انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درخواست راهنمایی برای لیست کردن برنامه های نصبی در ابونتو 14.04  (دفعات بازدید: 2493 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
با سلام.
دوستان دستور dpkg -l همه برنامه های نصبی رو تو ابونتو نشون میده.من دستور و یا برنامه ای لازم دارم که:
 1-برنامه های نصبی توسط خودم رو نشون بده
 2-خروجی برنامه های نصبی رو به صورت فایل متنی ارایه بده.
 3-برنامه ها رو به صورت برنامه هایی که تو ترمینال اجرا میشه و برنامه هایی که رابط گرافیکی داره تقسیم بندی کنه.

از این تاپیک من دو هدف داشتم:1برنامه های نصبی خودم رو به صورت فایل متنی ذخیره کنم 2-به دست اوردن لیستی از برنامه ها که فقط تو ترمینال اجرا میشند.
ابونتو 14.04
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
در یونیکس شما می‌تونید با استفاده از > و <، ورودی و خروجی استاندارد داشته باشید.
به‌طور مثال، دستور؛
ls -lha > listمحتوای دایرکتوری فعلی رو توی یک فایل متنی به‌نام list قرار می‌ده.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
دوست عزیز ممنون که جواب دادید.من دستور زیر رو تو ترمینال وارد کردم, ولی فایل متنی خالی برام ساخت.
dpkg -l ls -lha > list

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
اون قسمت ls -lha رو چرا وارد دستور کردید :)
اون قسمت رو حذف کنید درست میشه
ماتریکس عزیز منظورشون از. اون مثال این بود که خروجی ls -lha در اون فایل ذخیری میشه پس به جای ls -lha دستور مورد نظرتون رو بزارید تا خروجی در فایل ذخیره بشه
« آخرین ویرایش: 07 دی 1393، 11:39 ق‌ظ توسط Minion »
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
سپاس دوست عزیز با دستور زیر حل شد.فقط چه طور می تونم بفهمم که کدوم برنامه‌ی سیستم هستش و کدوم رو من نصب کردم.(و بین نصب شده ها هم بفهمم کدوم برنامه تو ترمینال اجرا میشه و کدوم رابط گرافیکی داره.)ممنون میشم تو این مورد هم کمکم کنید.
dpkg -l > list

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
سپاس دوست عزیز با دستور زیر حل شد.فقط چه طور می تونم بفهمم که کدوم برنامه‌ی سیستم هستش و کدوم رو من نصب کردم.(و بین نصب شده ها هم بفهمم کدوم برنامه تو ترمینال اجرا میشه و کدوم رابط گرافیکی داره.)ممنون میشم تو این مورد هم کمکم کنید.
dpkg -l > list
فکر نمی‌کنم بشه. می‌تونی یه اوونتوی لایو بیاری بالا و با همون دستور برنامه‌هایی که از ابتدا روشه رو ببنی و بعد با پرونده‌ی خودت مقایسه کنی.ولی هیچ فرقی بین اجرای نرم‌افزار به صورت متنی یا گرافیکی نیست
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3483
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
خب شاید اگه توی دستور فیلتر تاریخ بذاریم مشکل حل بشه. نه؟؟ اونایی لیست بشن که از فلان تاریخ به بعد نصب شدن. توی استور فکر کنم قسمت historyش معلوم بشه که چه زمانی اوبونتو نصب شده و از چه زمانی بسته ها به دست کاربر نصب شدن.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
خب شاید اگه توی دستور فیلتر تاریخ بذاریم مشکل حل بشه. نه؟؟ اونایی لیست بشن که از فلان تاریخ به بعد نصب شدن. توی استور فکر کنم قسمت historyش معلوم بشه که چه زمانی اوبونتو نصب شده و از چه زمانی بسته ها به دست کاربر نصب شدن.
به‌روز رسانی‌ها هم جزو نصب بسته‌ها محسوب می‌شن تا جایی که می‌دونم
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3483
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
یعنی توی خروجی نمیگه که کدوم اینستال شده کدوم آپدیت؟
توی سافت ویر سنتر که می نویسه کدوما آپدیت شدن کدوما نصب شدن. پس شاید خروجی هیستوری توی ترمینال هم بتونه مشخص کنه.
اوف م عاشق اینجور سوالای چالش بر انگیز هستم. ولی خب جوابی واسشون پیدا نمیشه  ;D
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
ممنون از همه دوستان که جواب دادند.راه حل داره ولی یا نمیدونیم یا فعلا اون راه حل رو پیدا نکردند.به قول یکی از دوستان "با گنو/لینوکس میشه ابر انسان ساخت."

آفلاین x

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 562
سلام
این دستور از برنامه های نصبی ای فایل متنی ایجاد میکنه
dpkg --get-selections > output.txt

آفلاین Arcush

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
این دستور فقط میگه install یا deinstall. حتی تاریخ نصب رو هم اطلاع نمیده. ولی همونطور که Rasubuntu گفتن، میشه از مرکز نرم افزاری مجموعه این اطلاعات رو بدست آورد. تاریخ مرکز نرم افزاری شامل تاریخ تمام تغییرات، نصب شده ها، بروز رسانی ها و برنامه های حذف شده پس از نصبه.

« آخرین ویرایش: 18 دی 1393، 12:00 ب‌ظ توسط Arcush »
pacman -Rs ubuntu

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
سلام
این دستور از برنامه های نصبی ای فایل متنی ایجاد میکنه
dpkg --get-selections > output.txt

این دستور برنامه های نصبی رو لیست کرد.(تا حالا که خیلی خوب بوده)ولی الان یه مشکل اساسی دارم؛چه طور برنامه های نصبی سیستم و خودم رو از هم جدا کنم.؟