انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: کمک برای شخصی سازی تقویم StarCalendar  (دفعات بازدید: 5887 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 840
  • میلاد فشی
کمک برای شخصی سازی تقویم StarCalendar
« : 02 اردیبهشت 1394، 09:31 ب‌ظ »
من میخوام این تقویم رو بر اساس نیازهایی که دارم تغییر بدم.
برای این کار باید از چه IDE و ابزارهایی استفاده کنم.
میخوام کد منبع اون رو دستکاری کنم.
لطفا بگید از چه نرم افزارهایی برای کدنویسی باید استفاده کنم؟
فقط میدونم این برنامه با PYGTK نوشته شده.به زبان پایثون.ولی اینکه چه طوری نوشته شده و در چه محیطی کدنویسی و debug شده این رو میخوام بدونم.
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
پاسخ : کمک برای شخصی سازی تقویم StarCalendar
« پاسخ #1 : 02 اردیبهشت 1394، 11:09 ب‌ظ »
gedit! واقعا بهترین برنامه ای که پیدا میشه همینه . قابلیت رنگی کردن کد رو هم داره و این قابلیت هم که میگه مشکل برنامه در کجاست هم تو خود python هست.

در کل با گشتن دنبال IDE چیز مفیدی پیدا نمی کنی. رابط گرافیکی هم با کد نویسی و با استفاده از کتابخانه هایی مثل gtk صورت میگیره

موفق باشید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 02 اردیبهشت 1394، 11:14 ب‌ظ »
پایتون IDE خاصی نمی‌خواد. من از vim استفاده می‌کنم و خیلی راضیم
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 840
  • میلاد فشی
« پاسخ #3 : 03 اردیبهشت 1394، 11:39 ق‌ظ »
سلام
برای پایثون بیشتر IDLE رو شنیدم.
من خودم به شخصه Geany رو میپسندم.امکانات Geany از Gedit بیشتره.من زمانی که توی ویندوز طراحی وب میکردم از ++Notepad استفاده میکردم.و چون Geany شبیه به اون هستش.از جینی استفاده میکنم.اما جینی هم برای php و طراحی وب و هم برای python گزینه خوبیه؟
vim که محیط مشکی و ترسناکی داره  :) کار با اون مشکل نیست!؟دانیال بهزادی چرا از این محیط استفاده میکنی؟در ضمن برای کد نویسی پس زمینه سفید و خطوط مشکی بهتر نیست! البته یادمه یه پست اینجا بود که میگفت از چه رنگ هایی استفاده کنید.
شما نوشتید : "برای UI هم باید از کدهای کتابخانه هایی مثل gtk استفاده کرد."
اما میشه مثال بزنید؟
من برای Web design کد زدم.و نتیجه HTMLوCSS رو هم در Browser دیدم.اما برای طراحی واسط کاربری Desktop APP کد نزدم.بعدش پل ارتباطی بین کدهای UI و کدهای Python چیه؟
کلیات رو بگید و یه مثال بزنید.ممنون میشم
« آخرین ویرایش: 03 اردیبهشت 1394، 11:51 ق‌ظ توسط میلاد فَشی »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 03 اردیبهشت 1394، 03:06 ب‌ظ »
vim که محیط مشکی و ترسناکی داره  :) کار با اون مشکل نیست!؟دانیال بهزادی چرا از این محیط استفاده میکنی؟در ضمن برای کد نویسی پس زمینه سفید و خطوط مشکی بهتر نیست!
از ظاهرش نترس، خیلی ویرایشگر مفیدیه. کار باهاش هم اگه یه هفته کار کنی باهاش و اصول ابتداییش رو یاد بگیری نه تنها مشکل نیست که می‌بینی خیلی ساده و منطقی‌تر از هر چیز دیگه‌ایه. من ازش استفاده مي‌کنم چون خیلی خیلی زیاد قابل شخصی‌سازیه و هر بازی‌ای که فکرش رو بکنی می‌شه توش ایجاد کرد. برای همین سرعت توسعه توش به شدّت بالا‌تر از بقیه‌ی ویرایشگرهاست برام.
از نظر رنگ هم فرقی نمی‌کنه. من با اینی که الآن هست و عکسش رو برات می‌ذارم خیلی راحتم:

اگه از این رنگ‌ها خوشت نمی‌آد، می‌تون با colorscheme های مختلف رنگش رو کلّاً عوض کنی، مثل این عکس:
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
    • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
« پاسخ #5 : 08 اردیبهشت 1394، 01:54 ب‌ظ »
vim که محیط مشکی و ترسناکی داره  :) کار با اون مشکل نیست!؟دانیال بهزادی چرا از این محیط استفاده میکنی؟در ضمن برای کد نویسی پس زمینه سفید و خطوط مشکی بهتر نیست!
از ظاهرش نترس، خیلی ویرایشگر مفیدیه. کار باهاش هم اگه یه هفته کار کنی باهاش و اصول ابتداییش رو یاد بگیری نه تنها مشکل نیست که می‌بینی خیلی ساده و منطقی‌تر از هر چیز دیگه‌ایه. من ازش استفاده مي‌کنم چون خیلی خیلی زیاد قابل شخصی‌سازیه و هر بازی‌ای که فکرش رو بکنی می‌شه توش ایجاد کرد. برای همین سرعت توسعه توش به شدّت بالا‌تر از بقیه‌ی ویرایشگرهاست برام.
از نظر رنگ هم فرقی نمی‌کنه. من با اینی که الآن هست و عکسش رو برات می‌ذارم خیلی راحتم:

اگه از این رنگ‌ها خوشت نمی‌آد، می‌تون با colorscheme های مختلف رنگش رو کلّاً عوض کنی، مثل این عکس:

اگه کد قرار باشه شامل کلمات فارسی هم بشه چی؟
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 08 اردیبهشت 1394، 11:40 ب‌ظ »
توی کد پایتون که فارسی نمی‌نویسن! با gettext یه فایل po می‌سازن که به زبا‌های دیگه ترجمه‌اش می‌کنن و ابزار خودش رو داره

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #7 : 21 شهریور 1395، 01:27 ق‌ظ »
شخصاً هم برای نوشتن کدهای پایتون، هم ویرایش فایل po. و سایر فایل‌های متنی از gedit / pluma استفاده می‌کنم