انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در نصب درایور گرافیک روی لپ تاپ  (دفعات بازدید: 1051 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین schrodinger

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
سلام به همه دوستان
من یه لپ تاپ lenovo E530c دارم که کارت گرافیکش Geforce GT 635M هست. روی اون اوبونتو 14.04.1 نصب کردم و میخواستم درایور کارت گرافیک رو روی اون نصب کنم.
اول با زدن دکمه های Ctrl+Alt+F1 از صفحه گرافیکی خارج و وارد ترمینال شدم
بعد lightdm رو stop کردم. در مرحله آخر با دستور زیر گرافیک رو نصب کردم و سیستم رو ریستارت کردم:
sh NVIDIA-Linux-x86_64-340.58.runاما متاسفانه بعد از ریستارت شدن، دیگه دسکتاپ اوبونتو دیده نمیشه (یعنی صفحه کاملا سیاه است) و نشانگر ماوس به صورت یه ضربدر سیاه که دور اون خط سفید هست در آمده...
خواهش میکنم از دوستان منو راهنمایی کنن
ممنونم

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
پاسخ : مشکل در نصب درایور گرافیک روی لپ تاپ
« پاسخ #1 : 09 آذر 1393، 04:47 ق‌ظ »
سلام.
راه اصلی و پشتیبانی شده این هست که درایور رو از Additional Drivers نصب کنی و نه نصاب سایت nvidia.

خروجی dmesg و ‎/var/log/Xorg.0.log رو کامل برام بزار.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین schrodinger

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
« پاسخ #2 : 09 آذر 1393، 06:08 ب‌ظ »
سلام.
راه اصلی و پشتیبانی شده این هست که درایور رو از Additional Drivers نصب کنی و نه نصاب سایت nvidia.

خروجی dmesg و ‎/var/log/Xorg.0.log رو کامل برام بزار.
سلام دوست عزیز
واقعیت امر این هست که من میخوام درایور CUDA رو روی لپ تاپم نصب کنم که پکیج اون رو از سایت NVIDIA دانلود کردم. این پکیج خودش از سه قسمت تشکیل شده: یکی درایور کارت گرافیک انویدیا، دیگری Cuda Toolkit و آخری پوشه ای به نام Cuda Samples. وقتی فایل run مربوط به کودا رو نصب میکنم به ترتیب هر سه قسمت روی لپ تاپ نصب میشه اما بعد از ریستارت دسکتاپ اوبونتو سیاه هست.(جسارت نشه اما از اونجایی که فکر کردم افراد کمتری با کودا آشنایی یا سروکار داشته باشن سوالم رو در مورد کارت گرافیک پرسیدم، میترسیدم سوالم بدون جواب بمونه، ببخشید)
مهندسی برق میخونم واسه یکی از نرم افزارهای تخصصی مون باید پردازش گرافیکی رو استفاده کنیم، خیلی سرچ کردم مطالبی که پیرامون مشکل های مشابه مشکل خودم پیدا کردم بیشتر به Bumblebee و nouveau و .. مربوط بود که من اصلا نمیدونم که اینا چی هستن
واقعا ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارین در اختیارم قرار بدین، هیچ کس جوابمو نداد کم کم داشتم ناامید میشدم
« آخرین ویرایش: 09 آذر 1393، 06:16 ب‌ظ توسط schrodinger »

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #3 : 10 آذر 1393، 03:48 ق‌ظ »
اول باید درایور nvidia رو نصب کنی بعد Cuda SDK کدهات رو روی این درایور اجرا میکنه. فکر کنم تو اوبونتو ۱۴.۰۴ فقط نصب درایور Nvidia از Additional Drivers و بعد Cuda SDK کافی باشه. برای اطلاعات بیشتر این تاپیک رو کامل بخون.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me