسن پور در مورد نسخه قبلی فرمودند جلب میکنم
نکته سوم اینکه مثل همیشه اگر کسی پهنای باند اینترنتی مناسبی برای Upload داره میتونه سی‌دی رو Upload کنه...
این نشون میده که هما آزاده و شما اگه دسترسی به سرعت بالا هم داشته باشید و برای دانلود سایرین آپلود کنید مشکلی نداره  ;)