انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: بالا نیامدن KDE  (دفعات بازدید: 2644 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین parsbin

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 58
بالا نیامدن KDE
« : 20 آبان 1388، 03:25 ق‌ظ »
روی سیستم 9.04 و KDE نصب دارم.چند روزی بود که تصویر بعضی وقتها خاموش روشن میشد.
امروز ولی وقنی خواستم لاگین کنم،یوزر و پسورد و رو ازم میگیره و بعدش تصویر یکبار روشن خاموش میشه و دوباره برمیگرده به جای اول یعنی دوباره ازم یوزر و پسورد میخواد و همش این تکرار میشه.یعنی نمیزاره اصلا وارد سیستم بشم.
وارد محیط ترمینال میزاره بشم ولی kde رو باز نمیکنه برام.از گزینه ریکاوری هم استفاده کردم فرقی نکرد.چیکار میتونم بکنم؟
 ???

آفلاین parsbin

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 58
پاسخ به: بالا نیامدن KDE
« پاسخ #1 : 20 آبان 1388، 04:08 ق‌ظ »
از این دستورات استفاده کردم
بالا اومد.ولی تمام تنظیمات از دست رفت.واقعا اگر انقدر ناپایداره KDE  ؟ توضیه میکنین از Gnom استفاده کنم؟ از تنظیمات kde نمیشه بکاپ گرفت تا در این مواقع استفاده کرد؟
sudo /etc/init.d/kdm stop

sudo rm -r ~/.kde && sudo reboot

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #2 : 20 آبان 1388، 04:36 ق‌ظ »
از تنظیمات kde نمیشه بکاپ گرفت تا در این مواقع استفاده کرد؟
خب شما مجبور نبودید کل پوشهٔ تنظیمات رو پاک کنید! می‌تونستید اسم اون پوشه رو عوض کنید(مثلاً بذارید kde.old.) تا موقتاً غیرفعال بشه...
بکاپ‌گرفتن هم میشه همون کپی کردن این پوشهٔ تنظیمات... منتها با restore کردنش دوباره همون مشکل پیش بیاد. مسئله اینه که ما نمی‌دونیم اون مشکل از کدوم قسمت تنظیمات هست، اگه می‌دونستیم، فقط فایل‌های همون قسمت از تنظیمات رو پاک می‌کردیم(یا اسم فایل رو تغییر می‌دادیم) تا مشکل حل بشه ولی کل تنظیمات ریست نشه.
در بعضی موارد بر اساس تجربه(یا سوال یا جستجو) میشه حدس زد که اون مشکل، از کدوم قسمت(های) تنظیمات ممکنه باشه، و همون قسمت(ها) رو غیرفعال می‌کنیم تا فقط همون قسمت(ها) برگرده به حالت پیش‌فرض، نه کل تنظیمات.

واقعا اگر انقدر ناپایداره KDE  ؟ توضیه میکنین از Gnom استفاده کنم؟
بستگی به خودتون داره! اینکه پایداری، امکانات، زیبایی، سرعت، سادگی و... هر کدوم چقدر براتون اهمیت داره.
« آخرین ویرایش: 20 آبان 1388، 04:43 ق‌ظ توسط ilius »

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #3 : 20 آبان 1388، 02:55 ب‌ظ »
بیشتر به نظر میاد مشکل گرافیکی باشه تا KDE ! درایور کارت گرافیکتون رو مجددا نصب کنید ...