انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چند توزیع لینوکس میتوان نصب کرد  (دفعات بازدید: 817 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 123gsm

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
چند توزیع لینوکس میتوان نصب کرد
« : 08 اسفند 1393، 08:06 ب‌ظ »
با سلام دوستان من الان تو سیستمم بدون VirtualBo ابونتو و ویندوز ۸ را نصب کردم پارتیشن بندی ابونتو بصورت logical و پوشه هوم راجداگانه ساختم
 میخاستم بدونم میتونم توزیعهای دیگه لینوکس را نصب کنم منظور چند توزیغ باشه که با بوت لودر بشه انتخاب کرد
ایا میشه چند توزیع لینوکس را بدون virtualbox کنار هم نصب کرد ؟

من یه سولی هم داشتم من به اشتباه تعدا ی از lib ابونتو رو پاک کردم چطور میتونم فایلهای خود سیستم را بازیابی کنم چطور میشه با لیو سی دی ابونتو یا فایل نصبی iso فایلهای خود سیستم را بازیابی کرد
ممنون از شما عزیزان

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
پاسخ : چند توزیع لینوکس میتوان نصب کرد
« پاسخ #1 : 08 اسفند 1393، 09:31 ب‌ظ »
فکر کنم بشه روی هر هارد ۳ تا پارتیشن پرایمری ساخت به علاوه‌ی یک Extended که توی این Extended بشه تا ۴۰ پارتیشن Logical ساخت که می‌تونی روشون به راحتی توزیع‌های مختلف رو نصب کنی.
البته در مورد تعداد چندان مطمئن نیستم، هارد رو توی ویکیپدیا سرچ کنی اطلاعات خوبی پیدا می‌کنی.

در مورد دوم نظر خاصی ندارم، بهترم بود جدا می‌پرسیدی.

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
« پاسخ #2 : 08 اسفند 1393، 09:41 ب‌ظ »
1-توی پارتیشن تیبل mbr فقط فقط میشه ۴ تا پارتیشن ساخت.چون این عدد خیلی کمه ما میاییم یکیشو بصورت extended میسازیم که توی اون پارتیشن extended میشه پارتیشن های بیشتری رو به صورت منطقی یا logical تعریف کرد.نصب سیستم عامل هایی مثل لینوکس روی پارتیشن های logical کار منطقی نیست و ندیدم جایی این کارو کنند.از طرف دیگر سیستم عامل هایی مثل freebsd به هیچ وجه روی پارتیشن های logical نصب نمیشن

در مورد lib ها هم اول اینو بگم که برای هر سوال یه تاپیک جدا باز کنین.بعد هم اینکه یه بار سیستمو اپگرید کنید خودش lib هایی که مورد نیاز یه نرم افزار دیگه اس دانلود میکنه.البته اگه این lib ها مورد نیاز یه نرم افزار دیگه بود خودش موقع پاک کردن بهتون هشدار میداد

آفلاین 123gsm

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
« پاسخ #3 : 09 اسفند 1393، 11:37 ق‌ظ »
با سپاس فراوان از راهنمایی دوستان
خیلی ممنون

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
« پاسخ #4 : 09 اسفند 1393، 01:38 ب‌ظ »
نقل‌قول
نصب سیستم عامل هایی مثل لینوکس روی پارتیشن های logical کار منطقی نیست و ندیدم جایی این کارو کنند.
من این کار رو کردم :D
خود logical میشه منطقی ;D
چه مشکلی میتونه داشته باشه؟ یکی از ویژگی های سیستم عامل گنو/لینوکس همین بود دیگه.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #5 : 09 اسفند 1393، 02:48 ب‌ظ »
نقل‌قول
نصب سیستم عامل هایی مثل لینوکس روی پارتیشن های logical کار منطقی نیست و ندیدم جایی این کارو کنند.
من این کار رو کردم :D
خود logical میشه منطقی ;D
چه مشکلی میتونه داشته باشه؟ یکی از ویژگی های سیستم عامل گنو/لینوکس همین بود دیگه.
کارت درسته رفیق  ;D
ولی فکر نمی کنم مشکلی هم وجود داشته باشه
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود