انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چند سئوال در باره دبیان اچ 4  (دفعات بازدید: 4587 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین silica

• Full Member
  • *
  • ارسال: 104
چند سئوال در باره دبیان اچ 4
« : 11 شهریور 1387، 09:28 ب‌ظ »

1- بعد از نصب دبیان هیچکدام از cdrom ، dvdrom ، floppy و درایوهای لینوکس و ویندوز قابل دسترس نیستند به عبارتی خطایی که میده ، اینه :  غیر قابل مانت ( mount )شدن است .
2 - چطوری میشه وارد محیط root شد . ( هر چه در صفحه ورودی ، یوزر را root انتخاب میکنم و پسورد میدم ، خطا میده که این یوزر و پسورد اشتباه است )
الم تکن ارض الله واسعة فتهاجروا فیها

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
پاسخ به: چند سئوال در باره دبیان اچ 4
« پاسخ #1 : 11 شهریور 1387، 10:22 ب‌ظ »
شما وقتی که سی‌دی رو در درایو قرار میدید باید به طور اتوماتیک سی‌دی رو ماونت کنه و بعید میدونم که نکنه...
در مورد ورود با کاربر root هم این امکان در دبیان و اوبونتو به طور پیش‌فرض محدود شده شما هم خیلی خیلی بهتره که با کاربر root وارد نشید ولی اگر اصرار به استفاده از root دارید میتونید از قسمت تنظیمات Login Window و در لبه Security این امکان رو فعال کنید.
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین silica

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 13 شهریور 1387، 04:44 ب‌ظ »

1 - مودم من lucent/agere است چگونه در دبیان آن را نصب کنم ؟
2 - چطوری کارت dvb ss2 را نصب کنم ؟ هر چند که با برنامه kaffeine من میتونم 16 کانال را بگیرم ؟ ( آیا برای دیدن کانالهای دیگر نیاز به تنظیم kaffeine هستش و یا اینکه باید کارت dvb براش تعریف بشه ؟ وقتی اسکن میکنم 16 کانال بیشتر را پیدا نمیکنه . خیلی هم با تنظیماتش کار کردم ولی همین 16 کانال بود )
3 - فلاپی خونده نمیشه ؟ ( خطا میده : نمی تونه مانت بشه   )
4 - فایلهای تصویری از روی سی دی کپی و پیست نمیشه به عبارت بهتر وقتی فایل تصویری را از روی سی دی کپی وپیست میکنم حجم فایل پیست شده صفر است و غیر قابل خوندن .

آفلاین synnax

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 32
  • My Distro and OS:Gentoo,Arch,debian,BSD
    • gamenetsina.ir
« پاسخ #3 : 06 مهر 1387، 09:01 ب‌ظ »
دقت کنید  باید  مجوز استفاده داشته باشید  با کاربر روت  کارکنید

آفلاین حامد محمدی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
« پاسخ #4 : 24 مهر 1387، 02:30 ب‌ظ »
معمولا نسخه stable دبیان دارای نرم افزار ها و درایور های قدیمی است. برای اینکه مشکلت حل شود ( در مورد مشکلات سخت افزاری ) می تونی در اینترنت برای حل مشکلت سرچ کنی یا بهتر است از نسخه testing دبیان که فعلا lenny است استفاده کنی که نسخه های جدید تر نرم افزارها را دارد

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #5 : 24 مهر 1387، 03:12 ب‌ظ »
سلا دوست عزیز من کارت dvb اسکای استار 2.6 رو بدون مشکل در پارسیکس 1.5 r1 داشتم با همون کافئین ( البته الان اوبونتو دارم اینجا هم مشگلی ندارم ) و با شبکه های کامل میدونی که پارسیکس 1.5 معادل دبیان لنی هست در پارسیکس شما نیاز به نصب دستی درایور برای اسکای استار نداری تو پارسیکس اومدن همه این درایورها رو به هسته اضافه کردن شما برای راحتی میتونی دبیان لنی ازمایشی رو که فروشگاهها گذاشتن بگیری 5 تا dvd هست و همچنین برای راحتی کار یه دیسک پارسیکس هم باهاش سفارش بده
پارسیکس رو نصب کن 5 تا dvd نرم افزار هم که بهش میخوره چی از این بهتر البته اگه دبیان بازی بدون اخر این هفته یا هفته دیگه نسخه جدید پارسیکس بنام ویولا r2 هم عرضه میشه نسخه نهایی دبیان لنی هم که تکلیفش مشخص نیست فعلا

موفق باشی
« آخرین ویرایش: 24 مهر 1387، 03:22 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین silica

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 10 امرداد 1388، 02:56 ب‌ظ »
دبیان و عدم ارتباط اینترنتی
بعد از نصب دبیان ، بسته های pppoe را نیز نصب کردم و از این طریق و با وارد کردن یوزر و پسورد به اینترنت وصل شدم به طوری که با استفاده از دستور ifconfig ppp0  و plog زمان اتصال و آی پی مشخص است ولی هر آدرسی در بروزر وارد میکنم به اینترنت وصل نمیشه . لطفا بگین مشکل کجاست آیا باید بسته های دیگری هم نصب کنم ؟ متشکرم

مودم adsl asus am602 و کارت شبکه d-link  میباشد .

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
« پاسخ #7 : 10 امرداد 1388، 05:55 ب‌ظ »
دوست عزیز برای رفع مشکلت می تونی به سایت انجمن دبیان ایران سر بزنی :

http://debian-ir.com