انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سوال : تبدیل لینوکس suse به اوینتیو لطفا راهنما  (دفعات بازدید: 3716 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mehdi gol

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 50
سلام دوستان عزیز
من در حال حاظر یعنی از قبل از اشنائی با اوینتیو  suse را دیدم و نصب کردم و فکر می کردم نسخه خوبی هست
اما خب برای من بی فایده بود زیرا مشکلات زیادی باهاش داشتم
و انجمن راهنمائی نیز نداشت

و  حالا  که با اونتیو اشنا شدم ازش خوشم اومدم
و دی وی دی های اون رو سفارش دادم از همین سایت.. حالا برای نصب اونتیو سولاتی دارم

چون من قبلا suse روی اخرین پارتیشن هاردم نصب کرده بودم
و ویندوز اکس پی را هم در درایو سی

اما بعد از مدتی که ویندوز اکس پی ام رو از نو نصب کردم

دیگر لینوکس suse من بالا نیامد

حال دوستان لطفا راهنمائی کنید که من چگونه باید suse را فرمت کنم و اونتیو را نصب کنم

البته بیشتر سوال من نحوه فرمت کردن suse iهست زیرا نصب اونتیو را  در انجمن پیدا خواهم کرد

در ضمن ایا می شود از روی راهنمای نصب suse  اونتیو را نصب کرد یعنی ایا شباهتی به هم دارنند؟؟

منتظر پاسخ شما عزیزان هستم
با تشکر
دوست دارتان مهدی
« آخرین ویرایش: 17 شهریور 1388، 03:33 ب‌ظ توسط mehdi gol »

آفلاین mtux

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 450
    • Mgroup
شما کافیه که موقع نصب اوبونتو، درایوی که سوزه رو نصبیدین رو انتخاب کنین، و گزینه‌ی فرمت کردن رو هم فعال کنین!

برنامه‌های نصابشون باهم فرق می‌کنه! اما کلیت کار یکیه!
Free Software Advocate and Developer
http://mtux.wordpress.com
My GNU Affero page: http://rate.affero.net/mtux

آفلاین fedora core

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 41
تلفظ صحیح این توزیع اوبونتو هست
نقل‌قول
و انجمن راهنمائی نیز نداشت
http://openSUSE.ir

در مورد نصب خوب وقتی شما اوبونتو رو نصب میکنی پارتیشنی که سوزی رو روش نصب کرده بودی و همون جا فرمت میکنی دیگه
اطلا موقع نصب یه گزینه هم داره که همه پارتیشن های لینوکسی رو پاک کن لینوکس رو روشون نصب کن میتونی ازش استفاده کنی

آفلاین mehdi gol

• Jr. Member
  • *
ممنون دوستان عزیز که جواب دادید

حالا دو سوال دیگر دارم ممنون می شم جواب بدهید

1: به نظر شما من اوبونتو را به صورت داخل ویندوز نصب کنم بهتر هست یا جداگانه؟؟ و علت ان چیست

2: لطف کنید به من طریق فرمت کرذن suse را یاد بدهید  با توجه به اینکه suse من دیگر در زمان بوت سیستم بالا نمیاید زیرا من ویندوز جدید نصب کردم و فایل مخصوص بوت شدن   از ببین رفته...(((اگر باید  suse من بالا بیاید  برای فرمت کردن  suse به من بگوئید چگونه ان را ریکاوری کنم ))))...در کل اینگونه بگم بهتر هست من می خوام هم ان را فرمت کنم و هم پارتیشن های ان را تبدیل به پارتیشن FAT32  بکنم

البته اگر لینک اموزش  و نرم افزار و...  را که برای  نیاز هست به من بدهید ممنون خواهم شد زیرا من بلد نیستم و نرم افزار پارتیشن مجیک هم به درد اینکار نمی خورد
با تشکر از شما دوستان عزیزم

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
با سلام
نقل‌قول
1: به نظر شما من اوبونتو را به صورت داخل ویندوز نصب کنم بهتر هست یا جداگانه؟؟ و علت ان چیست
میل خودته . اما اگر مودم داخلی داری یه مدت روی ویندوزش رو امتحان کن بعد بیا جدا نصب کن اما اگر adsl داری جدا نصب کنی بهتره .
جواب سوال دومت هم چند بخشه :
۱- می‌تونی بدون اینکه suse رو پاک کنی دوباره مثل اول درستش کنی فقط کافیه grub رو دوباره نصب کنی که اونم با یه جستجو راهش پیدا می‌شه .
۲- شما هنوز احتمالا پارتیشن suse را پاک نکردی چون از توی ویندوز بهش دسترسی نداشتی . هنوز تمام اطلاعاتت پابرجاست ولی پاک شدن فایل بوت هم گفتم که مشکلی نیست اما
یک نصیحت دوستانه : بیشتر از اینی که خوندی بخون و اطلاعات کسب کن چون ممکنه خسته یا سرخورده بشی .
یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین mehdi gol

• Jr. Member
  • *
بچه ها ..دوستان عزیز

ممنون از لطف و راهنمائی های شما عزیزان

من دیشب توسط برنامه ای پارتیشن مجیک توانستم سوزی را از روی پارتیشن خود فرمت و ان پارتیشن را به فرمت FAT32 بازگردانم

تا  اوبونتو را نصب کنم

فقط یک سوالی برای من در این مورد پیش امد

زیرا دفعه ای قبل حدود دو سال قبل  من زمانی که سوزی را توسط پارتیشن مجیک فرمت کردم

و بعد سیستم را ریستارت کردم بعد از ان دیگر سیستم عامل ویندوز من بالا نیامد
یعنی حتی به مرحله ای بوت شذن هم نمی رسید و تمامی اطلاعاتم از ببین رفت زیرا تمامی پارتیشن ها از ببین رفته بودنند

اما دیشب با کمال تعجب دیدم که  بعد از فرمت و بازگردانی فرمت پارتیشن بهFAT32 سیستم به راحتی بالا امد
و هیچ مشکلی نیز پیش نیامد

منظور مشکلی  که در بالا گفتم

به همین دلیل من از فرمت کردن سوزی ترس داشتم

ممنون می شم دلیل ان را به من بگوئید تا در دفعات بعد نیز مشکلی برای سیستم من پیش نیاید

با تشکر از همه ای شما عزیزان
دوست دار شما مهدی

پی نوشت : این انجمن به نظر من بهترین انجمن پشتیبان اوبونتو، می باشد
زیرا در اینجا در کمتر از یک ساعت جواب خود را می توان دریافت کرد
این نشان از کاربران خوب و متعهد این تالار هست و مدیریت خوب مدیران اینجا

با تشکر
مهدی

آفلاین سید محمود رضا سجادی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 704
    • مرکز برنامه نویسی ایران
سلام
ویرایش شد ...
(منتظر نظر اساتید بمونیم بهتره)
« آخرین ویرایش: 15 شهریور 1388، 11:45 ب‌ظ توسط سید محمود رضا سجادی »
مرکز برنامه نویسی ایران
محلی برای تمامی علاقه مندان به برنامه نویسی http://www.SourceCenter.IR

آفلاین پیام ابراهیمی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1123
    • پلت ولگ
هر دور شما پارتیشن لینوکس رو پاک می کنین نیازه که  با یه cd ویندوز بیاین بالا... برین به قسمت repair و دستور fixmbr رو اجرا کنین... دو سال پیش همه ی اطلاعاتتون نپریده بود... فقط boot mananger پریده بود که با روش بالا حل می شد و ویندوزتون بدون اشکال بالا میومد... اما در مورد اینکه چرا این بار اینطوری نشد نظری ندارم!
http://www.palatvalg.com اینم وبلاگ جدید منه...

• Hero Member
  • *
هر دور شما پارتیشن لینوکس رو پاک می کنین نیازه که  با یه cd ویندوز بیاین بالا... برین به قسمت repair و دستور fixmbr رو اجرا کنین... دو سال پیش همه ی اطلاعاتتون نپریده بود... فقط boot mananger پریده بود که با روش بالا حل می شد و ویندوزتون بدون اشکال بالا میومد... اما در مورد اینکه چرا این بار اینطوری نشد نظری ندارم!

اگه اینجوری باشه که شما می فرمایید (منم اینجوری فکر میکنم)
دلیل اینکه مشکلی پیش نیومده اینه که قبلا MBR ویندوز درست شده بوده یعنی در به جای گراب نوشته شده بوده چون ایشون در این برنامه اخرشون دیگه به suse دسترسی نداشتن با اینکه پارتیشناش موجود بوده و فقط وارد ویندوز میشدن . پس  معلومه که با پاک کردن گراب اتفاقی نخواهد افتاد (قبل از پاک کردن گراب با نصب مجدد ویندوز در واقع همون fixmbr رو ناخودآگاه انجام داده بودند)
مرکز برنامه نویسی ایران

آفلاین پیام ابراهیمی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1123
    • پلت ولگ

اگه اینجوری باشه که شما می فرمایید (منم اینجوری فکر میکنم)
دلیل اینکه مشکلی پیش نیومده اینه که قبلا MBR ویندوز درست شده بوده یعنی در به جای گراب نوشته شده بوده چون ایشون در این برنامه اخرشون دیگه به suse دسترسی نداشتن با اینکه پارتیشناش موجود بوده و فقط وارد ویندوز میشدن . پس  معلومه که با پاک کردن گراب اتفاقی نخواهد افتاد (قبل از پاک کردن گراب با نصب مجدد ویندوز در واقع همون fixmbr رو ناخودآگاه انجام داده بودند)

اگه قبلش از گراب استفاده نمی کردن پس درسته! ;)
http://www.palatvalg.com اینم وبلاگ جدید منه...

آفلاین mehdi gol

• Jr. Member
  • *
ممنون دوستان

اما دوستان مشکل دو سال قبل خیلی بدتر از ببین رفتن بوت یا گراپ بود زیرا اصلا سیستم به مرحله ای که باید با سی دی ویندوز بوت کنیم اصلا نمی رسید و صفحه ثابت می ماند

برای همین مشکل بود و من دلیل اش رو نفهمیدم

در ضمن دوستان ممنونم  زحمت کشیدید

• Hero Member
  • *
ممنون دوستان

اما دوستان مشکل دو سال قبل خیلی بدتر از ببین رفتن بوت یا گراپ بود زیرا اصلا سیستم به مرحله ای که باید با سی دی ویندوز بوت کنیم اصلا نمی رسید و صفحه ثابت می ماند

برای همین مشکل بود و من دلیل اش رو نفهمیدم

در ضمن دوستان ممنونم  زحمت کشیدید

اگه مشکل این بوده پس به احتمال زیاد مشکل از هارد نبوده

چون اگه هارد نداشته باشی باز هم حداقل تا اون مرحله میره!!!!

البته نمیدونم چقدر به کارت بیاد یا چقدر این حرف درست باشه.این حرف فقط یک احساس و تجربه شخصیه
به نظرم میاد تا قبل از اینکه بایوسم رو آپدیت کنم (حدود ۱ ماه پیش) هر وقت لینوکس رو در اولین پارتیشن هاردم نصب میکردم این مشکل بعد از پاک کردن لینوکس بران پیش میومد که باید بعدش با دیسک لایو بالا میومدم و هارد رو تعمیر میکردم و چک میکرد تا درست بشه(قبلا هم همینو میخاستم بگم که نگفتم و ویرایشش کردم چون هیچ اساس علمی نداره شاید کلا غلط باشه)
مرکز برنامه نویسی ایران