انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: راهنمای استفاده از پیشکار شدوساکس shadowsocks  (دفعات بازدید: 17643 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین farooqkz

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
    • وب‌سایت شخصی
ارائه دهنده اینترنت میتونه با شنود ترافیک بفهمه که این یه ترافیک shadowsocks هست؟ چون اگر بتونه بفهمه میتونه به راحتی دسترسی رو قطع کنه. در نتیجه اگر الآن این روش کار میکنه ممکنه بعدا کار نکنه. اگر روشی وجود داشته باشه که ترافیکش شبیه ترافیک HTTPS باشه و بین تعداد زیادی سرور توزیع بشه خوبه. اینطوری خیلی سخت میشه تشخیص داد که این ترافیک مربوط به یه مرور وب عادی هست یا برای دور زدن سانسور.
مگر اینکه از بررسی عدد درگاه به این نتیجه برسن. وگرنه که خود اطلاعات رمزنگاری میشه.

نه منظورم شیوه رمزنگاری هست که میتونه نتیجه‌اش تولید یکسری الگو‌ها بشه که مختص یه شیوه رمزنگاری خاص هست که shadowsocks استفاده میکنه.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
ارائه دهنده اینترنت میتونه با شنود ترافیک بفهمه که این یه ترافیک shadowsocks هست؟ چون اگر بتونه بفهمه میتونه به راحتی دسترسی رو قطع کنه. در نتیجه اگر الآن این روش کار میکنه ممکنه بعدا کار نکنه. اگر روشی وجود داشته باشه که ترافیکش شبیه ترافیک HTTPS باشه و بین تعداد زیادی سرور توزیع بشه خوبه. اینطوری خیلی سخت میشه تشخیص داد که این ترافیک مربوط به یه مرور وب عادی هست یا برای دور زدن سانسور.
می‌تونی از افزایهٔ v2ray برای شدوساکس استفاده کنی که در توزیع‌های مبتنی بر دبیان با نام shadowsocks-v2ray-plugin تو مخازن موجوده.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mahmod-s

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
این نسخه (qt5) دیگه ازش پشتیبانی نمیشه باید بجاش راهنمای libev رو بزارید.

آفلاین Enderman

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
  • Technoblade Nerver die💔
می‌تونی از افزایهٔ v2ray برای شدوساکس استفاده کنی که در توزیع‌های مبتنی بر دبیان با نام shadowsocks-v2ray-plugin تو مخازن موجوده.
یه راهنما واسه بکار انداختنش بنویسید. بلد نیستیم چطوری به کار بندازیمش
پیامبر (ص):هرکس آبروی برادر مسلمانش را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود.

آفلاین freen

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 64
من هم خیلی بهش احتیاج دارم. من نتونستم Tor رو راه اندازی کنم. نتونستم برنامه Flatpak رو نصب کنم. همچنین موفق به نصب همین Shadowsocks هم نشدم. با توجه به شرایط الان اینترنتی حتی گاهی آپدیت همین ubuntu هم با مشکل مواجه میشه. حتی نمیتونم extension ها رو نصب کنم. خواهشا برای حل این مشکلات یه راه حل قدم به قدم پیشنهاد بدید که خیلی بد گیر کردم ](*,)
آیا دبیان هم همین مشکلات رو داره؟ اگه نداره سیستم رو عوض کنیم!
« آخرین ویرایش: 24 مهر 1401، 10:33 ب‌ظ توسط freen »

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
به همین دلایل می‌خوام از دبیان ناپایدار برم پایدار!
آرچ و گنوم!

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2219
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
من شادوساکس اندروید را دانلود  و نصب کردم ولی این خطا رو میده.
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
سرور سالم میشناسید ؟ به غیر از اینا
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین freen

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 64

منظورتون رو متوجه نشدم. آیا دارید میگید که از ubuntu به debian میرید؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
از ناپایدار به پایدار برای کم شدن تعداد بروز رسانی
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:

منظورتون رو متوجه نشدم. آیا دارید میگید که از ubuntu به debian میرید؟
نه! من خیلی وقته روی دبیانم. فقط از برنچ ناپایدار می‌خوام برم پایدار که کم‌تر بروزرسانی می‌گیره.
آرچ و گنوم!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
احتمالا با انجام کارهای زیر به تور بتونید متصل بشید(در ویکی انجمن هم snowflake درموردش و نحوه راه اندازیش نوشته شده)
گام اول نصب موارد مورد نیاز برای snowflake با دستور
sudo apt install snowflake-client snowflake-proxy
مطمئن نیستم بسته دوم هم نیازه یا نه ولی حالا اونم نصب کنید :)

حالا با یک ویرایشگر پرونده torrc اگه تغییراتی توش انجام دادی مثل اضافه کردن پل های خراب و.. به قبل برگردونش و حذفش کن، محتوای زیر رو درش قرار بدید(میتونی توی خط های اخر بذاریش)
برای مثال با nano میشه انجام داد
sudo nano /etc/tor/torrc
UseBridges 1

ClientTransportPlugin snowflake exec /usr/bin/snowflake-client \
-url https://snowflake-broker.torproject.net.global.prod.fastly.net/ \
-front cdn.sstatic.net \
-ice stun:stun.voip.blackberry.com:3478,stun:stun.altar.com.pl:3478,stun:stun.antisip.com:3478,stun:stun.bluesip.net:3478,stun:stun.dus.net:3478,stun>

Bridge snowflake 192.0.2.3:1 2B280B23E1107BB62ABFC40DDCC8824814F80A72
خب حالا ذخیره اش کن و از nano خارج شو
sudo systemctl restart tor
تور رو یه راه اندازی مجدد کردیم

اگه دوست داری  بفهمی تور وصل شده یا نه میتونی در پرونده torrc Log notice file /var/log/tor/notices.log
بهش اضافه کنی اینطوری نتیجه عملکرد تور در اون پرونده نوشته میشه و با دستور زیر میتونی عملکردش که  خطا داده یا درست وصل شده رو ببینی
sudo tail -f /var/log/tor/notices.logپ‌ن: برای خودم همین الان کار میکنه با همین پیکرپندی که برای torrc گذاشتم و مشکلی نداره

ویرایش: این v2ray هم انگار خیلی خوبه ولی توی گنو لینوکس خیلی نرم افزار خوب گرافیکی براش نداریم، برنامه های appimage و flatpak هم نصب کردم براش ولی یکم مشکل داشتن، و کاش میشد برنامه هایی شبیه به  outline بیشتر بشه تا دیگه کلی دردسر برای تنظیم پروکسی و وصل نشدن برنامه ها به پروکسی نباشیم، اندروید در این زمینه بسیار برنامه های مفیدی داره
« آخرین ویرایش: 25 مهر 1401، 03:09 ق‌ظ توسط ali-n »

آفلاین حسین دیباپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 257
  • حرف کم بزن --- عمل کن یکم
    • وبلاگ شخصی حسین دیباپور
ممنون بابت آموزش.
من تمام کارها رو انجام دادم و تنظیمات رو هم وارد میکنم و کانکت هم میشه.
مرورگر رو با ۱۲۷.۰.۰.۱ با پورت ۱۰۸۰ تنظیم میکنم ولی کار نمیکنه.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5082
گام اول نصب موارد مورد نیاز برای snowflake با دستور
sudo apt install snowflake-client snowflake-proxy
مطمئن نیستم بسته دوم هم نیازه یا نه ولی حالا اونم نصب کنید :)
بسته snowflake-proxy برای استفاده از snowflake لازم نیست.
اگه بخواهید پل snowflake راه بندازید لازمه.

نقل‌قول
اگه دوست داری  بفهمی تور وصل شده یا نه میتونی در پرونده torrc Log notice file /var/log/tor/notices.log
بهش اضافه کنی اینطوری نتیجه عملکرد تور در اون پرونده نوشته میشه و با دستور زیر میتونی عملکردش که  خطا داده یا درست وصل شده رو ببینی
sudo tail -f /var/log/tor/notices.logپ‌ن: برای خودم همین الان کار میکنه با همین پیکرپندی که برای torrc گذاشتم و مشکلی نداره
اگه توزیع مورد نظر از systemd استفاده می‌کنه، لازم نیست چنین کاری انجام داد. گزارش‌ها (log‌ها) تور توسط journald که جزیی از systemd هست ذخیره میشن.
با journalctl میشه اون گزارش‌ها رو دید. اینجوری:
journalctl -exft Tor
دقت کنید که حرف T بزرگ هست.

البته ممکنه با اجرای دستور بالا خطا بگیرید که دسترسی دیدن گزارش‌های غیر مربوط به خودتون رو ندارید.
در این حالت اگه وستور رو با دسترسی روت اجرا کنید، (مثلا قبلش sudo بذارید) اونوقت باید گزارش‌ها رو به شما نشون بده.

اگه کاربر عضو گروه adm یا systemd-journal هم باشه، باز هم می‌تونه گزارش‌های غیر مربوط به خودش رو ببینه. حتی اگه دسترسی روت نداشته باشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین alih_net

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 596
    • سیدعلی حسینی
ممنون بابت آموزش.
من تمام کارها رو انجام دادم و تنظیمات رو هم وارد میکنم و کانکت هم میشه.
مرورگر رو با ۱۲۷.۰.۰.۱ با پورت ۱۰۸۰ تنظیم میکنم ولی کار نمیکنه.

لاگ رو بفرستید.