انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با درایور غیر آزاد کارت گرافیک amd  (دفعات بازدید: 4342 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
مشکل با درایور غیر آزاد کارت گرافیک amd
« : 17 اردیبهشت 1391، 07:53 ب‌ظ »
من کارت گرافیکم amd هست
درایو اون رو نصب کردم و کامل و درست هم نصب شده
و به روز هم هستش
ولی تو حرکت دادن سریع پنجره ها در دسکتاپ
باز و بسته کردن دش و لانچر یونیتی
در فیلم های جایی که تصویر سریعی رو داره
تو بازی ها در حرکات سریع
و تو اسکرول سریع صفحات وب
مشاهده عکس ها در شوتل و نرم افزار های مشابه در صورت عوض کردن سریع عکس ها
تصویر دارای نویز و پرش های کوچک و سریع هست
گاهی هم موقع خاموش کردن و ریستارت کردن ارور میده
که با نگا به ارور متوجه شدم ایراد از درایو FGLRX هست
و هرزگاهی نمیزاره سیستم به طور طبیعی خاموش شه و مجبور میشم دکمه خاموش رو نگه دارم تا خاموش بشه !
به نظرتون چیکار کنم ؟
این مشکل منو واقعا کلافه کرده گاهی به سرم میزنه برگردم ویندوز :|
درایو آزاد یا غیر آزاد دیگه ای میتونم برای کارت گرافیکم پیدا کنم که به طور کامل ازش پشتیبانی کنه و مشکلی نداشته باشه ؟
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : مشکل با درایور غیر آزاد کارت گرافیک amd
« پاسخ #1 : 18 اردیبهشت 1391، 12:40 ق‌ظ »
درایور آزاد ای‌تی‌آی اکثر استفاده‌کننده‌هاش (مثل خودم) رو راضی نگه می‌داره. مشکلت با اون چی بود که درایور انحصاری رو نصب کردی؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 18 اردیبهشت 1391، 01:27 ق‌ظ »
درایور آزاد ای‌تی‌آی اکثر استفاده‌کننده‌هاش (مثل خودم) رو راضی نگه می‌داره. مشکلت با اون چی بود که درایور انحصاری رو نصب کردی؟
سه بعدی رو پشتیبانی نمیکنه
حتی اگه یه بازی ساده از سافتوار سنتر بگیری بدون نصب درایو fglrx بازش نمیکنه و وقتی بازی رو باز میکنه یه صفحه سیاه میاد فقط
کارت گرافیک من AMD Radeon 6600M and 6700M Series هست
نسخه catalyst هم ۱۲.۴
من از catalyst administrative تغیرات رو در کمترین حد (بیشترین بازدهی)‌ و بیشترین گرافیک جابجا میکنم ولی تغیری تو کیفیت متوجه نمیشم !

آفلاین farvahar_68

• Full Member
  • *
  • ارسال: 140
« پاسخ #3 : 22 اسفند 1393، 03:10 ب‌ظ »
حتی اگه یه بازی ساده از سافتوار سنتر بگیری بدون نصب درایو fglrx بازش نمیکنه و وقتی بازی رو باز میکنه یه صفحه سیاه میاد فقط
نسخه catalyst هم ۱۲.۴
من از catalyst administrative تغیرات رو در کمترین حد (بیشترین بازدهی)‌ و بیشترین گرافیک جابجا میکنم ولی تغیری تو کیفیت متوجه نمیشم !

سلام من دیدم شما مشکل مشابه من داشتین می خواستم بدونم مشکلتون حل شد؟؟من آلان تو پخش فیلمای با کیفیت تصویر یه کم نویز داره هم با vlc هم با smplayer امتحان کردم درایور آزاد نصبه اوبونتو 14.4 ...درایور غیر آزاد(fglrx) هم که از قسمت driver انتخاب میکنم سیستم کلا بالا نمیاد...
این جهان زندان و ما زندانیان....
حفره کن زندان و خود را وارهان...

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 27 اردیبهشت 1394، 02:01 ب‌ظ »
نسخه catalyst هم ۱۲.۴

سلام من دیدم شما مشکل مشابه من داشتین می خواستم بدونم مشکلتون حل شد؟؟من آلان تو پخش فیلمای با کیفیت تصویر یه کم نویز داره هم با vlc هم با smplayer امتحان کردم درایور آزاد نصبه اوبونتو 14.4 ...درایور غیر آزاد(fglrx) هم که از قسمت driver انتخاب میکنم سیستم کلا بالا نمیاد...
ویدپو های با کیفیت یکم سنگین هستن و ممکنه این مشکلا پیش بیاد
تجربه شخصیم میگه smplayer بهترین هست روی لینوکس و kmplayer روی ویندوز
در ضمن شما اوبونتو ۱۵.۰۴ رو نصب کنی با توجه به کرنل جدید خیلی عالی تر شده و احتمالا از مشکل ها نخواهی داشت
درایور غیر آزاد هم نصب نکن