انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: چند مشکل برای استفاده از Ubuntu Live Persistent به عنوان سیستم عامل اصلی؟  (دفعات بازدید: 940 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
سلام دوستان

به دلایلی نیاز دارم تا سیستم عامل خودم را برروی Flash Memory نصب کنم و در سیستم های مختلف استفاده کنم.

اولین مشکلم با نصب اینه که با عوض کردن سیستم با مشکل Driver مواجعه میشم.

روی ۴ سیستم امتحان انجام دادم و فقط روی سیستمی که سیستم عامل را نصب کردم مشکل نداشتم و باید در سیستم های دیگر Driver ها را نصب میکردم.

اما در حالت Live به هیچ عنوان با این مشکل مواجعه نشدم. و به راحتی در همه سیستم ها کار کردم.

در کل میخوام از این به بعد به صورت Live Persistent زندگی کنم.  ;D

اما در حالت Live Persistent چند مشکل هست.

مثلا یکی از مشکلات بازگشت گزینه Install به میزکار بعد از هر بار راه اندازی مجدد.

نکته: دوستان توجه کنید که من از حالت Persistent استفاده میکنم و باید همه تغییرات ذخیره بشه. اما بعضی تغییرات نمیشه.

مشکل بعدی با بروزرسانی خودکار هست. که به صورت پیشفرض کار نمیکنه و باید حتما دستی انجام داد. برای حل این مشکل از corn استفاده کردم و گذاشتم تا هر ۲ ساعت بررسی کنه.

این دو مشکل از مواردی هستند که الان به خاطر داشتم و موارد دیگه ای هم هستند.

اما این مشکلات را چطوری باید برطرف کنم؟

چون انگار در زمان اجرای Live یک چیزی اضافه اجرا میشه و باعث میشه بعضی تغییرات به حالت اول برگرده ( مثل گزینه Install )

راه حل چیه؟

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
دوستان کسی نیست راهنمایی کنه؟

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
دوستان بالاخره راه حل مشکل Install را پیدا کردم.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=10136413#post10136413

اما یه سوال اساسی: ( چون مرتبط با این مشکل هست در اینجا میپرسم. )

از کجا میشه تفاوت Package ها در سیستم عامل Live و سیستم عامل نصب شده را فهمید؟

برای نمونه همین مسئله Install.
در زمان نصب سیستم عامل و یا Live بسته ubiquity نصب شده است.
اما بعد از نصب خبری از ubiquity نیست.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
سلام دوستان

دوستان عزیز فعلا برام مقدور نیست تا Ubuntu نصب کنم.

لطفا یک نفر جوانمردی کنه و لیست بسته های نصب شده در حالت های
- Ubuntu Live
- Ubuntu Installed
را اینجا قرار بده تا یک مقایسه انجام بدم و ببینم در کدام حالت چه بسته هایی نیست و کارایی بسته ها رو بررسی کنم.

به عنوان نمونه که جستجو کردم و در ارسال قبلی اعلام کردم، یکی از بسته ها ubiquity هست.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
سلام دوستان

بالاخره یک سیستم با سخت افزار قوی پیدا کردم و با مجازی ساز Mint را در دو حالت Live و نصب شده مقایشه کردم.

gir1.2-appindicator3-0.1
gparted
language-selector-common
libgtkmm-2.4-1c2a:amd64
libido3-0.1-0:amd64
python3-pam
sbsigntool
ubiquity
ubiquity-casper
ubiquity-frontend-gtk
ubiquity-slideshow-mint
ubiquity-ubuntu-artwork

به غیر از ubiquity و gparted در مورد بقیه نتونستم کاربردشون رو پیدا کنم. هر کدوم برای چی هستند؟

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
سلام مجدد به همه دوستان

دوستان در مورد بالا که هیچ کس نیست تا راهنمایی کنه.

حداقل در مورد این مشکل راهنماییم کنید.

وقتی به صورت Live با یک توزیع بالا میاید ( در اینجا Linux Mint 17.1 ) با ورود به TTY ها همیشه کاربر پیشفرض به صورت خودکار وارد شده.

من می خوام کلا کاربر پیشفرض را حذف کنم، اما با هیچ دستوری نمیتونم کاربر پیشفرض را Kill کنم.

اولین مشکل در این رابطه مربوط میشه به TTY.

در تمام فایلهای TTY موجود در مسیر /etc/init/ یک تغییر داده شده

بجای استفاده از دستور زیر
exec /sbin/getty -8 38400 tty1از دستور زیر استفاده شده است
exec /bin/login -f mint </dev/tty1 > /dev/tty1 2>&1
اما وقتی فایل را تغییر میدم، بعد از reboot دستور به حالت اول بر میکرده.

مشکل از کجاست؟
کدام برنامه باعث میشه در زمان راه اندازی سیستم عامل file ها بررسی و تغییر داده بشن؟