انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: قوانین و خط مشیِ رفتاری در انجمن‌های فارسی اوبونتو  (دفعات بازدید: 121675 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mehdi

  • ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
  • جنسیت : پسر
    • هزاردستان
قوانین و خط مشیِ رفتاری در انجمن‌های فارسی اوبونتو


معرفی

انجمن‌های فارسی اوبونتو یک جامعه کاربری با محوریت موضوعات مرتبط با اوبونتو، گنو-لینوکس، نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز و سایر موضوعات مرتبط با این حوزه است و هدف اصلی آن پرسش و پاسخ و آشنایی بیشتر فارسی‌زبانان با مقولات فوق و افزایش سطح علمی و فنی کاربران فارسی‌زبان می‌باشد.
کلیه موضوعات بصورت طبقه‌بندی شده ارائه شده و همه کاربران میتوانند با توجه به قوانین، به بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مطرح شده بپردازند.

عضویت در انجمن‌های فارسی اوبونتو آزاد و رایگان است. در این صفحه قوانین و خط‌مشی رفتاری در انجمن‌های فارسی اوبونتو به اختصار آمده است. در صورتیکه شما با این شرایط موافقید، لطفاً ثبت‌نام را ادامه داده و در غیر اینصورت، بدون عضویت، از امکاناتِ در اختیار میهمانان انجمن به رایگان استفاده نمائید.


قوانین عمومی

۱. شما توافق می‌کنید که در طول مدت استفاده از این انجمن، هیچ‌گونه ارسال کذب، افتراآمیز، ناصحیح، توهین آمیز، مبتذل،  منافی ادب و عفت عمومی، منفور، آزار دهنده، موهن، کفرآمیز، جنسی، تهدید آمیز، آشکار کننده مسائل شخصی و خصوصی زندگی افراد و یا به نحوی مخالف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران نخواهید داشت.

۲. شما توافق می‌کنید که هیچ‌گونه ارسال ناقض قوانین حق نشر و طبع (Copyright) بدون اجازه رسمی از صاحبان آن حق نخواهید داشت.
ارسال مطالب از کتاب‌ها، سایت‌ها و سایر منابع به شرط رعایت حقوق مؤلف اولیه مجاز است و شما توافق می‌کنید که در صورت داشتن چنین ارسال‌هایی منبع را به‌صورت کامل ذکر نمائید.

۳. شما توافق میکنید که هیچ‌گونه ارسال هرزنامه، انبوه‌ارسال، تبلیغات، نامه‌های زنجیروار، طرح و برنامه‌های شرکتهای هرمی و درخواست‌های نامربوط و نامعقول، بصورت خصوصی یا عمومی نخواهید داشت.

۴. شما توافق می‌کنید که یک نام کاربری مناسب برای خود در نظر گرفته و جهت جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، کلمه‌عبور حساب کاربریتان را در اختیار هیچ شخصی، حتی مدیران سایت، قرار نخواهید داد. همچنین شما توافق میکنید که هیچ‌گاه و به هیچ عنوان از نام کاربری شخص دیگری استفاده ننمائید.
به شما توصیه می‌کنیم جهت جلوگیری از به سرقت رفتن حساب کاربری خود، یک کلمه عبور پیچیده انتخاب نمائید.

۵. شما توافق می‌کنید که حتی الامکان از ارسال سوالات بصورت پیغام خصوصی برای ناظرین خودداری نموده و آنرا در انجمن‌ها مطرح خواهید نمود تا برای دیگران نیز سودمند باشد.

۶. شما توافق می‌کنید که برای ارسالهای خود عناوین متناسب با متن انتخاب نمائید.
به عنوان مثال «فقط شبکه» یا «مشکل پشت مشکل» عناوین نامناسب و «به اشتراک گذاری اینترنت در اوبونتو» در صورتی که متن سوال نیز در همین مورد باشد یک عنوان مناسب است. لطفاً در هنگام ایجاد ارسال جدید به این نکته توجه نمائید تا ارسال شما بیشتر مورد توجه سایر کاربران قرار گیرد!

۷. شما توافق می‌کنید که سوالات خود را در انجمن مناسب طرح نمائید.
لطفاً توجه داشته باشید که به دلیل تعدد انجمن‌ها، کاربران بسته به توانایی و علاقه خود سوالات طرح شده در انجمن‌های خاصی را مطالعه می‌کنند. ارسالِ صحیح در انجمنِ مناسب، شما را سریعتر به پاسخ خواهد رساند.

۸. شما توافق می‌کنید که از ارسال چندین پرسش در یک عنوان پرهیز نموده و برای پرسشهای متنوع خود ارسال‌های جداگانه در انجمن‌های جداگانه داشته باشید.

۹. شما توافق می‌کنید که از ارسال یک پرسش مشابه در چندین انجمن پرهیز نموده و تا زمان دریافت پاسخ از سوی سایر کاربران صبور باشید.

۱۰. شما توافق می‌کنید که در صورتیکه پاسخ سوالی را نمی‌دانید و یا راه‌حلی برای آن ندارید، از ارسال مطالب حاشیه‌ای که باعث شلوغی بحث شود خودداری نمائید. بدیهی است، ناظران انجمن حق تمیزکاری و حذف مطالب حاشیه‌ای را خواهند داشت.

۱۱. شما توافق می‌کنید که درصورت مشاهده هرگونه تخطی از قوانین و یا مشاهده رفتار یا ارسال‌های آزاردهنده به جای برخورد شخصی با فرد خاطی، ناظران و مدیران انجمن را مطلع سازید.

۱۲. شما توافق می‌کنید که زبان اصلی انجمن فارسی است.
لطفاً تا حد امکان سوالات خود را با حروف فارسی طرح نموده و از ارسالهای با حروف لاتین شدیداً پرهیز کنید. ضمنا جهت تبدیل متون پینگلیش یا فارسی‌نویسی می‌توانید از سرویس سایت‌هایی مانند http://www.behnevis.com استفاده نمایید.

۱۳. شما توافق می‌کنید که در مقابل هرگونه ضرر و زیان به مدیران انجمن، کارمندان آن و یا وب سایتهای مرتبط با‌ آن مقاومت نموده و موارد را گزارش نمائید. ضمناً حق فاش و آشکارسازی هویت و اطلاعاتی که از شما در این انجمن جمع‌آوری شده در زمان وقوع شکایت‌های قانونی علیه انجمن برای صاحبان آن محفوظ است.

۱۴. پس از ثبت نام و ورود به انجمن شما قادر خواهید بود که اطلاعات دقیق و جزئی‌تری در پروفایل خود درج نمائید. این، نشانه مسئولیت و حسن برخورد اجتماعی شماست که اطلاعات تمیز و دقیقی در پروفایل خود درج نمائید. این حق برای مدیران سایت محفوظ است که بدون و یا با اطلاع قبلی اطلاعات وارد شده در پروفایل کاربری که از نظر ایشان ناصحیح و یا رکیک و مبتذل باشد را حذف نمایند.

۱۵. کلیه قوانین عمومی فوق شامل پروفایل‌ها، تصویرهای ارسالی یا امضای کاربران سایت نیز می‌شود.


نکته: در صورت عدم رعایت هر کدام از قوانینِ عمومیِ فوق، حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش ارسال شما برای مدیران و ناظران انجمنها محفوظ است!اخطارها و الزامات

۱. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هرگونه فعالیتی که به هر نحو موجبات تهدید، تحقیر و توهین‌های نژادی/قومی، عقیدتی، اجتماعی، سیاسی، جنسی و... را فراهم آورد معذور است و چنین رفتارهایی را غیرقابل تحمل دانسته، با کاربر خاطی برخورد نموده و در صورت لزوم دسترسی وی به انجمن‌ها را محدود یا مسدود خواهد نمود.

۲. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هرگونه عنوان تبلیغاتی معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش ارسال‌هایی که این موضوع در آنها رعایت نشده باشد را بدون اطلاع به نویسنده برای خود محفوظ می‌داند. این بند شامل پروفایل‌ها، تصویر یا امضای انجمن کاربران نیز می‌شود.

۳. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هر گونه عنوانی که به نحوی قوانین حقوق مؤلفین و مصنفین (کُپی‌رایت) را زیر پا بگذارد معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش ارسال‌هایی که این موضوع در آنها رعایت نشده باشد را برای خود محفوظ می‌داند. از مواردی که در شمول این بند قرار گیرند می‌توان به بکارگیری warez، توصیه به استفاده از crackها، مباحث مربوط به crack، خرابکاری و نفوذ، تبلیغ یا انتشار غیر قانونی نرم‌افزار، کتب، تولید Spam (هرزنامه) و موارد مشابه اشاره نمود.

۴. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هر گونه عنوان و بحث سیاسی/اجتماعی/فرهنگی/مذهبی/عقیدتی و... که احساس شود به نحوی منجر به مسدود شدن سایت خواهد گردید، معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش چنین ارسال‌هایی را برای خود محفوظ می‌داند.

۵. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هر گونه عنوانی که به هر نحوی کاربران را به استفاده از نرم‌افزارهای غیرآزاد مایل نماید معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش چنین ارسال‌هایی را برای خود محفوظ می‌داند. مسلما انواع مقایسه بین نرم‌افزارهای آزاد و غیرآزاد شامل این بند نمی‌شود.

۶. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هر گونه عنوانی که به نحوی در مورد روشهای عبور از فیلترینگِ اعمال شده توسط شرکت مخابرات جمهوری اسلامی ایران صحبت نموده و یا ارائه راه‌حل و نرم‌افزار نماید معذور است.

۷. لطفاً بدون حاشیه، پاسخ‌های همسو و در مورد عنوانِ پرسش یا بحث داشته باشید. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش کاربران ماجراجو، بی‌مسئولیت، بی‌ادب، پرحاشیه، تحریک‌آمیز و گستاخ معذور است.


نکته: در کلیه موارد فوق انجمنهای فارسی اوبونتو حق حذف، قفل یا ویرایش ارسال‌ها و همچنین در صورت تکرار، محدود یا مسدود نمودنِ دسترسیِ کاربرانِ خاطی را برای خود محفوظ دانسته و برای انجام امور مدیریتی ملزم به ارائه درخواست یا توضیح به کاربران نیست.رفع مسئولیت

۱. لطفاً توجه نمائید که تایید اعتبار ارسال‌ها از طرف اعضاء و مدیران این انجمن ناممکن است.

۲. لطفاً به یاد داشته باشید که ما به طور دائم ارسالها را مشاهده و بررسی نمی‌کنیم و بنابراین هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتوای ارسال‌ها بر عهده صاحبان انجمن نخواهد بود.

۴. ما هیچ‌گونه تضمینی در قبال دقیق بودن، کامل و جامع بودن و یا مفید بودن اطلاعاتی که در ارسالها وجود دارند، نمی‌دهیم.

۵. ارسال‌های انجمن‌ها تنها نشانگر دیدگاه نویسنده آن ارسال‌ها می‌باشند که ممکن است با دیدگاههای سایر اعضاء و یا مدیران انجمن کاملاً متفاوت باشد.
لطفاً به محض مشاهده هرگونه ارسال مغایر با قوانین سایت، مدیران و یا ناظران انجمن سایت را از آن ارسال آگاه نمائید.

۶. شما تنها در قبال ارسال‌های خود مسئول و پاسخگو خواهید بود.

۷. لطفاً توجه داشته باشید که نرم‌افزار انجمن‌های ما یک کوکی (یک فایل متنی شامل اطلاعات کاربری مثل نام‌کاربری و کلمه عبور) در حافظه جانبی مرورگر اینترنتی کامپیوتر شما قرار می‌دهد. این کار تنها جهت وارد و یا خارج شدن از انجمن صورت می‌گیرد.
این نرم‌افزار اطلاعات دیگری جمع آوری و یا به کامپیوتر شما ارسال نمی‌کند.

۸. لطفاً توجه نمائید که با هر ارسال، آدرس IP شما ثبت می‌شود و در صورت لزوم IP شما جهت عدم دسترسی به انجمن‌ها مسدود شده و یا با سرویس‌دهنده اینترنتی شما تماس گرفته خواهد شد. این کار تنها در صورت تخطی فاحش از قوانین سایت صورت خواهد گرفت.

۹. لطفاً توجه داشته باشید که روند قفل، انتقال یا ویرایش ارسال‌های مغایر با قوانین سایت، یک روند دستی است که توسط مدیران و یا ناظران سایت در یک زمان معقول انجام خواهد شد.

۱۰. لطفاً توجه داشته باشید که مدیران و ناظران دسترسی‌های لازم جهت حذف، قفل، انتقال یا ویرایش ارسالها و همچنین محدود و مسدود نمودن دسترسی کاربران خاطی را دارند و برای انجام امور مدیریتی ملزم به ارائه درخواست یا توضیح به کاربران نیستند.پانوشت‌ها

پ.ن.۱. کلیه اعضای انجمن‌ها در زمان ثبت نام این قوانین را مطالعه نموده و در صورت توافق عضو انجمن‌ها شده‌اند. این نسخه از قوانین، صرفاً جهت مرور و یادآوری و اطلاع کاربران میهمان اینجا قرار گرفته است.
پ.ن.۲. این ارسال قفل شده است. لطفاً جهت بحث و یا ارسال نقطه نظرات در مورد این قوانین یک ارسال جداگانه باز نمایید.
پ.ن.۳. این قوانین با مجوز CC BY-NC-SA منتشر شده و استفاده از آن با رعایت این مجوز آزاد است. ضمنا خوب است در صورت استفاده به ما اعتبار دهید.

« آخرین ویرایش: 19 شهریور 1400، 12:21 ق‌ظ توسط nixoeen »
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom