انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تهیه یک image از اپن سوزه نصب شده روی سیستم  (دفعات بازدید: 4093 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
سلام
از دوستان کسی هست که از نسخه اوپن سوزه ی نصب شده روی سیستمش یک نسخه iso ساخته باشه . برنامه ای مثل remastersys که میشه یک نسخه لایو تهیه کرد ازسیستم منتهی رو سوزه این برنامه وجود نداره
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
پاسخ : تهیه یک image از اپن سوزه نصب شده روی سیستم
« پاسخ #1 : 08 اسفند 1393، 12:44 ق‌ظ »
نرم افزاری نیست که تو یه توزیع نصب بشه تو یه توزیع نصب نشه.اصلا ساخت چنین نرم افزاری با این هدف خودش یه چالش تمام عیاره  ;D
لینک 1لینک 2

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
پاسخ : تهیه یک image از اپن سوزه نصب شده روی سیستم
« پاسخ #2 : 08 اسفند 1393، 11:51 ق‌ظ »
نرم افزاری نیست که تو یه توزیع نصب بشه تو یه توزیع نصب نشه
آره میشه نصبش کرد ولی مشکل اینجاست که برنامه های تهیه image بسته به توزیعشون نوشته میشن چون خیلی از روش های پیکربندی سرویس هاشون می تونه متفاوت باشه مثل محل قرارگیری config file ها یا نحوه ی initialize کردنشون مثلا برخی ها هنوز inittab دارند ولی بعضی ها نه و بعضی ویژگی هایی که بعضی توزیع ها پشتیبانی می کنند ازشون ولی بعضی ها نه مثل systemd‌و ... برا همین نمیشه روش حساب باز کرد

suse studio خیلی خوب و جالبه ولی من نمیخوام یک image با بسته های دلخواهم که شاید حجمش 4GB بشه دانلود کنم میخوام عینا از همین نسخه نصبیم با بسته ها و repo های اضافه شده بهش یک image تهیه کنم که در دفعات بعد نصبش بخصوص تو ماشین مجازی ازش استفاده کنم و دیگه درگیر دانلود بازی و نصب بسته ها از صفر نشم برای این کار kiwi و image creator و product creator  رو شنیدم که ظاهرا دو تای آخر از kiwi استفاده میکنند و درضمن add on creator هم هست که دقیقا نمیدونم چیه!! به هر حال زدم بسته yast2-product-creator رو نصبیدم و هر سه تای بالا بعنوان ماژولی در yast نصب شده ولی موقع تهیه image مشکل بسته های dependency رو داره و برای نصب این dependency ها کلی بسته هست که با یکسری بسته ها conflict داره و برا نصبش باید اون ها رو پاک کنم!! حالا نمیخوام اینجوری گند بزنم تو سیستم و بسته هاش برا همین اینجا پرسیدم ببینم کسی هست که اینکار رو قبلا کرده باشه یا نه

وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود