انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درخواست معرفی یک FeedReader  (دفعات بازدید: 1468 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سینوسی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 144
درخواست معرفی یک FeedReader
« : 18 اردیبهشت 1394، 06:48 ب‌ظ »
سلام

من تو ویندوز که بودم FeedReader های مختلفی رو تست کردم، اما هیچکدوم امکانات مورد نیازم رو نداشتن؟

۱-اینکه کلا فیدهای سایت برام بیاره، نه اینکه از لحظه ای که فید اون سایت رو اضافه کردم بیاره.

۲-اینکه بگم فلان فیدها لود بشن و من بعد آفلاین بخونمشون.

همچین چیزی تو لینوکس سراغ دارین؟
« آخرین ویرایش: 19 اردیبهشت 1394، 12:18 ق‌ظ توسط سینوسی »
طوطی ها برای آزادی خود را به مردن میزنند
ما به نفهمی

آفلاین userb

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 96
پاسخ : درخواسا معرفی یک FeedReader
« پاسخ #1 : 18 اردیبهشت 1394، 10:01 ب‌ظ »
سلام
من تو ویندوز که بودم FeedReader های مختلفی رو تست کردم، اما هیچکدوم امکانات مورد نیازم رو نداشتن؟
۱-اینکه کلا فیدهای سایت برام بیاره، نه اینکه از لحظه ای که فید اون سایت رو اضافه کردم بیاره.

سلام
من هم در ویندوز از feedreader استفاده می‌کردم، به دلیل قابلیت‌هایی نظیر فیلتر کردن فیدها با استفاده از کلمات کلیدی، و پشتیبانی از rtl، این دو بسیار برام مهم بود.

در گنو/لینوکس من از RSSOwl استفاده می‌کنم، که ‌ویژگی‌های بالا رو داره. با نصب یک افزونه که از طریق خود برنامه در دسترس قرار می‌گیره می‌تونید offline reading رو هم فعال کنید. قابلیت‌های این برنامه بی‌نظیره.
نصب رو از طریق این صفحه، با دانلود پکیج یا از طریق اضافه کردن ppa انجام بدید، چون در نصب از طریق صفحه رسمی به مشکل بر می‌خورید.

* متوجه منظورتون درباره گزینه ۱ نشدم.

آفلاین سینوسی

• Full Member
  • *
پاسخ : درخواست معرفی یک FeedReader
« پاسخ #2 : 19 اردیبهشت 1394، 12:17 ق‌ظ »
بسیار ممنون.  RSSOwl رو داخل ویندوز تست کرده بودم اما این امکان رو نداشت.

منظور از ۱ این هست: زمانی که شما فید یک سایت رو داخل برنامه اضافه میکنید، تنظیمات داخلش میاد که حداکثر تا چند فید از گذشته رو لود کنه (مثلا ۵۰ فید آخر قبل از تاریخ اضافه کردن به نرم افزار توسط شما)، من دنبال گزینه ای هستم که تمام فیدهای سایت رو حداقل به صورت عنوان بیاره و تعدادش محدود نباشه.
« آخرین ویرایش: 19 اردیبهشت 1394، 12:19 ق‌ظ توسط سینوسی »
ما به نفهمی

آفلاین userb

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 19 اردیبهشت 1394، 12:28 ق‌ظ »
منظور از ۱ این هست: زمانی که شما فید یک سایت رو داخل برنامه اضافه میکنید، تنظیمات داخلش میاد که حداکثر تا چند فید از گذشته رو لود کنه (مثلا ۵۰ فید آخر قبل از تاریخ اضافه کردن به نرم افزار توسط شما)، من دنبال گزینه ای هستم که تمام فیدهای سایت رو حداقل به صورت عنوان بیاره و تعدادش محدود نباشه.

feedreader همچین قابلیتی داشت؟ مطمئن هستید همچین چیزی وجود داره؟ چون خروجی فید توسط مالک وب‌سایت تایین می‌شه، و امکان کشیده شده مطالب پیشین، غیر از تعداد تایین شده وجود نداره، و عناوین بعد از کشیده شدن توسط rssreader فقط می‌تونن آرشیو بشن.

آفلاین سینوسی

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 19 اردیبهشت 1394، 10:30 ق‌ظ »
این قسمت رو نمیدونستم، اما شده که برای بعضی از سایت عدد رو بزنم ۱۰۰۰ و بیاره، و اینه یعنی احتمالا اون شخص تعداد فیدها رو محدود نکرده.
ما به نفهمی

آفلاین userb

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 19 اردیبهشت 1394، 05:47 ب‌ظ »
بله، همینطوره، احتمالا همینطور شده.
یک نکته رو در مورد rssowl می‌خواستم بگم، RSSOwl از یک نظر کمی ضعیف‌تر از FeedReader عمل کرده و اون اینه‌که در feedreader شما می‌تونستید به اجبار هر فیدی رو که خواستید rtl کنید، در حالیکه من در RSSOwl همچین گزینه‌ای رو ندیدم. یعنی فید‌های فارسی فقط زمانی به درستی راست به چپ نشون داده می‌شه که خود طراح سایت به درستی تنظیمات رو در فیدهاش اعمال کرده باشه.

آفلاین سینوسی

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 20 اردیبهشت 1394، 03:22 ب‌ظ »
بازم ممنون که وقت گذاشتی  :)
ما به نفهمی

آفلاین userb

• Jr. Member
  • *