انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: انیمیشن(!!!!) چی میبینی ؟  (دفعات بازدید: 2856 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Aminavy-r

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
پاسخ : انیمیشن(!!!!) چی میبینی ؟
« پاسخ #60 : 25 فروردین 1403، 05:40 ب‌ظ »
به عوض شدن استودیو ربطی نداشت. مانگا هم داستانش همین بود.

ولی خب...
چیزی که از آدما می بینم اینه که همه چیزایی می بینن یا کتابایی می خونن (یا دوست دارن) که با عقاید یا افکارشون موافق باشه. انگار که هدفشون از کارشون تقویت همین فکراشون باشه یا اینکه دوست دارن همین رو تنها واقعیت درست و ممکن بدونن. (یا یه چیز دیگه)

اتفاقا چیزی که توی فصل چهارم نبود، همین حمایت از یه گروه خاص (توی داستان، الدیا و مارلی یا بقیه دنیا) بود. ایسایاما هم قبل از ادامه مانگا گفته بود که قراره همچین چیزی رو نشون بده. حالا اینکه بعضی ها یه حرفایی درباره‌ این که یه گروهی همون دوستان یهودی هستن و... میزنن دیگه معنی شو نمی دونم. می دونم که داستان یه جورایی درباره واقعیت های دنیای خودمونه ولی دلیل نمیشه که دقیقا هم اون گروه ها و تقسیم بندی ها هم مثل همین دنیا باشه. اصلا اگه باشه دیگه دلیل برای وجود یه داستان خیالی چیه؟!!

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 949
« پاسخ #61 : 26 فروردین 1403، 01:11 ق‌ظ »
نقل‌قول
به عوض شدن استودیو ربطی نداشت. مانگا هم داستانش همین بود.
آهان خوب اطلاعی نداشتم در این مورد، من زیاد انیمه نگاه نمی‌کنم با یکی از دوستان انیمه‌باز داشتم صحبت می‌کردم گفتم بهش که دلیل این همه تفاوت و جهش داستانی سر استدیو بوده یا نه که گفت آره، ظاهرا اون هم مانگاش رو نخونده بود.

نقل‌قول
ولی خب...
چیزی که از آدما می بینم اینه که همه چیزایی می بینن یا کتابایی می خونن (یا دوست دارن) که با عقاید یا افکارشون موافق باشه. انگار که هدفشون از کارشون تقویت همین فکراشون باشه یا اینکه دوست دارن همین رو تنها واقعیت درست و ممکن بدونن. (یا یه چیز دیگه)
کاملا باهاتون موافقم ولی اصلا توی این مورد من کاری به درست یا غلط بودن اهداف سریال یا اصلا کلا جنبه معنایی اون نداشتم. بیشتر جنبه داستانی و سینماتیک سریال که حداقل از نظر من در فصل چهار تغییر جهتی ناگهانی داد. خیلی می‌شه در موردش صحبت کرد ولی به نظرم اینقدر منتقدا و خود مردم از فصل چهار به بعد پریدن به سریال که دیگه حرفی واسه گفتن نمونده.

نقل‌قول
اتفاقا چیزی که توی فصل چهارم نبود، همین حمایت از یه گروه خاص (توی داستان، الدیا و مارلی یا بقیه دنیا) بود. ایسایاما هم قبل از ادامه مانگا گفته بود که قراره همچین چیزی رو نشون بده. حالا اینکه بعضی ها یه حرفایی درباره‌ این که یه گروهی همون دوستان یهودی هستن و... میزنن دیگه معنی شو نمی دونم. می دونم که داستان یه جورایی درباره واقعیت های دنیای خودمونه ولی دلیل نمیشه که دقیقا هم اون گروه ها و تقسیم بندی ها هم مثل همین دنیا باشه. اصلا اگه باشه دیگه دلیل برای وجود یه داستان خیالی چیه؟!!
دوست عزیز آخه موضوع توی زیرمتن هم نبودا که شما از کلمه «بعضی‌ها» استفاده می‌کنی. ستاره داوود باید ببندن رو دستشون، محدودیت‌های اجتماعی و حقوقی، کم‌کم ترد شدن و نسل‌کشی هر ریز جزئیاتی که بخواید رو رعایت کردن. بعدم یکی از دوستان پا می‌شه برای اینکه دنیا رو نابود کنه و اینکار رو هم کم و بیش انجام می‌ده و شما از بچگی این کاراکتر باهاش همراه بودی، تمام پرداخت‌های اصلی برای شخصیت‌های درون جزیره‌ست. اصلا شما در فصل آخر بیا هر چی کاراکتر که تا الان ساختی و سه فصل زندگیشون رو به تصویر کشیدی رو متجاوز کن، از بدترین نوعش، سکانس‌ها کاملا غیرانسانی بزار براشون، آیا بازم فرقی می‌کنه؟ الان نمی‌خوام بگم سازنده‌ها چرا حمایت کردن، نه اصلا کاری به اون قضیه ندارم. شما داری می‌گی کسی حمایت نکرده من می‌گم در حد فیلم‌های ایرج‌ملکی معنا رو کوبوندن تو صورت بیننده. کاری به خوب یا بدش ندارم ولی شما داری سریالی که با جزئیات تمام یه مسئله‌ای رو بیان می‌کنه و داری می‌گی نه، به گروهی اشاره نشده و اصلا ربطی به دنیای واقعی نداره.

در کل بنده از روند داستانی که پیش گرفت راضی نبودم، چون حداقل از نظر من اگر مثل سه فصل اول توی اون حال و هوای انتزاعی که درست کرده بود می‌موند خیلی بهتر می‌تونست عمل کنه و این نظر هم فارق از هر گونه ارزیابی یا اعتبارسنجی معناییه، صرفا در جهت داستان‌سرایی و خلق اثر عرض می‌کنم. بازم این نظر منه ممکنه کس دیگه این حد از کلی‌گویی رو نپسنده و دوست داشته باشه با جزئیات بیشتر همه چی براش روشن‌تر بشه.

آفلاین Aminavy-r

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
« پاسخ #62 : 26 فروردین 1403، 11:06 ق‌ظ »
دوست عزیز آخه موضوع توی زیرمتن هم نبودا که شما از کلمه «بعضی‌ها» استفاده می‌کنی. ستاره داوود باید ببندن رو دستشون، محدودیت‌های اجتماعی و حقوقی، کم‌کم ترد شدن و نسل‌کشی هر ریز جزئیاتی که بخواید رو رعایت کردن. بعدم یکی از دوستان پا می‌شه برای اینکه دنیا رو نابود کنه و اینکار رو هم کم و بیش انجام می‌ده و شما از بچگی این کاراکتر باهاش همراه بودی، تمام پرداخت‌های اصلی برای شخصیت‌های درون جزیره‌ست. اصلا شما در فصل آخر بیا هر چی کاراکتر که تا الان ساختی و سه فصل زندگیشون رو به تصویر کشیدی رو متجاوز کن، از بدترین نوعش، سکانس‌ها کاملا غیرانسانی بزار براشون، آیا بازم فرقی می‌کنه؟ الان نمی‌خوام بگم سازنده‌ها چرا حمایت کردن، نه اصلا کاری به اون قضیه ندارم. شما داری می‌گی کسی حمایت نکرده من می‌گم در حد فیلم‌های ایرج‌ملکی معنا رو کوبوندن تو صورت بیننده. کاری به خوب یا بدش ندارم ولی شما داری سریالی که با جزئیات تمام یه مسئله‌ای رو بیان می‌کنه و داری می‌گی نه، به گروهی اشاره نشده و اصلا ربطی به دنیای واقعی نداره.

توی داستان میگه که الدیایی‌‌ ها (اجدادشون) هم توی ۲۰۰۰ سال کارایی مشابه همین رو می کردن. چه داستانی که مارلی تعریف می کنه چه داستانی که ویلی بعدا میگه. این برام جالبه که بعضی ها طرف یه گروه (چرا یه گروه، الدیایی ها) رو گرفتن چون فکر می کنن که منظور خودشونن.

در مورد شخصیت های جزیره نشین: خب توی فصل سوم هم کم بیش همچین چیزی رو داخل جزیره دیدیم. اونا هم قبلش مجبور به همچین کارایی شده بودن

بعد نگفتم که اصلا ربطی به دنیای واقعی نداره.

پ.ن: فکر کنم الان یه خورده وقت داشته باشم که بیشتر توضیح بدم.

چیزی که الان توی دنیا گفته میشه اینه که آلمان نازی هولوکاست رو راه انداخت و کلی از یهودی ها رو به شکل فجیعی کشت یا یه بلای دیگه سرشون آورد. ولی چیزی که عجیبه اینه که اون کار رو نازی ها کردن، الان باید فلسطینی ها این بلا سرشون بیاد! و اینکه برای انکار هولوکاست هم توی همین آلمان جریمه گرفته میشه. یعنی اینکه هیچکس دربارش حرفی نزنه. یعنی این که کلا حق با شماست، اینقدر بهتون ظلم شده... ولی برین! تقصیر اوناست! (خب فکر کنم نیازی به توضیح این که اینا و اونا کی هستن نباشه)

خب همین هم رو میشه در مورد گروه های توی داستان هم گفت. ولی من نمیگم که کدوم برداشت درسته یا منظور داستان کدومه.

پ.ن: فکر کنم الان فهمیدم مشکل از کجاست: برای من بودن یه سری چیزها (بازو بند با ستاره روش، محدودیت های اجتماعی و ...) توی داستان عادیه
ولی ظاهرا برای شما این طور نیست.
« آخرین ویرایش: 26 فروردین 1403، 04:25 ب‌ظ توسط Aminavy-r »

آفلاین م.حسن

• Full Member
  • *
  • ارسال: 238
  • Lalo Salamanca
    • گیتهاب من
« پاسخ #63 : 27 فروردین 1403، 03:11 ق‌ظ »
یه انیمه تو مایه‌های Attack On Titan معرفی کنید
هر چی انیمه می‌بینم به جذابی اون نیست