انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: عدم نمايش پارتيشن ها هنگام نصب لينوكس  (دفعات بازدید: 4355 بار)

0 کاربر و 13 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
پاسخ : عدم نمايش پارتيشن ها هنگام نصب لينوكس
« پاسخ #15 : 15 اردیبهشت 1394، 06:55 ق‌ظ »
ممکنه درایو هات بد سکتر داشته باشن ؟؟؟

دیفرگمنت کردی ؟؟؟؟

این را چک کن بگو
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین userb

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 96
« پاسخ #16 : 15 اردیبهشت 1394، 11:03 ق‌ظ »
سلام من قبلا لينوكس داشتم و به دلايلي ول كردم
الان اومدم لينوكس بزنم اما  پارتيشن ها رو نشون نميده
البته با فرمت كردن ممكنه حل بشه اما ويندوز دارم و تو درايو هاي ديگم كلي اطلاعات كه امكان فرمت نيست!
اين مشكل تو نصب همه ي نسخه هاي لينوكس هست تو اينا امتحان كردم همشونم اين مشكل رو دارن
Linux Mint,ubuntu,lubuntu,Xubuntu,Netrunner,Elementary OS,Zorin OS Core,Zorin OS Lite,Lite Linux,... :|
لطفا راه جاره اي بگيد ممنون

به احتمال زیاد دلیلش اینه که شما ۴ تا پارتیش primary ایجاد کردید و دیگه امکان ساخت پارتیش primary وجود نداره. از طریق برنامه gparted برسی کنید ببینید همینطوره یا نه. اگر پاسخ بله بود، باید پارتیشن‌های ویندوز رو تا اندازه با هم merge کنید که دست‌کم امکان ایجاد ۲ پارتیشن پرایمری داشته باشید، که یکی برای swap هست و دیگری برای نصب کل توزیع مورد نظرتون.
الان یک سوال:
مگه نمیتونه یکی از این پارتیشن های پرایمری رو برا نصب انتخاب کنه؟ به نظر من مساله این موردی که شما اشاره کردید نیست خوب معمول اینطوریه که پارتیشنات رو نشون میده و ازت میخواد تعیین کنی کجا نصب کنه(البته اگه حالت اتومات رو انتخاب نکرده باشی) درست نمیگم؟
fevid عزیز حالت دستی نصب میکنی یا اتومات؟
در ضمن فکر کنم ایشون Netrunner دارن نصب میکنند نه اوبونتو.

البته با فرمت كردن ممكنه حل بشه اما ويندوز دارم و تو درايو هاي ديگم كلي اطلاعات كه امكان فرمت نيست!
اين مشكل تو نصب همه ي نسخه هاي لينوكس هست تو اينا امتحان كردم همشونم اين مشكل رو دارن
Linux Mint,ubuntu,lubuntu,Xubuntu,Netrunner,Elementary OS,Zorin OS Core,Zorin OS Lite,Lite Linux,... :|

به احتمال زیاد دلیلش اینه که شما ۴ تا پارتیش primary ایجاد کردید و دیگه امکان ساخت پارتیش primary وجود نداره. از طریق برنامه gparted برسی کنید ببینید همینطوره یا نه. اگر پاسخ بله بود، باید پارتیشن‌های ویندوز رو تا اندازه با هم merge کنید که دست‌کم امکان ایجاد ۲ پارتیشن پرایمری داشته باشید، که یکی برای swap هست و دیگری برای نصب کل توزیع مورد نظرتون.
الان یک سوال:
مگه نمیتونه یکی از این پارتیشن های پرایمری رو برا نصب انتخاب کنه؟ به نظر من مساله این موردی که شما اشاره کردید نیست خوب معمول اینطوریه که پارتیشنات رو نشون میده و ازت میخواد تعیین کنی کجا نصب کنه(البته اگه حالت اتومات رو انتخاب نکرده باشی) درست نمیگم؟

بله منم دقیقا همین را به userb عزیز گفتم شما کاملا درست میگید !
موافقم جناب Риал Краесис عزیز ;)

ترورم نکنید دیگه، من که یه لینک راهنما دادم خدمت شما  ;D
@fevid، آقا fevid، مثل اینکه یکی از دلایل این مشکل وجود طرح پارتیش‌های GPT هست. این نوع جدول پارتیشن توسط ویندوز ۸ ایجاد می‌شه، حتی اگه شما ویندوز ۸ رو از سیستمتون حذف کرده باشید، باز هم یکسری مشخصاتش باقی می‌مونه که می‌تونه باعث ایجاد این مشکل در نصب توزیع‌ها بشه. البته اینطوری گفتن! و من فقط مشکلاتی که کاربران دیگه بازگو کردن رو بازگو می‌کنم.
با دستور زیر می‌تونید از وجود پارتیشن GPT مطلع بشید، scheme یا طرح این جدول پارتیشن می‌تونه در کنار جدول پارتیشن‌ MBR قرار داشته باشه:
sudo gdisk -l /dev/sda
اگر جدول پارتیشن GPT داشتید، با دستور زیر اصلاح‌ش کنید:
sudo fixparts /dev/sda
یکی از منابع
« آخرین ویرایش: 15 اردیبهشت 1394، 11:06 ق‌ظ توسط userb »

آفلاین fevid

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
  • Zorin OS <3
« پاسخ #17 : 16 اردیبهشت 1394، 11:54 ق‌ظ »

الان یک سوال:
در ضمن فکر کنم ایشون Netrunner دارن نصب میکنند نه اوبونتو.

الان یک سوال:

بله منم دقیقا همین را به userb عزیز گفتم شما کاملا درست میگید !
موافقم جناب Риал Краесис عزیز ;)

ترورم نکنید دیگه، من که یه لینک راهنما دادم خدمت شما  ;D
@fevid، آقا fevid، مثل اینکه یکی از دلایل این مشکل وجود طرح پارتیش‌های GPT هست. این نوع جدول پارتیشن توسط ویندوز ۸ ایجاد می‌شه، حتی اگه شما ویندوز ۸ رو از سیستمتون حذف کرده باشید، باز هم یکسری مشخصاتش باقی می‌مونه که می‌تونه باعث ایجاد این مشکل در نصب توزیع‌ها بشه. البته اینطوری گفتن! و من فقط مشکلاتی که کاربران دیگه بازگو کردن رو بازگو می‌کنم.
با دستور زیر می‌تونید از وجود پارتیشن GPT مطلع بشید، scheme یا طرح این جدول پارتیشن می‌تونه در کنار جدول پارتیشن‌ MBR قرار داشته باشه:
sudo gdisk -l /dev/sda
اگر جدول پارتیشن GPT داشتید، با دستور زیر اصلاح‌ش کنید:
sudo fixparts /dev/sda
یکی از منابع

چک کردم نه MBR هست :(
« آخرین ویرایش: 16 اردیبهشت 1394، 11:58 ق‌ظ توسط fevid »

آفلاین userb

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 96
« پاسخ #18 : 16 اردیبهشت 1394، 02:39 ب‌ظ »
چک کردم نه MBR هست :(

به‌‌نظرم بهتر بود که با همان دستور gdisk چک می‌کردید.
متاسفانه اطلاعات بیشتر ندارم، امیدوارم کاربران دیگر بتوانند کمک‌تان کنند.

آفلاین fevid

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
  • Zorin OS <3
« پاسخ #19 : 16 اردیبهشت 1394، 08:13 ب‌ظ »
ممکنه درایو هات بد سکتر داشته باشن ؟؟؟

دیفرگمنت کردی ؟؟؟؟

این را چک کن بگو

نه بد سکتر ندارن

دیفرگمنت کردم تغییری ایجاد نشد! :(

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #20 : 16 اردیبهشت 1394، 10:28 ب‌ظ »
http://www.cyberciti.biz/faq/debian-ubuntu-reload-partition-table/

لینک بالا کمکت میکنه پارتیشن هات را refresh کنی همه را باهم دستورالعمل را امتحان کن بعد نصب را دوباره امتحان کن!!!
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس