انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: Ubuntu و USB 3.0  (دفعات بازدید: 1747 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
Ubuntu و USB 3.0
« : 15 دی 1393، 10:06 ق‌ظ »
سلام

در HP ProBook 4540S کلا 4 تا USB وجود دارد که 2 تا USB 2.0 و 2 تا USB 3.0 هستند.

بر روی HardDisk Silicon Power Armor A80 2TB به صورت Live از Ubuntu 14.04.1 استفاده میکنم.
این HardDisk از USB 3.0 پشتیبانی می کند.

اما وقتی HardDisk را به هر یک از USB ها وصل می کنم و Ubuntu را boot میکنم، از نظر سرعت با هم فرقی ندارند.

حتی Ubuntu Live USB از USB 2.0 اجرا کردم.
HardDisk را به USB 3.0 وصل کردم و چند فایل انتقال دادم. اما انگار USB 3.0 با سرعت USB 2.0 کار میکنه.

مشکل از کجاست؟

- از کجا باید بفهمم که USB 3.0 شناخته شده؟
- چطوری میتونم در زمان boot برای سرعت بیشتر از USB 3.0 استفاده کنم؟

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
پاسخ : Ubuntu و USB 3.0
« پاسخ #1 : 15 دی 1393، 10:41 ق‌ظ »
سلام.

پهنای باند درگاه USB2.0 حداکثر ۴۸۰مگابیت و برای USB3.0 حداکثر ۵گیگابیت هستش اما هارد دیسک (مخصوصا USB) یک سرعت مشخص داره (که بین ۷۰ تا ۱۲۰ مگابایت بر ثانیه متغیره)، نتیجتا در مورد هارد دیسک اکسترنال تفاوت سرعت خیلی محسوس نیست.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
« پاسخ #2 : 15 دی 1393، 10:57 ق‌ظ »
سلام.

پهنای باند درگاه USB2.0 حداکثر ۴۸۰مگابیت و برای USB3.0 حداکثر ۵گیگابیت هستش اما هارد دیسک (مخصوصا USB) یک سرعت مشخص داره (که بین ۷۰ تا ۱۲۰ مگابایت بر ثانیه متغیره)، نتیجتا در مورد هارد دیسک اکسترنال تفاوت سرعت خیلی محسوس نیست.
درسته که سرعت های اعلامی برای USB2.0 و USB3.0 حداکثر است و ممکنه هیچ وقت به این سرعت نرسیم.

اما با همین HardDisk خودم شاهد سرعت 285MB هم بودم. هم برای ریختن اطلاعات در HardDisk و هم برای خواندن.

مشکل من زمان boot هست.
به دلیل استفاده از persistent و نصب تعداد زیاد برنامه، زمان boot خیلی زیاد شده و حتی بعضی مواقعه تا 1 دقیقه هم صبر کردم.  ](*,)

اگر بشه کاری کرد که در boot سرعت تبادل اطلاعات بیشتر بشه، احتمال میدم سریعتر boot بشه.

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
« پاسخ #3 : 15 دی 1393، 02:09 ب‌ظ »
دوست من، لطفا یه‌جوری ادعا کن که حداقل بگنجه.

تصویر پیوست مربوط به SSD سیستم من هست که روی درگاه PCIe هستش. یعنی توی بهترین حالت ممکن توی نوع خودش هست. سرعت هارد معمولی نهایتا می‌تونه به ۱۹۰ مگابایت بر ثانیه برسه (اونم یک هارد ۱۰ هزار RPM، که من هارد اکسترنال ندیدم که بالاتر از ۵۴۰۰ RPM باشه)...

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 15 دی 1393، 02:24 ب‌ظ »
دوست من، لطفا یه‌جوری ادعا کن که حداقل بگنجه.

تصویر پیوست مربوط به SSD سیستم من هست که روی درگاه PCIe هستش. یعنی توی بهترین حالت ممکن توی نوع خودش هست. سرعت هارد معمولی نهایتا می‌تونه به ۱۹۰ مگابایت بر ثانیه برسه (اونم یک هارد ۱۰ هزار RPM، که من هارد اکسترنال ندیدم که بالاتر از ۵۴۰۰ RPM باشه)...
دوست عزیز، من قصد جسارت نداشتم و ندارم، و البته ادعا هم نکردم.

من یک پوشه 10GB را در کمتر از 2 دقیقه از سیستم خودم به HardDisk انتقال دادم. و خیلی هم خوب یادمه که سرعت انتقال اطلاعات را بعد از حدود 10 ثانیه دیدم به 285MB رسید و بین 240 تا 290 متغیر بود. اما بیشتر 285 بود.

من حتی مورد دیدم که انتقال یک پوشه 1GB به USB کمتر از 5ثانیه تموم شده، اما وقتی به چراغ USB نگاه میکردیم، نشان میداد که در حال کار هست و معلوم بود که سیستم اطلاعات اشتباه نشون داده.

من فقط چیزی را که دیدم، بیان کردم. و خطای سیستم که اطلاعات را اشتباه نمایش میده، مشکل من نیست.

پس با این حساب USB 3.0 فقط تبلیغ هست و کارایی نداره.