انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: سریعترین نسخه ابونتو (از لحاظ میز کار)...؟  (دفعات بازدید: 4444 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
پاسخ : سریعترین نسخه ابونتو (از لحاظ میز کار)...؟
« پاسخ #15 : 04 خرداد 1394، 11:01 ق‌ظ »

xfce - lxde مزخرف و آشغال

به هیچ وجه اینطور نیست،هر دو میزکار خوبی هستند
من که مدتهاست از xfce استفاده میکنم ،فوق العاده هست و با هیچ میزکاری حاضر نیستم عوضش کنم
دلیل اینکه توزیع های محبوبی مثل اوبونتو یه سری مشتقات مثل لوبونتو و زوبونتو منتشر میکنند ، پر طرفداری و پر قدرت بودن این میزکارهاست و بر اساس نیاز کاربری این کار رو میکنند،وگرنه هیچ وقت همچین اتفاقی نمیفتاد

به هر حال میزکار بحث سلیقه و نیازهای شخصی هست
همیشه هم تاپیک های میزکار به نتیجه نمیرسه(چون اصلا قرار نیست بحث سلیقه نتیجه واحدی داشته باشه)

بهترین راه برای کسی که تازه کار هست اینه که همه رو امتحان کنه ببینه کدوم براش مناسب تره و با کدوم ارتباط بیشتری برقرار میکنه

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #16 : 04 خرداد 1394، 06:32 ب‌ظ »

xfce - lxde مزخرف و آشغال

به هیچ وجه اینطور نیست،هر دو میزکار خوبی هستند
من که مدتهاست از xfce استفاده میکنم ،فوق العاده هست و با هیچ میزکاری حاضر نیستم عوضش کنم
دلیل اینکه توزیع های محبوبی مثل اوبونتو یه سری مشتقات مثل لوبونتو و زوبونتو منتشر میکنند ، پر طرفداری و پر قدرت بودن این میزکارهاست و بر اساس نیاز کاربری این کار رو میکنند،وگرنه هیچ وقت همچین اتفاقی نمیفتاد

به هر حال میزکار بحث سلیقه و نیازهای شخصی هست
همیشه هم تاپیک های میزکار به نتیجه نمیرسه(چون اصلا قرار نیست بحث سلیقه نتیجه واحدی داشته باشه)

بهترین راه برای کسی که تازه کار هست اینه که همه رو امتحان کنه ببینه کدوم براش مناسب تره و با کدوم ارتباط بیشتری برقرار میکنه
دقیقا همش شما جولو چشم بودین موقع نوشتن اون کلمه !
من از اول هم xfce مشکل داشتم و زشت بود چند باری تستش کردم حتی چند تا از پست های شما باعث شد باز برم سمتش ولی باز پشیمون شدم
علیرضای عزیز open box رو خوب تنظیم و کن عالی میشه
open box به همراه یه تم GTK+ ترجیحا numix  و آیکون پک numix circle و یه داک ناز بزار اون پایین اگه خواستی
همین توزیع که معرفی کردم رو بگیر تست کن (باید روی سی دی بریزی) نظرت در مورد open box و xfce عوض میشه
همشون رو میشه کلی شخصی سازی کرد و زیبا کرد ولی سبکی openbox رو هیچی نداره !
اصن این که میگن لینوکس سریع هست رو آدم با open box میفهمه ! تست کن شاید نظرت عوض شد
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین 藤沼

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
« پاسخ #17 : 04 خرداد 1394، 07:57 ب‌ظ »
از سبک-سنگینی گفته شد پس دیگه نمی‌شه از مدیر پنجره‌های موزاییکی گذشت اگر کسی می‌خواد دردسر تنظیم و پیکربندی رو بردوش بکشه و یک میزکار سبک گیرش بیاد حتماً امتحانشون کنه. از اینجا می‌تونید فهرست موجودیت این مدیر پنجره‌ها رو ببینید. و با این همه فراموش نکنید که این‌ها مدیر پنجره هستند و ازشون  ویژگی‌های یک محیط کاری انتظار نمی‌ره.
« آخرین ویرایش: 04 خرداد 1394، 08:32 ب‌ظ توسط نوید راد »

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #18 : 04 خرداد 1394، 07:59 ب‌ظ »
دقیقا همش شما جولو چشم بودین موقع نوشتن اون کلمه !
:D
من از اول هم xfce مشکل داشتم و زشت بود چند باری تستش کردم حتی چند تا از پست های شما باعث شد باز برم سمتش ولی باز پشیمون شدم
علیرضای عزیز open box رو خوب تنظیم و کن عالی میشه
open box به همراه یه تم GTK+ ترجیحا numix  و آیکون پک numix circle و یه داک ناز بزار اون پایین اگه خواستی
همین توزیع که معرفی کردم رو بگیر تست کن (باید روی سی دی بریزی) نظرت در مورد open box و xfce عوض میشه
همشون رو میشه کلی شخصی سازی کرد و زیبا کرد ولی سبکی openbox رو هیچی نداره !
اصن این که میگن لینوکس سریع هست رو آدم با open box میفهمه ! تست کن شاید نظرت عوض شد
openbox میزکار خیلی عالی هست منم قبول دارم و خیلی هم سبک و سریعه.ولی خب شخصی سازی xfce دردسرش کمتره
البته میزکارهای موزاییکی هم جالب هستند

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #19 : 04 خرداد 1394، 09:47 ب‌ظ »
اگر میخواین برای محاسبه یه چیزی استفاده کنید اگر میتونید از ubuntu server هم استفاده کنید بدون میز کار
در ضمن از مجازی ساز ها استفاده نکنید که کلا سرعت رو میاره پایین و کلا با هدف شما متناقض هست
20 گیگ از ته هارد رو یه پارتیشن ext4 و یه swap 10 gig جدا کنید کلا میشه 30 گیگ
بعد نصب کنید روی اون تا از تمام سخت افزار بهره ببرید که مجازی ساز ها کلی مشکلات دارن
در ادامه هم 4 تا تصویر از openbox ضمیمه کردم - البته اگه میخواید اذیت نشید میتونید از
لوبونتو - زوبونتو و یا اوبونتو با openbox استفاده کنید
گنوم-کی دی ای و بخصوص یونیتی میز کار های گرافیکی و سنگین هستند و بهتره اینا رو استفاده نکنید
یه چیزی هم هست جدیدا اوبونتو با میز کار mate اومده
mate سبک تر از این سه تای بالایی هست ولی من اون موقع که هنوز نسخه پایدارش نیومده بود تست کردم خیلی باگ داشت و از یونیتی هم سنگین تر و وقت گیر تر بود با اون باگ هایی که داشت !

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #20 : 04 خرداد 1394، 09:55 ب‌ظ »
اگر میخواین برای محاسبه یه چیزی استفاده کنید اگر میتونید از ubuntu server هم استفاده کنید بدون میز کار
در ضمن از مجازی ساز ها استفاده نکنید که کلا سرعت رو میاره پایین و کلا با هدف شما متناقض هست
20 گیگ از ته هارد رو یه پارتیشن ext4 و یه swap 10 gig جدا کنید کلا میشه 30 گیگ
بعد نصب کنید روی اون تا از تمام سخت افزار بهره ببرید که مجازی ساز ها کلی مشکلات دارن
در ادامه هم 4 تا تصویر از openbox ضمیمه کردم - البته اگه میخواید اذیت نشید میتونید از
لوبونتو - زوبونتو و یا اوبونتو با openbox استفاده کنید
گنوم-کی دی ای و بخصوص یونیتی میز کار های گرافیکی و سنگین هستند و بهتره اینا رو استفاده نکنید
یه چیزی هم هست جدیدا اوبونتو با میز کار mate اومده
mate سبک تر از این سه تای بالایی هست ولی من اون موقع که هنوز نسخه پایدارش نیومده بود تست کردم خیلی باگ داشت و از یونیتی هم سنگین تر و وقت گیر تر بود با اون باگ هایی که داشت !
نکن به خدا
معصیت داره
چرا این عکسا رو آپلود میکنی و با دل جوونای مردم بازی میکنی؟
الان بعد یه عمر شرافتمندانه کار کردن با XFCE میخوام برم ببینم openbox چه جوریه  :D
« آخرین ویرایش: 04 خرداد 1394، 10:13 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 452
« پاسخ #21 : 05 خرداد 1394، 12:42 ق‌ظ »
ava جون حسابی منو گیج کردی.من خودم با crunchbang عاشق اپن باکس شدم ولی چون یه آموزش درست پیدا نکردم خوشگلش کنم ولش کردم.الان لوبونتو دارم که بازم مدیر پنجرش اپن باکسه ولی میگی زشته!!!!
lxde یه جورایی همون اپن باکسه پس چجوری میگی این خوبه و اون بد؟؟؟؟
تو رو خدا یه آموزش تروتمیز برای همه مشتاقین تهیه کن ما هم فیض ببریم.
ما هم دوست داریم بدونیم چجوری توزیعی با میزکار شخصی خودمون داشته باشیم.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 05 خرداد 1394، 01:17 ق‌ظ »
ava جون حسابی منو گیج کردی.من خودم با crunchbang عاشق اپن باکس شدم ولی چون یه آموزش درست پیدا نکردم خوشگلش کنم ولش کردم.الان لوبونتو دارم که بازم مدیر پنجرش اپن باکسه ولی میگی زشته!!!!
lxde یه جورایی همون اپن باکسه پس چجوری میگی این خوبه و اون بد؟؟؟؟
تو رو خدا یه آموزش تروتمیز برای همه مشتاقین تهیه کن ما هم فیض ببریم.
ما هم دوست داریم بدونیم چجوری توزیعی با میزکار شخصی خودمون داشته باشیم.
اگه میخوای دوباره یه چیزی مثل کرانچ بنگ برگردی اینو یه نیگاه بنداز
https://crunchbangplusplus.org
برای پیدا کردن چیز میز ها هم برین اینجا
http://box-look.org
سرچ کنید پیدا کنید تو تایپک اسکرین شات ها با آموزشش بزارید فیض مند بشیم !
در ضمن کرانچ بنگ بر اساس دبیان 8 پایدار هست و میشه گفت با توجه به سلیقه شما بهترین توزیع هست
پشتیبانی و پکیج های دبیان با یه اپن باکس از پیش تنظیم شده و خوشگل بی دردسر - من اینو امشب میزارم دان شه توزیع قبلی که معرفی کردم مشکلات خاص خودشو داره ولی در عوض بروز ترین هست (انتخاب خودتون)

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
« پاسخ #23 : 05 خرداد 1394، 05:11 ق‌ظ »
آموزش نصب و شخصی سازی اپن باکس داخل ویکی لینوکس ریویو هست
اموزش خوب و کاملیه
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #24 : 06 خرداد 1394، 01:38 ق‌ظ »
واووووو.crunchbang مگه متوقف نشد؟؟؟؟
خبرش رو بده ببینم ارزش دانلود داره یا نه.هیچ اطلاعاتی در دیستروواچ داده نشده که ادامه داده شده.قابل اطمینان هست؟پشتیبانی داره؟
فقط یه مشکلی که با این توزیع داشتم این بود که چون مجبور بودی مخازن دبیان رو اضافه کنی تا یه سری بسته رو بتونی نصب کنی باعث ناپایداری میشد.وگرنه سرعتش لذتی داشت که نگو...
وای باز وسوسه شدم نصبش کنم ::)

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 06 خرداد 1394، 03:00 ق‌ظ »
واووووو.crunchbang مگه متوقف نشد؟؟؟؟
خبرش رو بده ببینم ارزش دانلود داره یا نه.هیچ اطلاعاتی در دیستروواچ داده نشده که ادامه داده شده.قابل اطمینان هست؟پشتیبانی داره؟
فقط یه مشکلی که با این توزیع داشتم این بود که چون مجبور بودی مخازن دبیان رو اضافه کنی تا یه سری بسته رو بتونی نصب کنی باعث ناپایداری میشد.وگرنه سرعتش لذتی داشت که نگو...
وای باز وسوسه شدم نصبش کنم ::)
بله متوقف شده
این کرانچ بنگ پلاس پلاس هست و نمیدونم که از اعضای تیم قبلی هستن یا تیم جدید که راه اونا رو ادامه میدن !
در کل کرانچ بنگ همون دبیان هست با اپن باکس
و آرچ بنگ همون آرچ با اپن باکس
شما میتونی خود دبیان رو نصب کنی و میز کار اپن باکس که البته اینا یه سری کار ها رو از قبل کردن
مخازنش همون مخازن دبیان هست و مخزن جداگانه ای نداره
دبیان جسی 8

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #26 : 06 خرداد 1394، 03:56 ق‌ظ »
من محدودیت حجم دارم.منتظر نظرت میمونم.ممنون که اطلاع دادی.
فقط چرا تو دیستروواچ نیست؟