انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: پیدا کردن پروژه  (دفعات بازدید: 10228 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پیدا کردن پروژه
« : 07 مهر 1401، 06:38 ب‌ظ »
سلام
دنبال جایی هستم که بتونم پروژه طراحی سایت های کوچیک و کار های گرافیکی ساده برای شروع بردارم
ماهی دو سه تا مثلا وبلاگ و فروشگاه و سایت های شرکتی و... در همین حدود
چه جایی / سایتی / کسی / شرکتی  میشناسید ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : پیدا کردن پروژه
« پاسخ #1 : 07 مهر 1401، 06:55 ب‌ظ »
سلام. پونیشا؟
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 07 مهر 1401، 07:03 ب‌ظ »
نه خیلی مسخرست سه پیشنهاد در ماه خیلی کمه حتی کارلنسر با ده پیشنهاد هم کافی نیست بعد سه ماه فقط یک پروژه تونستم بگیرم
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین farooqkz

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
    • وب‌سایت شخصی
« پاسخ #3 : 07 مهر 1401، 08:36 ب‌ظ »
نه خیلی مسخرست سه پیشنهاد در ماه خیلی کمه حتی کارلنسر با ده پیشنهاد هم کافی نیست بعد سه ماه فقط یک پروژه تونستم بگیرم

خب باید اشتراکش رو بخری :)

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 07 مهر 1401، 10:22 ب‌ظ »
میدونم دنبال ایده بهتری هستم
یعنی کسی که میخواد شروع کنه از کجا باید شروع کنه ؟ شما شغلتون چیه و چطور شروع کردید ؟

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4777
  • masoft قدیم
« پاسخ #5 : 07 مهر 1401، 10:43 ب‌ظ »
پیشنهاد من اینه که در ابتدا به دنبال انجام پروژه نباشید و یه چند سالی زمان بذارید و مطالعه کنید. کتاب‌هایی مثل Introduction to algorithms و بعد از اون The art of computer programming گزینه‌های خیلی خوبی هستند. بعد از اون یا در کنار اون میشه کتاب‌هایی در مورد Concurrent Programming خوند. موضوعات Computer Architecture و Software Engineering هم جذاب هستند. بعد هم موضوعاتی مثل AI یا Image Processing یا Encryption موضوعات

شروع انجام پروژه بدون شناخت پایه‌های علوم کامپیوتر، ازتون یه برنامه‌نویس تجربی میسازه و حیفه یک برنامه‌نویس تجربی بشید، وقتی امکان این رو دارید که یک برنامه‌نویس خوب بشید.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 07 مهر 1401، 10:48 ب‌ظ »
ممنون از پیشنهادتون جناب معین چشم حتما
ولی به دلایلی ترجیح میدم در کنار یاد گیری (البته این چنو وقته متاسفانه همه چیز پیچید بهم و از برنامم خیلی عقب افتادم )پروژه هایی رو هم انجام بدم

آفلاین farooqkz

• Full Member
  • *
    • وب‌سایت شخصی
« پاسخ #7 : 08 مهر 1401، 06:18 ب‌ظ »
ممنون از پیشنهادتون جناب معین چشم حتما
ولی به دلایلی ترجیح میدم در کنار یاد گیری (البته این چنو وقته متاسفانه همه چیز پیچید بهم و از برنامم خیلی عقب افتادم )پروژه هایی رو هم انجام بدم

در این صورت میتونی سعی کنی توی پروژه های متن‌باز مشارکت کنی. البته باید یک مقدار پروژه‌های آزمایشی خودت بزنی تا بعدش به اون مرحله برسی.

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 790
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #8 : 09 مهر 1401، 09:02 ق‌ظ »
شروع انجام پروژه بدون شناخت پایه‌های علوم کامپیوتر، ازتون یه برنامه‌نویس تجربی میسازه و حیفه یک برنامه‌نویس تجربی بشید، وقتی امکان این رو دارید که یک برنامه‌نویس خوب بشید.
تعریف برنامه نویس تجربی چیه و اشکالش چیه ؟

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 949
« پاسخ #9 : 09 مهر 1401، 12:03 ب‌ظ »
نه ببنید تا حدودی با جناب nixoeen موافقم، آخه خیلی ازمواقع افراد سریع وارد بازار کار و گرفتن پروژه می‌شوند و دیگه فراموش می‌کنن که باید یادبگیرن، مباحث تئوری و عمیق بخونن و به قول معروف میفتن توی یه حلقه عملگرایی محض که این اصلا خوب نیست. زیاد از این برنامه‌نویس‌ها داریم که صرفا عملگرا هستند.

ببین آقا مهرداد با توجه به شناحت سطحی که از شما دارم پیشنهادم این است که فعلا به هیچ‌وجه سمت پروژه‌های وردپرس نرو، فکر نمی‌کنم که برنامه‌نویسی بلد باشید و به قطع می‌گم که وردپرس صرفا منجر به هدر دادن وقت گرانبهای شما میشه، فکر می‌کنم سنتون پایین باشه، این زمان خیلی خیلی زمان خوبیه برای یادگیری، از دستش نده.
پروژه می‌خوای بگیری همون کارهای گرافیکی سبک انجام بده، انجام پروژه‌های مثلا وب بزار موقعی که واقعا برنامه‌نویس شدی. وردپرس زدن برای مشتری موقعی درسته که قدرت هندل کردن پروژه در حد سورس داشته باشی، وگرنه همش میشه اعصاب‌خوردی و کیفیت پایین خروجی نهایی.

ببین برادر بنده هم اوایل یه جورایی بیشتر به شکل تجربی یادمیگرفتم، توی سن پونزده، شونزده سالگی پروژه وب با PHP میزدم و خوب درست یکسری مزیت‌ها برام ایجاد شد، ولی الان که نگاه میکنم میگم شاید بهتر بود بیشتر به یادگیری تئوری اهمیت میدادم، البته بنده رشته تحصیلی و دانشگاهیم همین است و بخوام‌نخوام مباحث تئوری می‌خونم و آشنا میشم اگه شما مسیر زندگی و تحصیلیت هم به این سمت نباشه یکم سخت میشه این راه واست.

بازم تاکید میکنم، به هیچ عنوان در حال حاظر سمت گرفتن پروژه‌های وردپرس نرو، بشین قشنگ علاقتو پیدا کن و برنامه‌نویسی را شروع بکن. عجله هم نداشته باش که تموم کنی و از اینجور حرفا، به عنوان یه تفریح اصلا بهش نگاه بکن، لذت ببر و فعلا دنبال نتیجه مالی نباش، اون خودش میاد.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 09 مهر 1401، 03:52 ب‌ظ »
سلام سجاد جان
 ممنون از توضیحاتت راستش بین خودمون (بچه های انجمن) بمونه دنبال بازار کار و درامد الان نیستم راستش دبیرستانم  شهر خودمون نیست و به دلایلی خوابگاه نمیتونم برم در کل در نظر بگیرید که در کنار یاد گیری و درس میخواستم یک کمکی کرده باشم بگذریم

برای همین هم میخواستم پروژه ساده باشه چون خیلی ها هم در همین حد میخوان با وردپرس

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 949
« پاسخ #11 : 10 مهر 1401، 12:22 ق‌ظ »
اگه واقعا یادگیری فدای کار نمیشه مشکلی نداره، ببینید شرایط مالی در اکثر مواقع برای عموم مردم یعنی ما سخته، موضوع اینه که شما هر چقدر سنتون بالاتر بره بحث درآمد واستون جدی و جدی تر میشه، برای همین میگم خواهشا فعلا وردپرس بزارید کنار و شروع کنید به یادگیری، متوجه میشید بعدا اون دو تا پروژه‌ وردپرسی که مثلا توی یک سال شما قبول نکردید، آخر سال با یه پروژه درست و حسابی که خودتون پیاده مي‌کنید جبران میشه، سرمایه‌گذاری کنید واسه آینده، وقت ارزشمندترین سرمایه واسه آدمه، الان هر چقدر هم که بهتون فشار بیاد، تحمل کنید و واسه رسیدن به چیز بهتری تلاش کنید. به قول معروف دنیا خیلی زود جدی میشه ;D

آفلاین farooqkz

• Full Member
  • *
    • وب‌سایت شخصی
« پاسخ #12 : 10 مهر 1401، 12:22 ب‌ظ »
من حدود یک ماه اخیر سعی کردم توی پونیشا پروژه بگیرم. چیزی که متوجه شدم اینه که پروژه های ساده وردپرسی که هر کدوم مثلا ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومن درآمد داشته باشن زیاد هستن. ولی خب به همون نسبت هم کسایی که وردپرس بلدن خیلی زیاد هستن.

از اونور پروژه‌هایی که نیاز به مثلا ری‌اکت یا next یا چیزایی حرفه‌ای تر دارن کمتر هستن اما مثلا با یک پروژه میتونی یکجا دستکم چند میلیون تومن در‌امد داشته باشی. به علاوه که این پروژه هایی که با موفقیت انجام میدی برات نمونه‌کار هستن و باعث میشن اعتبارت بعدا بره بالاتر. بعدش با پروژه های وردپرسی فکر نکنم بتونی بری توی یه شرکت خارجی استخدام بشی ولی با مثلا پایتون یا ری‌اکت یا مثلا برنامه‌نویسی موبایل میتونی ویزای کاری بگیری برای خودت و شاید یک‌نفر دیگه و ایران رو ترک کنی.

ولی خب نکته‌ای که هست اینه که اگر الآن سنت کم هست و میخوای برای آینده سرمایه گذاری کنی یادگیری چیزی مثل ری‌اکت یا پایتون برای مثلا ۵ سال بعد بنظر من بی فایده هست. خیلی چیزا تا اون موقع تغییر میکنن و احتمال اینکه با مهارت امروزت ۵ سال دیگه هم کار یا پروژه خوب گیر بیاری ممکنه کم باشه.

در نتیجه من بهت توصیه میکنم که توصیه معین رو گوش بدی و پایه‌های کار رو یاد بگیری. وقتی اینکارو کنی زبان برنامه‌نویسی یا فریم‌ورک فقط ابزاره که با یه مدت کار کردن و تجربه کسب کردن یاد میگیری.

مثلا زمانی که پروژه پایتون چند دهه پیش شروعش زده شد کی فکر میکرد توی سال ۲۰۲۲ این همه محبوب باشه. یا مثلا اون زمان کی فکر میکرد یه زبان مثل راست پیدا بشه که سعی کنه جای سی‌پلاس‌پلاس رو بگیره؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 10 مهر 1401، 03:35 ب‌ظ »
ممکنه درباره مباحث پایه غیر از زبان که معین خان و شما فرمودید بیشتر توضیح بدید ؟

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4777
  • masoft قدیم
« پاسخ #14 : 10 مهر 1401، 03:42 ب‌ظ »
فردی که با تجربه برنامه‌نویسی یاد گرفته و سواد تئوری و آکادمیک لازم رو برای اینکه به صورت مستقل برنامه‌نویسی کنه، نداره. خیلی از کدها رو کپی و پیست می‌کنه و نمی‌دونه دلیل نوشتنش به اون صورت چیه. چیزی که بلده یک زبان و یک سری کتابخانهٔ خاصه، نه برنامه‌نویسی. نمی‌دونه چطوری می‌تونه کد بهینه بنویسه و نمی‌تونه به صورت بهینه یک معماری سیستم رو طراحی کنه. و عموما چون کارش داره انجام میشه، دیگه نیازی هم به یادگیری تئوری حس نمی‌کنه.

مشکل بزرگی نداره، ولی عموما به درد افرادی می‌خوره که وقت زیادی برای یادگیری نمی‌خوان بذارن و از همون سطح زندگی‌شون راضی هستند. عموما موقعیت شغلی‌شون هم بهتر نمیشه و یک کار رو همیشه برای کسب درآمد تکرار می‌کنند.

ولی خب حیفه که این پتانسیل‌ها از بین بره، بخصوص اگر اون فرد توی سنین پایین شروع به یادگیری می‌کنه. شما اگر شناخت خوبی از اعداد و ریاضی دارید، بهتره نرید مرغ‌ها رو توی مرغداری بشمورید، حتا اگر سریع به درآمد میرسید، بلکه بهتره سعی کنید وارد تحقیق در حوزهٔ ریاضی بشید، به رشد علم کمک کنید و کارهای بزرگ کنید.