انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل هنگام بالا آمدن دبیان lenny (حل شد)  (دفعات بازدید: 4773 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Aboozar

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 47
    • صفحه شخصی گوگل
مشکل هنگام بالا آمدن دبیان lenny (حل شد)
« : 29 امرداد 1388، 07:56 ق‌ظ »
سلام.
من دبیان lenny را از sito.ir تهیه نموده و به راحتی نصب کردم. موقعی که restart شد تا بالا بیاید، پس از گذشتن از صفحات متنی و به نظرم دقیقا هنگامی که می خواهد صفحه login گرافیکی را نشان دهد مونیتور چیزی نشان نمی دهد و به وضعیت power-down می رود(مانند حالتی که شما در ویندوز resolution , frequency مانیتور را نامناسب تنظیم می کنید و صفحه ای نمایش داده نمی شود). با این وجود مشخص است که سیستم به فشردن دکمه های کیبورد واکنش نشان می دهد(هنگ نکرده است).
قبلا Fedora, Ubuntu, Parsix, Knoppix داشته ام اما سیستم مشکلی نداشت.
مشخصات گرافیکی :   Graphic Card = NVidia Geforce 6200        , Monitor LG 775E
لطفا راهنمایی ام کنید.
« آخرین ویرایش: 30 امرداد 1388، 12:51 ب‌ظ توسط Aboozar »
آرزوهایت را یادداشت کن . خداوند آنها را فراموش نمی کند . اما ، تو یادت می رود که آنچه که امروز داری، خواسته دیروزت بوده است .

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
پاسخ به: مشکل هنگام بالا آمدن دبیان lenny
« پاسخ #1 : 29 امرداد 1388، 12:42 ب‌ظ »
کنترل آلت اف یک یا دو یا سه .. رو که می گیری صفحه لاگین گرافیکی می یاد؟ اونجا می تونی لاگین کنی و حل مشکل رو ادامه بدی (:
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین Aboozar

• Jr. Member
  • *
    • صفحه شخصی گوگل
« پاسخ #2 : 29 امرداد 1388، 02:26 ب‌ظ »
با تشکر از راهنماییتون عرض شود که موقع بالا آمدن دکمه  ESC را چند بار می زدم به من shell با قابلیت root می داد اما نمی دانم در این محط باید چه دستوری را بنویسم که فرضا resolution را به 600*800   تنظیم کنم یا فرکانس را 75Hz بدهم و .... تا محیط گرافیکی را ببینم.
آرزوهایت را یادداشت کن . خداوند آنها را فراموش نمی کند . اما ، تو یادت می رود که آنچه که امروز داری، خواسته دیروزت بوده است .

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
« پاسخ #3 : 29 امرداد 1388، 03:30 ب‌ظ »
فایل /etc/X11/xorg.conf رُ ویرایش و هرتز مورد نظرتون رُ اضافه کنید. البته اگه قبلا کارت گرافیک رُ نصب کردید.
Godisnowhere

آفلاین Aboozar

• Jr. Member
  • *
    • صفحه شخصی گوگل
« پاسخ #4 : 29 امرداد 1388، 08:47 ب‌ظ »

فایل xorg.conf را در  etc/X11/xorg.conf  پیدا کردم. بررسی کردم. صفر بایت بود. دستور   less xorg.conf  هم آن را خالی نشان می داد. از آن با نام دیگری پشتیبان گرفته و اصل آن را پاک کردم. دستور reboot را اجرا کردم.( نمیدانستم xserver  را چگونه باید  restart  کرد.)
سیستم  reboot  شد. مشکل همچنان هست.

من تازه بعد از نصب می خواستم دبیان بالا بیاد. هیچ چیزی نصب نکردم. انتظار داشتم مثل بقیه لینوکس ها و حداقل آنهایی که بر پایه دبیان هستند بالا بیاد.
لطفا بفرمایید نصب کارت گرافیک چطوریه؟(البته هر راه حل دیگه ای که به ذهنتون میرسه خوشحال میشم بگید).

آفلاین Aboozar

• Jr. Member
  • *
    • صفحه شخصی گوگل
پاسخ به: مشکل هنگام بالا آمدن دبیان lenny (حل شد)
« پاسخ #5 : 30 امرداد 1388، 12:50 ب‌ظ »
دوستان عزیز مشکل حل شد!
من از روی فرمایشات شما متوجه شدم که این فایل  مهم است. دو تا هارد دارم. روی اولی دبیان و ویندوز و روی دومی پارسیکس و ویندوز نصبه. دومی را  به سیستم وصل کردم بالا آمدم. چون می دانستم پایه پارسیکس، دبیان است، به مسیر مذکور رفتم و دیدم چند تا فایل با این نام ولی با پسوند های اندیس گذاری شده وجود دارد. با کاربر ریشه آنها را به محل متناظر در دبیان کپی کردم. داخل فایل را هم دیدم. تعدادی وضعیت گرافیکی (رزولوشن و فرکانس مونیتور) تعریف شده بود. سپس مجددا در setup کامپیوتر هارد بوت را به هارد شامل دبیان تنظیم نمودم.
* موقع بالا آمدن خطا داد که معنای آن این بود که نمی تواند tty را کنترل کند: متن آن به صورت زیر است:
/bin/ssh : can’t access tty; job control turned off.
(initramfs) [9.24….] sd 2:0:0:0:(sdc) Assuming drive cache : write through [9.678…]
sd 2:0:0:0:(sdc) Assuming drive cache : write through

هارد شامل پارسیکس را از کامپیوتر کلا جدا کردم. با بوت مجدد صفحه لاگین گرافیکی با اندکی تاخیر(ابتدا کمی نقطه نقطه و سپس تصویر شفاف ) بالا آمد. وارد شدم . حالا می توانم رزولوشن و فرکانس را به راحتی تغییر دهم.

به لطف شما عزیزان درست شد. خیلی خیلی خوشحالم کردید. اگر بدونید چه حالی بهم دادین !

ولی باز دو مشکل دارم :
1) هم اگر هارد دوم روی سیستم باشد بالا نمی آید که این برای نیازهای اشکال زدایی آینده اصلا خوب نیست.
2) در صفحه لاگین، گزینه های پایین صفحه : session , language , action  دیده نمی شود. ماوس را که خیلی پایین می برم کل display  جا به جا می شود تا جایی که به این گزینه ها می رسم. این مشکل در خود دبیان هم بود. وقتی بالا آمد resolution  را از 1440x ? به 1024x768 تغییر دادم. درست شد. عین همین مشکل را در parsix داشتم. هم صفحه لاگین و هم محیط Gnome آن.

چون این دو مورد مربوط به این بحث نیستند با اجازه شما برایشان تاپیک جدا می زنم.

باز هم تشکر ! تشکر !