انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مقایسه سه سیستم عامل اوبونتو ۹.۱۰، اپن سوزه، و سنت اوس  (دفعات بازدید: 4672 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
این مقایسه فقط تو زمینه کارای مربوط به سرور انجام شده و تقریبا تو همه اونا هم اوبونتو نتیجه رو واگذار کرده ;) و اینجاست که می‌گن هر توزیع رو بهر کاری ساختن ;D

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=centos_54_comparison&num=1

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
با سلام
خیلی دوست دارم تا یک مقایسه هم با دبیان انجام بشه اما هیچ وقت نمیشه . حتما می‌ترسن  \\:D/
یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین n4v4r3d

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 75
  • آیا این پایانی برای آغازه؟
منم موافقم با یه انقلابی اینها در حد دبیان نیستن  \\:D/

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1013
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
برای وب سرور فقط CentOS و Debian البته بهتر از همشون RedHAT ولی پولیه!!
برای میزکاری و شبکه محلی (سرور شبکه محلی) Debian و Ubuntu.
من خودم از Ubuntu 9.4 استفاده می کنم، برای سرور وب هم CentOS رو انتخاب کردم.
The open source Ubuntu desktop operating system powers millions of PCs and laptops around the world.

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
با سلام
منظور من این بود که تا حالا ندیدم که debian هم توی اینجور تست‌ها شرکت بدن  :'( ;D
یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
با سلام
منظور من این بود که تا حالا ندیدم که debian هم توی اینجور تست‌ها شرکت بدن  :'( ;D
یا علی

برای اینکه دبیان ذاتا یه توزیع نیست !!! بلکه مجموعه ایست از چند هزار تا پکیج یه عالمه فایل کامپایل شده کنار هم

درسته حالا یه نصاب گرافیکی ساده هم داره که یه چیز پایه کار رو نصب میکنه ولی بازم اصل کارها پس از نصب اون توسط کاربر انجام میشه واسه همینم  هست دسکتاپ پیشفرضی نداره چون نمیخواد خودشو یه توزیع به اون مفهومی که میشناسیم  بدونه که بخواد میزکار پیشفرض مشخصی داشته باشه ! و یا سرور باشه ! اصلا با فلسفش مخالفه چیز خاصی رو تحمیل کنه

به عبارتی کاربر رو تا حدی ازاد گذاشته که خودش توسط پکیجها برای خودش یه چیزی درست کنه  :)

وقتی میشه یه توزیع به مفهوم عام ( و میره تو این تستها ) که مثه یه توزیع عمل کنه نصاب قوی بزاره با نصب میز کار با تموم ملحقاتش و حتی چیزی اضافه کنه به میز کار رو دسکتاپها و و یا اینکه نصاب اختصاصی سرور بزاره برای ردیف کردن یه سرور با تموم تشکیلاتش ( نسخه سرور ) و روش رسما و با قدرت کار کنه

حالا یا نصابهای پیشرفته ای مثل اوپن سوزه و مندریوا و فدورا و .. با قابلیت انتخاب ریز پکیجها زمان نصب و یا نصاب های ضعیف مثل همین خونواده اوبونتو نه اینکه صرفا پکیج کامپایل کنه و اپلود و یا رفع باگ اون تک پکیجها و تو کل کار بدون افزودن امکانات جدید

پس دبیان توزیع نمیده بهت بلکه شرایطی رو فراهم میکنه که توزیع داشته باشی  :)

اینا توزیعهای از پیش اماده رو تست میکنن نه موجوداتی رو که قراره خوده کاربر بر اساس نیازش کانفیگ کنه چون اونا رو هر کس یه جوری توش عمل میکنه و از بس جور واجور میشه که این معیار درستی برای ازمایش نمیده حتی پارسیکس رو میشه تو این تستها اورد چون موجودیت مشخصی داره ولی دبیان رو نه !  :)
« آخرین ویرایش: 13 آبان 1388، 01:49 ق‌ظ توسط Freeman ( حسن حبیبی ) »

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
دوستان عزیز لطفا از اظهارنظرهای عجیب و غریب خودداری کنید ;)
قطعا CentOS که بر اساس RHEL هست یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای سرورهاست درجایی که نیازی به پشتیبانی RedHat نداشته باشید! تقریبا تمام برنامه‌هایی که برای RedHat آماده و توصیه میشن بدون اشکال با CentOS هم کار میکنن و تنها دلیلهایی که ممکنه باعث بشه شما از CentOS استفاده نکنید یکی نیاز به پشتیبانی RedHat هست و دیگری پشتیبانی‌های سخت‌افزاری خاص مثل پلت‌فرم سخت‌افزاری PPC یا s390x و...
شما اگر جایی قرار باشه سرور دیتابیس Oracle یا Application Server های خاص مثل WebLogic یا WebSphere رو راه‌اندازی کنید خنده‌دار یا ترسناکه که بخواهید برید سراغ Debian یا Ubuntu یا...
اگر نیاز به راه‌اندازی سرویسهای شبکه‌ای یا سرویس‌دهنده‌های وب مثل Apache دارید هم Ubuntu یا Debian از بهترین گزینه‌ها هستند این مقایسه هم نشون میده که تو تست Apache اوبونتو با اختلاف زیادی از CentOS جلوتره ;)
آمار خرید سرورها در سال ۲۰۰۹ نشون میده که نصب اوبونتو سالانه بین ۹ تا ۱۴٪ رشد داره و آمار ماه اکتبر Netcraft هم میگه که حدود 1.4 میلیون سرور اینترنتی هستند که نشون میدن روشون اوبونتو نصبه با وب سرور Apache...
به هر حال سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مختلف هزینه‌های مختلف دارند و هرکدوم مناسب یک محیطن ;)
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
دوستان عزیز لطفا از اظهارنظرهای عجیب و غریب خودداری کنید ;)
قطعا CentOS که بر اساس RHEL هست یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای سرورهاست درجایی که نیازی به پشتیبانی RedHat نداشته باشید! تقریبا تمام برنامه‌هایی که برای RedHat آماده و توصیه میشن بدون اشکال با CentOS هم کار میکنن و تنها دلیلهایی که ممکنه باعث بشه شما از CentOS استفاده نکنید یکی نیاز به پشتیبانی RedHat هست و دیگری پشتیبانی‌های سخت‌افزاری خاص مثل پلت‌فرم سخت‌افزاری PPC یا s390x و...
شما اگر جایی قرار باشه سرور دیتابیس Oracle یا Application Server های خاص مثل WebLogic یا WebSphere رو راه‌اندازی کنید خنده‌دار یا ترسناکه که بخواهید برید سراغ Debian یا Ubuntu یا...
اگر نیاز به راه‌اندازی سرویسهای شبکه‌ای یا سرویس‌دهنده‌های وب مثل Apache دارید هم Ubuntu یا Debian از بهترین گزینه‌ها هستند این مقایسه هم نشون میده که تو تست Apache اوبونتو با اختلاف زیادی از CentOS جلوتره ;)
آمار خرید سرورها در سال ۲۰۰۹ نشون میده که نصب اوبونتو سالانه بین ۹ تا ۱۴٪ رشد داره و آمار ماه اکتبر Netcraft هم میگه که حدود 1.4 میلیون سرور اینترنتی هستند که نشون میدن روشون اوبونتو نصبه با وب سرور Apache...
به هر حال سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مختلف هزینه‌های مختلف دارند و هرکدوم مناسب یک محیطن ;)

۱+ :)