انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ارتقا اوبنتو دکستاپ به نسخه سرور با کمک سی دی؟؟!  (دفعات بازدید: 1652 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین cygol

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
با سلام
امکان ارتقا اوبنتو نسخه دکستاپ ورژن 8.10 به نسخه سرور همان ورژن 8.10 با کمک سی دی است؟
من سی دی سرور 8.10 (اوریجنال که شرکت با پست فرستاده) را که داخل سی دی رام میگذارم بصورت اتومات پنجره درخواست ارتقا باز میشود ولی بعد از انتخاب گزینه های مناسب و اوکی کردن هیچ اتفاق خاصی نمی افتد و حتی با زدن alt+f2 و وارد کردن دستور
gksu "sh /cdrom/cdromupgrade"

نیز بعد از مدتی پرشدن 40% چنین پیغامی دریافت میکنم:

E: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Debian Disc

من نسخه دکستاپ را با کمک برنامه wubi  و از راه اینترنت نصب کرده ام.

و حالا به نسخه سرور و برنامه های که روی نسخه دکستاپ از قبل نصب کرده ام نیاز دارم.

ایا راه دیگری برای ارتقا دکستاپ به سرور با کمک سی دی سرور وجود دارد؟ امکان ارتقا دکستاپ به نسخه سرور وجود دارد؟

آفلاین rostamiani

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
تا جایی که من می دونم ،تفاوت Server و Desktp فقط در Package هایی هست که به طور پیش فرض نصب می کنند.
در نسخه Server می تونید در هنگام نصب LAMP و FTp Server و Mail Server و... رو نصب کنید و همچنین به طور پیش فرض تمام پورت ها بسته هستند

شما می تونید این برنامه ها رو به صورت دستی توی نسخه Desktop نصب کنید  :)

وقتی شما لینوکس رو با CD ارتقا می دید، در واقع UBUNTU تمام Package های نصب شده رو بررسی می کنه. اگه نسخه جدیدش توی CD موجود بود، اون نسخه رو نصب می کنه و Package جدیدی اضافه نمی کنه !

البته من هم تقریبا تازه کارم و اگه اشتباه می کنم لطفا دوستان تصحیح کنند  ;D

آفلاین mshadman

• Full Member
  • *
  • ارسال: 159
سلام
من فکر می کنم یه سری پکیج است که دسکتائ رو به سرور تبدیل می کنه. اسمشون رو نمی دونم. اگه کسی می دونه اسماشون رو بگه تا ما هم سرور کنیم این دسکتاپ را.
ممنون
نمي دانم پس ازمرگم چه خواهدشد ؟/ نمي خواهم بدانم كوزه گراز خاك اندامم چه خواهد ساخت/  ولي بسيارمشتاقم/كه از خاك گلويم/سوتكي سازد/گلویم سوتکی باشد بدست كودكي گستاخ وبازيگوش/ واو يكریزو پي در پي دم گرم خوشش رابرگلويم سخت بفشارد/ و خواب  خفتگان خفته راآشفته ترسازد/بدينسان بشكند در من سكوت مرگبارم را

آفلاین rostamiani

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
با LAMP می شه Apachi  وPHP و MySQL  رو یکجا نصب کرد. اگه منظورتون اینه  ;D

آفلاین mshadman

• Full Member
  • *
  • ارسال: 159
سلام
نمی دونم. اسمش xwindows  نیست؟
نمي دانم پس ازمرگم چه خواهدشد ؟/ نمي خواهم بدانم كوزه گراز خاك اندامم چه خواهد ساخت/  ولي بسيارمشتاقم/كه از خاك گلويم/سوتكي سازد/گلویم سوتکی باشد بدست كودكي گستاخ وبازيگوش/ واو يكریزو پي در پي دم گرم خوشش رابرگلويم سخت بفشارد/ و خواب  خفتگان خفته راآشفته ترسازد/بدينسان بشكند در من سكوت مرگبارم را