انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: قابل توجه دوستان.همگی ببینید.(درد دل)  (دفعات بازدید: 3129 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین einstein

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
    • Repair Specialty Mobile
من لینوکس را اولین باری که نصب کردم چندسال پیش بود.اون موقع مطالبی در مورد لینوکس و کلا اوپن سورس شنیده بودم و خیلی مشتاق بودم تا اون رو بر روی سیستمم نصب کنم.تا اینکه فدورا کور ۳ رو نصب کردم.اولش ازش راضی نبودم.وکار کردن را باهاش بلد نبودم.بقولی همینجوری نصب کردم ببینم تا این همه میگن اوپن سورس چی هست؟! :D.خلاصه نصب کردم وخوشم نیومد.از منوی ساده و اینکه با ویندوز کلی امکانات برام مهیا بود. اینکه از همه چیز رسیده بودم به هیچی.خوب حقم داشتم اون موقع خیلی جالب نبود حتی یه mp3 هم نمیشد گوش کرد.منم اون موقع مبتدی بودم .حال  بماند که برای نصب دوباره ویندوز کلی گرفتار پارتیشن بندی و .. شدم.
الان چند روزه که دوباره گفتم بیام از روی حالا اسمش رو هر چی دوست داشتید بزارید :D گفتم بیام لینوکس نصب کنم :D از اوبونتو خوشم اومد.تحقیق کردم.اومدم با این سایت آشنا شدم ;D.اوبونتو نصب کردم.خیلی جالب بود.کلی با اون چیزی که از قبل در مورد لینوکس تو ذهنم بود متفاوت بود.خوشحال شدم انگار همون ویندوزی بود که قبلا باهاش کار میکردم.ولی بازم مشکلی داشت محیط Gnome خیلی ساده بود و من یکجورهایی حال نکردم ???.تحقیق کردم شنیدم KDE محیط گرافیکی خوبی داره.کوبونتو رو نصب کردم .خیلی محیط خوب و متفاوتی داشت .چند روز اول خوب بود .ولی الان که یه خورده باهاش کار میکنم ونرم افزار روش نصب میکنم بعضی مواقع سیستم قفل میکنه.وبهم میریزه ???حال دوباره تصمیم گرفتم همون اوبونتو رو نصب کنم باز لااقل هرچی بود اینجوری سیستم کراش نمیکرد.
من یک مشکلی کلا با لینوکس دارم.ببینید لینوکس الان هرچی که بخواهید فراهم کرده از لحاض مولتی مدیا و انواع اقسام نرم افزارها.ولی من هنوز مجبورم که در اونیکی سیستمم ویندوز را داشته باشم.چونکه من تعمیر کار موبایلم وتعمیرات نرم افزاری موبایل با دستگاهی به نام باکس انجام میشه.(باکس ۲ کار انجام میده۱.قفل سخت افزاری برنامه هست وبدون اون نرم افزار کار نمیکنه۲.رابط بین گوشی و کامپیوتر هست)که من حتی با برنامه wine هم نمی توانم از باکسهایم استفاده کنم.که این امر متاسفانه موجب شده که همچنان من تابع ماکروسافت باشم ](*,).
ودر پایان امیدوارم روزی بشه که دست ماکروسافت کوتاه بشه و اوپن سورس در همه زمینه ها پیروز باشه
« آخرین ویرایش: 14 آبان 1388، 03:21 ب‌ظ توسط einstein2010 »

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
پاسخ به: قابل توجه دوستان.همگی ببینید.(درد دل)
« پاسخ #1 : 14 آبان 1388، 09:21 ب‌ظ »
خیلی ها این مشکل رو دارند که به لینوکس مربوط نمیشه بلکه تولید کننده های نرم افزار هنوز متوجه نشده اند که می شود از اوپن سورس هم درآمد کسب کرد! به هر حال چیز مهمی نیست شما هم ویندوزت رو استفاده کن هم اوبونتو رو! مانند خیلی از کاربرهای دیگه. منم کارم با فارکس هست که نرم افزارهای مخصوص خودش رو داره خیلی از اونا با واین اجرا شدن به جز یکی خوب رو یکی از سیستم های منم ویندوز نصب است که فقط برای کار روشن میشه اما زندگی من در اوبونتو است.
موفق باشی
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم