انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اموزش قدم به قدم نصب کارت گرافیک NVIDIA در openSUSE 11.4  (دفعات بازدید: 5570 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین m.hashemi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
با سلام
اگر مشکلی در پست من میبینید بگذارید به پای این که من مبتدی هستم.
۱− در ترمینال با استفاده از دستور زیر کاربر root را login کنید :
su -۲− کد زیر را وارد کنید
zypper in gcc kernel-source kernel-devel kernel-desktop-devel۳− ماژول nouveau را مسدود کنید یا به زبان ساده تر ابتدا کد زیر را وارد کنید
gedit /etc/modprobe.d/50-blacklist.confو متن زیر را به انتهای ان اضافه کنید و دکمه save را بزنید
blacklist nouveau۴− کد زیر را وارد کنید
gedit /etc/sysconfig/kernelو جمله ای "NO_KMS_IN_INITRD" را پیدا کنید و جمله ای "no" را به "yes" تغییر دهید و دکمه save را بزنید.
۵− کد زیر را وارد کنید
gedit /etc/inittabو جمله ای id:5:initdefault: را به id:3:initdefault: تغییر دهید.
۶− کر زیر را وارد کنید
gedit /boot/grub/menu.lstو کلمه ای "nomodeset" به اخر خط مربوط به boot (گزینه ای اول) اضافه کنید
به عنوان مثال گزینه ای اول boot من در فایل menu.lst به صورت زیر است :
###Don't change this comment - YaST2 identifier: Original name: linux###
title Desktop -- openSUSE 11.4 - 2.6.37.1-1.2
    root (hd0,8)
    kernel /boot/vmlinuz-2.6.37.1-1.2-desktop root=/dev/disk/by-id/ata-MAXTOR_STM3160215AS_5RA1EQ68-part9 resume=/dev/disk/by-id/ata-MAXTOR_STM3160215AS_5RA1EQ68-part8 splash=silent quiet showopts vga=0x31a
    initrd /boot/initrd-2.6.37.1-1.2-desktop
بعد از اضافه کردن "nomodeset" به صورت زیر تغییر پیدا می کند :
###Don't change this comment - YaST2 identifier: Original name: linux###
title Desktop -- openSUSE 11.4 - 2.6.37.1-1.2
    root (hd0,8)
    kernel /boot/vmlinuz-2.6.37.1-1.2-desktop root=/dev/disk/by-id/ata-MAXTOR_STM3160215AS_5RA1EQ68-part9 resume=/dev/disk/by-id/ata-MAXTOR_STM3160215AS_5RA1EQ68-part8 splash=silent quiet showopts vga=0x31a nomodeset
    initrd /boot/initrd-2.6.37.1-1.2-desktop
۷− کد زیر را وارد کنید
mkinitrdو سیستم خود را دوباره راه اندازی کنید (دستور "reboot" را اجرا کنید)
۸− ابتدا با user خود login کنید و سپس کد زیر را وارد کنید و کلمه عبور root را وارد کنید
su۹− با دستور "cd" به محل فایل درایور خود بروید و کد زیر را اجرا کنید
sh NVIDIA.run۱۰− بعد از نصب دستور زیر را وارد کنید
startxو تغییرات مرحله ۵ را به حالت اول برگردانید.

نکات :
× شما ابتدا باید درایور کارت گرافیک خود را از سایت www.nvidia.com دانلود کنید(من کارت درایور گرافیک خودم (geforce 8500 gt) را دانلود کردم حال اگر به کارتون میاد بگید اپلود کنم)
× در این اموزش فرض بر این است که شما یا به اینترنت متصل هستید و یا openSUSE 11.4 DVD را مخزن کردید.
× می توانید با کد زیر openSUSE 11.4 DVD را مخزن کنید :
zypper ar dvd:/// openSUSE-11.4-DVDzypper refresh× چون دسکتاپ من gnome بود از gedit استفاده کردم اما اگر دسکتاپ kde دارید می توانید از kwrite استفاده کنید (یا nano)

منابع :
forums.opensuse.orgforum.opensuse.irhttp://www.dslreports.com/forum/r25616942-How-to-install-NVIDIA-proprietary-driver-on-openSUSEو کمی هم اطلاعات خودم.
با تشکر

آفلاین shahrokh_ddf

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
  • حال و هوای حوصله ابریست...
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
سلام
سه بار تا 99٪ دانلود شد یکی از فایل ها و بعدش ارور میده
چیکارکنم؟
حتی پکیج رو مستقیم هم رفتم دانلود کنم اونم فایده نداشت بازم 99٪ میمونه
kernel-source--3.16.7-21.1.noarch RPM