انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ظاهرا startpage هم آی پی رو ذخیره می کنه!  (دفعات بازدید: 1156 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
سلام
http://www.startpage.com یک سایتی بود که می یومد به طور ناشناس توی گوگل جست و جو می کرد و توی بعضی از جاها مثل پروژه تور هم جایگزین گوگل شده بود  و خیلی هم تبلیغ می کرد که من آی پی رو ذخیره نمی کنم ... که صبح من اینو دیدم

نمی دونم حالا واقعا مربوط به ثبت آی پی می شه یا از یک راه دیگه فهمیده،  به هر حال مهم اینکه فهمیده که این آی پی (من تور دارم) چندبار وصل شده و «برای حفظ کیفیت سرویس برای کاربر ها » آی پی من رو بسته !انگار که مثلا من بوق ام !
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
پاسخ : ظاهرا startpage هم آی پی رو ذخیره می کنه!
« پاسخ #1 : 10 آذر 1393، 06:05 ب‌ظ »
سلام . بعد از مدت طولانی بالخره برگشتید  :)  . کلا سرویس های انلاین قابل اعتماد نیستند . این جستجوگر به این علت کمی قابل اعتماد است که ادرس هارا مخفی میکند ( از دید man on the middle با https  )  همین ; نه بیشتر . توقع زیادی نباید از این نوع سرویس ها داشته باشید .
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #2 : 10 آذر 1393، 07:36 ب‌ظ »
سلام
من رو می شناسی ؟  :)
آره منم کلا از موتور های جست و جو خوشم نمی یاد چون تقریبا همشون نتایج جست و جو رو سانسور می کنند و قانون رو اعمال می کنند (من از قوانین بی نهایت متنفرم !) و مثلا نتایج مربوط به دانلود فایل های کپی رایت دار رو از نتیجه جست و جو حذف می کنند.  در کل خیلی مسخره است ، قانون رو به آدمیزاد ترجیح دادن!  به هر حال من چندوقت هست که به سمت directory ها متمایل شدم (البته اونهایی که آزادند و می شه ناشناس ویرایش کرد)
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
« پاسخ #3 : 10 آذر 1393، 10:03 ب‌ظ »
با cookies maneger جلسه کاری را پاک کنید و user agent را تغییر دهید  به کمک adb , ghostery  هم ترکر ها را تا جای ممکن ببندید و با refcontrol هم هر نوع refer را block کنید و( scripts را هم block کنید چون خیلی کارها از دستشان بر می اید) به امید اینکه در اینترنت ناشناس تر شوید !
« آخرین ویرایش: 10 آذر 1393، 11:25 ب‌ظ توسط محمودی فرد »
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 11 آذر 1393، 06:27 ق‌ظ »
البته این فقط نشون می‌ده آی‌پی درخواست دهنده رو می‌تونه ببینه و دلیلی نیست که ذخیره هم بکنه. برای جلوگیری از DDos کار غیرمنطقی‌ای هم نیست. هرچند من شخصاً از داک‌داک‌گو استفاده می‌کنم که به نظرم یک مقدار قابل‌اعتمادتره و خوبی‌اش اینه که دیگه اون سانسور نتایج و… خیلی توش دیده نمی‌شه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن