انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب مجدد اوبونتو  (دفعات بازدید: 2020 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1096
    • دست نوشته های من
نصب مجدد اوبونتو
« : 18 امرداد 1388، 03:16 ب‌ظ »
با فرض اینکه مشکلی در windowsام بوجود بیاد و مجبورشم windowsام تعویض کنم و همینطور linux.
و کلی information داخل home اوبونتوم باشه :o چطور میتونم linux بدون format کردن پوشه home
مجددا نصب کنم؟؟؟؟؟ :)
چون وقتی که هنگام نصب داری home و root و swap انتخاب میکنی بعد از انتخاب format میشن؟؟؟؟

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
پاسخ به: نصب مجدد اوبونتو
« پاسخ #1 : 18 امرداد 1388، 04:41 ب‌ظ »
خوب پسر گل. شما می خوای پارتیشن home رو فرمت نکنی؟ یا کلا روت رو هم می خوای فرمت نشه؟ اگه بخوای خونگی فرمت نشه شرطش اینه که قبلا پارتیشن جدا داشته باشی. موقع نصب اوبونتو وقتی پارتیشن خونگیت رو انتخاب می کنی مراقب باش تیکی که مربوط به فرمت کردن هست رو برداشته باشی. اگه تیک زده شده باشه ، حتما پارتیشن خونگی فرمت می شه. قبلاشم می تونی از فالایی که دانلود کردی(از طریق مخزن) به صورت لوکال یه پشتیبان بگیری تا بتونی مجدد ازشون استفاده کنی. اما اگه می خوای چون ویندوز رو نصب کردی، لینوکس رو مجدد نصب کنی؟ اصلا اینکار نیازی نیست. بعد اینکه ویندوز رو نصب کردی، با لینوکس لایو می شه بالا اومد و گراب لینوکس قبلی رو طوری تغییر داد که همه چیز درست شه

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #2 : 18 امرداد 1388، 10:09 ب‌ظ »
سلام sayres جان

دوستمون توضیح دادن اما برای تکمیل بگم شما میتونی چه الان چه زمان نصب پارتیشن جدایی رو برای home در نظر بگیری یعنی سه تا پارتیشن برای لینوکس  :)

یکی / و یکی /home و یکی swap

سواپ که از برابر رم تا دو برابر اون میشه متغیره

/ هم که حدود مثلا ۵ گیگ یا بیتشر و

/home هم که دلخواه تو پارتیشن جدا هم میتونه باشه  بسادگی مونت میشه  :) اما حالا پس از نصب چاره چیه ؟؟؟ اینه که ابتدا نرم افزار gparted رو نصب کنی و یه پارتیشن دلخواه رو فرمت کنی به ext 3 و یا ext4
و سپس با همون نرم افزار نقطه اتصال یا همون mount point اونو تعیین کنی برای /home

موفق باشی

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
    • دست نوشته های من
« پاسخ #3 : 19 امرداد 1388، 05:21 ب‌ظ »
حسن جان پس ا نصب نه؟؟ ???
من در حال حاضر ۳تا partion دارم swap , home , root.
حالا میخوام linux مجددا نصب کنم چون حجم home بالاست backaub گیری فضای زیادی میخواد.
من میخوام اصلا home از دست ندم؟؟ ::)

اینه که ابتدا نرم افزار gparted رو نصب کنی و یه پارتیشن دلخواه رو فرمت کنی به ext 3 و یا ext4
و سپس با همون نرم افزار نقطه اتصال یا همون mount point اونو تعیین کنی برای /home

یک مقدار بیشتر توضیح میدی؟؟؟متوجه نشدم؟؟

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #4 : 19 امرداد 1388، 05:40 ب‌ظ »
حسن جان پس ا نصب نه؟؟ ???
من در حال حاضر ۳تا partion دارم swap , home , root.
حالا میخوام linux مجددا نصب کنم چون حجم home بالاست backaub گیری فضای زیادی میخواد.
من میخوام اصلا home از دست ندم؟؟ ::)

اینه که ابتدا نرم افزار gparted رو نصب کنی و یه پارتیشن دلخواه رو فرمت کنی به ext 3 و یا ext4

یک مقدار بیشتر توضیح میدی؟؟؟متوجه نشدم؟؟

سلام
خب زمان نصب همین پارتیشن home رو دوباره مونت کن و نیازی به دوباره ساختنش نیست در این مورد که شما پارتیشن home جدا داری دیگه نیازی نیست با جی پارتد بسازی و متصلش کنی بلکه صرفا لینوکستو نصب کن و زمان نصب برو روی همون پارتیشن home کلیک کن و تیک فرمت رو هم نزن
صرفا نقطه اتصالش رو همین /home تعیین کن

موفق باشی

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
    • دست نوشته های من
« پاسخ #5 : 19 امرداد 1388، 11:52 ب‌ظ »
حسن جان شرمنده
این mount چیه؟؟؟
وقتی که تو نصب وقتی که با علایم / و home به اوبونتو میفهمونی که root,home کدام parttion ها هستند
بعداز این کار اوبونتو format نمیکنه اینارو؟؟؟ :D