انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: آیا dvdهما زیر مجموعه ی 6عدد dvdهما می باشد؟  (دفعات بازدید: 6588 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین jvdyari

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 59
با سلام وخسته نباشید
 آیا dvdهما زیر مجموعه ی  6عدد dvdهما می باشد؟ ???
زندگی زیباست...با هم مهربان باشیم.. بازهم مهربان باشیم...!

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
پاسخ به: آیا dvdهما زیر مجموعه ی 6عدد dvdهما می باشد؟
« پاسخ #1 : 01 امرداد 1388، 06:17 ق‌ظ »
با سلام وخسته نباشید
 آیا dvdهما زیر مجموعه ی  6عدد dvdهما می باشد؟ ???

سلام.
نخیر. دیویدی هما خلاصه هست. ولی اون 6 تا دیویدی کامل کامل هست. اگه اون 6 تا دیویدی رو داشته باشید، نه به دیویدی هما احتیاج دارید نه به دیویدی خود اوبونتو(چه سیدی‌ش رو نصب کرده باشید یا dvd ش رو، به پکیج‌های اضافی همراه dvd ش نیاز ندارید).
البته شاید بعضی نرم‌افزارهای ایرانی(مثل xFarDic و Bilbo)، ورژنی که توی هما هست جدیدتر از مخازن رسمی اوبونتو(و اون 6 dvd) باشه.
« آخرین ویرایش: 01 امرداد 1388، 06:19 ق‌ظ توسط ilius »

آفلاین jvdyari

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 01 امرداد 1388، 01:36 ب‌ظ »
حرفی نیست..نوشتنش می نویسم..اما با این سواد اندک می ترسم طرف از چاله در بیاید بیفتد درچاه!  راستی این مقاله ی مهم!!!!وبسیار عظیم را چگونه باید ارسال کنیم!!!!    با تشکر ;)

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
« پاسخ #3 : 01 امرداد 1388، 09:01 ب‌ظ »
با سلام وخسته نباشید
 آیا dvdهما زیر مجموعه ی  6عدد dvdهما می باشد؟ ???

سلام.
نخیر. دیویدی هما خلاصه هست. ولی اون 6 تا دیویدی کامل کامل هست. اگه اون 6 تا دیویدی رو داشته باشید، نه به دیویدی هما احتیاج دارید نه به دیویدی خود اوبونتو(چه سیدی‌ش رو نصب کرده باشید یا dvd ش رو، به پکیج‌های اضافی همراه dvd ش نیاز ندارید).
البته شاید بعضی نرم‌افزارهای ایرانی(مثل xFarDic و Bilbo)، ورژنی که توی هما هست جدیدتر از مخازن رسمی اوبونتو(و اون 6 dvd) باشه.

البته این قسمت رو من تصحیح می کنم ٫ xfardic و bilbo توی مخازن نیست ! پس توی دی وی دی ها هم نمی تونید پیداشون کنید...
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #4 : 01 امرداد 1388، 09:23 ب‌ظ »
سلام

یه سری موارد مولتی مدیا هم در هما هست که اصلا از مخازن رسمی نیست از مخازن مدیبونتو هست پس اینم تو اون دی وی دی ها نیست که از قضا خیلی هم مهم هستن هما و اون دی وی دی ها میتونن مکمل هم باشن نه جایگزین  ;)

موفق باشید

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #5 : 02 امرداد 1388، 05:10 ق‌ظ »
سلام

یه سری موارد مولتی مدیا هم در هما هست که اصلا از مخازن رسمی نیست از مخازن مدیبونتو هست پس اینم تو اون دی وی دی ها نیست که از قضا خیلی هم مهم هستن هما و اون دی وی دی ها میتونن مکمل هم باشن نه جایگزین  ;)

موفق باشید
بله، درسته. حق با دوستان هست. ممنون.
ولی آخه یادمه بدون استفاده از dvd هما هم، همهٔ فایل‌های مالتی‌مدیا برام پخش می‌شد. به همین خاطر فکر کردم همهٔ پکیج‌های کدک‌ها که توی dvd هما هست، توی مخازن هم هست. در واقع فکر می‌کردم dvd هما زیرمجموعهٔ مخازن اوبونتو هست به جز چند تا پکیج معدود(مثل xfardic و bilbo و zekr و تعدادی فونت فارسی). ولی الآن فهمیدم که اشتباه می‌کردم.
سوال اینجاست که چرا اون پکیج‌های اضافی(که توی مخازن مدیبونتو هم هست)، توی مخازن اوبونتو نیست؟

آفلاین jvdyari

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 02 امرداد 1388، 06:03 ب‌ظ »
سلام \\:D/
راستی یک مطلب دیگر آیا به غیر از خرید اینترنتی  فروشگاه دیگری نیز وجود دارد؟اگر جواب مثبت است آدرس آن را اعلام بفرمائید باتشکر
.باتشکر

آفلاین بهنام توکلی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
    • چاپچی
« پاسخ #7 : 02 امرداد 1388، 06:18 ب‌ظ »
سلام \\:D/
راستی یک مطلب دیگر آیا به غیر از خرید اینترنتی  فروشگاه دیگری نیز وجود دارد؟اگر جواب مثبت است آدرس آن را اعلام بفرمائید باتشکر
.باتشکر

نه !

آفلاین jvdyari

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 02 امرداد 1388، 06:27 ب‌ظ »
سلام
تشکر از جواب سریع وقاطعانه تان ! 8)

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
« پاسخ #9 : 02 امرداد 1388، 06:35 ب‌ظ »
نقل‌قول
سوال اینجاست که چرا اون پکیج‌های اضافی(که توی مخازن مدیبونتو هم هست)، توی مخازن اوبونتو نیست؟
توی سایت medibuntu دلیلش هست:
نقل‌قول
Medibuntu (Multimedia, Entertainment & Distractions In Ubuntu) is a repository of packages that cannot be included into the Ubuntu distribution for legal reasons (copyright, license, patent, etc).

دلیل اصلیش کپی رایته که در بعضی از کشورها(فکر کنم مثل امریکا) بعضی نرم‌افزارهای مدیبونتو مثل کدک‌ها غیرقانونی هستن ;)

آفلاین Farshid

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
« پاسخ #10 : 02 امرداد 1388، 08:13 ب‌ظ »
نقل‌قول
توی سایت medibuntu دلیلش هست:
نقل‌قول
Medibuntu (Multimedia, Entertainment & Distractions In Ubuntu) is a repository of packages that cannot be included into the Ubuntu distribution for legal reasons (copyright, license, patent, etc).

دلیل اصلیش کپی رایته که در بعضی از کشورها(فکر کنم مثل امریکا) بعضی نرم‌افزارهای مدیبونتو مثل کدک‌ها غیرقانونی هستن ;)
درود

ahmed جان غیرقانونی :o من تا حالا فکر می‌کردم به دلیل منبع باز نبودن کدک‌هاست؟ یعنی تو امریکا این بسته‌ها واقعا غیرقانونی هست؟ ???

آقا بحث به بی راه کشیده شد اما خوشبختانه به جواب رسیده، پس عیب نداره ما هم چیز یاد بگیریم ;)
معنای واقعی اوبونتو این است که "آدمی به کمک انسانهای دیگر به گوهر آدمیت میرسد"