انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: انتخاب توزیع مناسب  (دفعات بازدید: 737 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین kmohsenk

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
انتخاب توزیع مناسب
« : 08 دی 1393، 11:47 ق‌ظ »
با سلام من یه لپ تاپ  asus/i5/4/geforce 310&intel دارم کارم برنامه نویسیه اندرویده. یه سری اوبونتو نصب کردم اما یه مشکلی که داشتم وقتی شارژش کامل تموم میشد باید باتری رو در می آوردم دوباره میزدم سرجاش تا شارژ بشه و خیلی هم داغ میکرد و واسه آپدیت جاوا هم خیلی مشکل داشتم. که دوباره مجبور شدم ویندوز نصب کنم. الان تصمیم گرفتم لینوکس رو شروع کنم. به نظر دوستان باتوجه به کارم و مشخصات لپ تاپم چه توزیعی رو نصب کنم؟
ممنون

آفلاین hamed_ubuntu

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 251
  • linuxforlife.ir
    • لینوکس برای زندگی
پاسخ : انتخاب توزیع مناسب
« پاسخ #1 : 08 دی 1393، 12:26 ب‌ظ »
سلام دوست عزیز
اینجا وقتی میپرسی چه توزیعی مناسبه ممکنه دوستان هر کدام توزیع مد نظر خودشون رو بگن و در انتها با چندین توزیع مختلف مردد بشی که کدوم رو انتخاب کنی؟
بهتره دنبال توزیعی بگردی که ساپورت خوبی از سخت افزار داشته باشه.همین اوبونتو ۱۴.۱۰ یا فدورا ۲۱ میتونه گزینه خوبی برات باشه.
در ضمن خوده اوبونتو در حالت عادی شاید دمای لپ تاپت رو ببره بالا و باید چندین برنامه جهت مدیریت توان مثل jupiter,Cpu indicator , ... نصب کنی تا سیستمت در حالت پاور سیو کار کنه.
در ضمن شما که گرافیک لپ تاپت دو چیپسته هست (Intel&Nvidia)باید ببینی کدوم هسته از گرافیکت داره فعالیت میکنه و اگه nvidia فعاله و بهش در حالت عادی نیاز نداری بهتره خاموشش کنی.
همچنین برای مدیریت گرافیکت حتما برنامه Nvidia x server settings  رو نصب کن که بتونی باهاش بدون نیاز به Bumblebee  بین گرافیک هات سوئیچ کنی.

در مورد جاوا هم تا جایی که من میدونم با اوبونتو مشکلی نداشتم بهتره برنامه OpenJDK Java 7 Runtime , Icedtea Java Plugin رو نصب کنی.
در ضمن برا کار با جاوا نرم افزار QT creator و یا Netbeans رو نصب کن.البته Eclipse هم که به نظرم بهترین گزینه هست.
موفق باشی.
« آخرین ویرایش: 08 دی 1393، 12:33 ب‌ظ توسط hamed_ubuntu »
تا میتونم باید تلاش کنم.همین