انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب پرینتر Canon MF3010 - [حل شد]  (دفعات بازدید: 8590 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین userb

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 96
نصب پرینتر Canon MF3010 - [حل شد]
« : 23 فروردین 1394، 07:48 ب‌ظ »
سلام.
من درایور این مدل رو از سایت کنن دانلود و از طریق راهنمای داخل درایور، درایور رو نصب کردم(درایور ۶۴ بیتی) (پرینتر USB است، نسخه درایور ۲٫۹ و ۲٫۷ رو هم دانلود و نصب هر دو فایل رو امتحان کردم)؛ که یک فایل common و فایل دیکه درایور اصلی بود. بعد از نصب این دو پکیج deb. از طریق دستور زیر CUPS رو راه اندازی دوباره کردم:

service cups restart
و بعد نام کاربریم رو به lpadmin اضافه کردم.
آدرس localhost:631 رو باز کردم و پرینتر موجود در لیست (MF3010) رو از طریق تب ادمین اضافه کردم و دوباره کاپس رو راه اندازی کردم.
قبلا هم به همین صورت پرینتر رو نصب کرده بودم و بدون مشکل کار می کرد، اما امروز با تغییرات و دستکاری های دیگه هم کارم راه نیافتاد و پرینتر بعد از دستور چاپ ابتدا می نویسه «Processing - "Sending data to printer."» و بعد می نویسه «completed at Sun 12 Apr 2015 07:29:46 PM IRDT »! و بعد هم وضعیت چاپگر رو میزنه «Canon_MF3010 (Idle, Accepting Jobs, Shared, Server Default )». واقعا موندم مشکلش چیه!
با اضافه کردن این خط کد هم کارم درست نشد:

lpadmin -p Canon_MF3010 -m CNCUPSMF3010ZS.ppd -v cnusb:/dev/usb/lp0
ممنونن میشم راهنمایی کنید.

--- راه حل ---

نمی دونم چرا، اما با نصب درایور ۳۲ بیتی و وابستگی هاش مشکل حل شد.
ابتدا درایورهای نصب شده و CUPS رو پاک کردم. کاپس رو دوباره نصب کردم و بعد درایور ۳۲ بیتی رو نصب کردم. در ادامه مانند مراحل بالا کار رو انجام دادم؛ البته کد بالا برای اضافه کردن به lpadmin نیاز نیست.

نکته: پرینترهای چندکاره، ارتباط دوسویه (bi-directional) دارند؛ در راهنمای نصب این پرینتر اومده که درصورتی که پرینتر مورد نظر ارتباط دوسویه داره باید از cnusb به جای usb در آدرس دهی استفاده کنید. پرینتر من در مسیر cnusb:/dev/usb/lp0 قرار داره.
« آخرین ویرایش: 24 فروردین 1394، 02:42 ب‌ظ توسط userb »