انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشكل با mint (كمكككككككك)  (دفعات بازدید: 2356 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1073
مشكل با mint (كمكككككككك)
« : 13 شهریور 1388، 11:28 ق‌ظ »
دوستان من ميخوام يه mint7 Gloria رو روي فلاشم نصب كنم اما يه مشكل اساسي با هاردم دارم و اون اينه كه اولا براي نصب بايد هاردم رو خارج كنم تا نصب كنه واگر نه پس از نصب شدن بالا نمياد و مشكل بعدي هم وقتيه كه هارد رو براي نصب خارج كردم ونصب رو انجام دادم حالا بدون هاردم يعني وقتي خارجش كردم بالا مياد ولي با هارد ارورر mount كردن رو ميده ،در اين مرحله تا نوار loading پيش ميره اما از اين مرحله اررور رو ميده.
حالا بايد چكار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟  ](*,)  ](*,)
در ضمن من قبلا اين مشكلات رو با اوبونتو نداشتم.(چه با هارد و چه بي هارد)

آفلاین fedora core

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 41
پاسخ به: مشكل با mint (كمكككككككك)
« پاسخ #1 : 13 شهریور 1388، 01:04 ب‌ظ »
مشکل ازین جاست که وقتی برای نصب هاردت رو جدا کردی(چرا اینکارو کردی؟) موقع بوت بایوس HardDiskBootPriority فلش ت رو گذاشته رو یک چون هارد دیسک دیگه ای نبوده. و مینت هم روی hd0 نصب شده که موقع نصب فلش ت بوده.
درکل کاراشتباهی کردی ولی به هرحال میتونی حلش کنی. هر بار برای بوت با فلش (رو هر کامپیوتری) باید بری تو بخش تنظیمات پیشرفته بایوس و بعد هم در بخش Hard Disk Boot Priority فلش رو روی اولین اولویت(که معمولا هارد اصلی رو این اولویته) بزاری.
 ;)

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 13 شهریور 1388، 01:48 ب‌ظ »
مشکل ازین جاست که وقتی برای نصب هاردت رو جدا کردی(چرا اینکارو کردی؟) موقع بوت بایوس HardDiskBootPriority فلش ت رو گذاشته رو یک چون هارد دیسک دیگه ای نبوده. و مینت هم روی hd0 نصب شده که موقع نصب فلش ت بوده.
درکل کاراشتباهی کردی ولی به هرحال میتونی حلش کنی. هر بار برای بوت با فلش (رو هر کامپیوتری) باید بری تو بخش تنظیمات پیشرفته بایوس و بعد هم در بخش Hard Disk Boot Priority فلش رو روی اولین اولویت(که معمولا هارد اصلی رو این اولویته) بزاری.
 ;)
دوست عزيز من اين كاري رو كه ميگيد كردم و من در اوبونتو هم با همين روش لود ميكردم و نوار loading  هم اومد اما بعد از چند بار جابجايي ارور mount كردن رو ميده.
mount:mounting /dev on /root/dev failed:no such file or directory
و مثل همين.
و وقتي هم كه با هارد نصبش ميكنم ارور not found this partition رو ميده.
« آخرین ویرایش: 13 شهریور 1388، 02:36 ب‌ظ توسط AliReza.M »

آفلاین fedora core

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 13 شهریور 1388، 02:59 ب‌ظ »
بهتر بود دقیق تر توضیح بدی. موقع نصب قلش hd0 بود؟ رو hd0 نصب کردی مینت رو؟ وقتی هارد رو وصل میکنی hd0 میشه هارد! فلش رو باید برگردونی رو hd0 (اینکارو انجام دادی؟)

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 13 شهریور 1388، 06:17 ب‌ظ »
بهتر بود دقیق تر توضیح بدی. موقع نصب قلش hd0 بود؟ رو hd0 نصب کردی مینت رو؟ وقتی هارد رو وصل میکنی hd0 میشه هارد! فلش رو باید برگردونی رو hd0 (اینکارو انجام دادی؟)
وقتي نصب كردم هم روي hd0 و هم روي flash گذاشتم در هر دو مورد بوت فلاش اجرا ميشه اما وقتي ميخواد بياد بالا در حالتي كه
1.با hd0 و هارد وصل باشه نوار loading مياد اما بعد از چند بار جابجايي نوار ميره توي محيط shell و اروري رو كه توي پست قبليم دادم مياره.
2.وقتي كه با خود flash باشه و هارد هم وصل باشه يا هارد وصل نباشه ديگه نوار هم نمياد و با انتخاب گزينه  هاي بوت ميگه not found this partiotion .

در هر دو حالت وقتي هاردم وصل بشه و بعد بخوام با mint بيام بالا اين ارور ها نمايان ميشه در صورتي كه وقتي بدون هارد بيام بالا بدرستي اجرا ميشه  :'(
« آخرین ویرایش: 13 شهریور 1388، 06:19 ب‌ظ توسط AliReza.M »

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 13 شهریور 1388، 11:06 ب‌ظ »
دوستان يه عكس از حالتي كه هارد رو قطع كردم گرفتم
كه هنگام بالا اومدن اين اررور رخ ميده

ميشه مشكل از mint ي كه نصب كينم باشه مثلا خرابي رايت روي سيدي يا ... ؟؟

آفلاین fedora core

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 13 شهریور 1388، 11:15 ب‌ظ »
نمیدونم من متوجه نمیشم یا شما ](*,)
سوال ااین بود که موقع نصب هارد وصل بود؟ اگر وصل بود یادت بود که به مسیری که اشاره کرده بودم بری و HardDiskBootPriority فلش رو روی یک بزاری؟(که فلش از hd1 یا hd2 یا هرچی بوده بشه hd0 ) دقت کن که منظور از HardDiskBootPriority اون FirstBoot و SecondBoot و... که گزینه هایی مثل سی دی رام و... داره نیست
باید ببینی موقع نصب چیکار کردی اگر هم جواب سوالات بالا رو یادت نمیاد فایل تنظیمات بوت لودر رو هم قرار بدی کفایت میکنه.

وسوال مهم دیگه این که یه وقت اشتباها بوت لودر و... که رو هارد نصب نشده؟

نهایتا این هم یادت باشه اگر HardDiskBootPriority فلش رو از بایوس تغییر ندادی میتونیوقتی بوت لودر اومد e رو بزنی و تغییرات لازم رو انجام بدی(hd0 رو بکنی hd1 یا 2 و...)

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 14 شهریور 1388، 01:03 ق‌ظ »
نمیدونم من متوجه نمیشم یا شما ](*,)
سوال ااین بود که موقع نصب هارد وصل بود؟ اگر وصل بود یادت بود که به مسیری که اشاره کرده بودم بری و HardDiskBootPriority فلش رو روی یک بزاری؟(که فلش از hd1 یا hd2 یا هرچی بوده بشه hd0 ) دقت کن که منظور از HardDiskBootPriority اون FirstBoot و SecondBoot و... که گزینه هایی مثل سی دی رام و... داره نیست
باید ببینی موقع نصب چیکار کردی اگر هم جواب سوالات بالا رو یادت نمیاد فایل تنظیمات بوت لودر رو هم قرار بدی کفایت میکنه.

وسوال مهم دیگه این که یه وقت اشتباها بوت لودر و... که رو هارد نصب نشده؟

نهایتا این هم یادت باشه اگر HardDiskBootPriority فلش رو از بایوس تغییر ندادی میتونیوقتی بوت لودر اومد e رو بزنی و تغییرات لازم رو انجام بدی(hd0 رو بکنی hd1 یا 2 و...)
هارد وصل بود//بله رفتم در ضمن من راي اوبونتو همين كار رو ميكردم//
اگر هارد وصل بشاه اصلا بالا نمياد و اگر هم هارد وصل نباشه بدون بالا مياد و خوب اجرا ميشه اما وقتي توي اين حالت هارد رو ميزنم اون عكسي رو كه توي پست قبليم زدم مياره.
خيلي سادست!!

آفلاین fedora core

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 14 شهریور 1388، 05:35 ق‌ظ »
ببین وصل ککردن هارد تنها مشکلی که ایجاد میکنه تغییر دستکاری تو همون HardDiskBootPriority هست  ](*,)
اگر بدون هارد و... مشکلی وجود نداره, درین صورت با هارد هم نباید مشکل باشه:
۱.هارد رو دربیار ۲.وارد تنظیمات بایوس شو و HardDiskBootPriority فلش رو چک کن که چند هست ۳. هارد رو متصل کن و ریبوت کن ۴.HardDiskBootPriority فلش رو بزار رو اولویتی که بدون هارد بود ۵.اولویت هارد هم باید بعد ازون باشه
درغیراینصورت من فکرکنم هنگام نصب مشکلی بوده که اگه حل نشد و ایدفعه خواستی نصب کنی هارد رو کلا از سیستم جدا کن
 ;)