انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: عدم نمایش پارتیشن ها هنگام نصب در اوبونتو  (دفعات بازدید: 1211 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohammadsatrap

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 41
باسلام
بعد از مدتی کار با اوبونتو در " وی ام ور" حالا می خوام کنار ویندوز از اوبونتو استفاده کنم اما مشکلی که هست اینه که بعد از این تو ویندوز بخشی از پارتیشن رو برای اوبونتو جدا می کنم ، موقع پارتیشن بندی در اوبونتو فقط کل هارد دیسک رو به صورت یک درایو کامل نشون داده میشه و فقط باید اون رو فرمت کرد ....
حالا می خواستم ببینم چارش چیه چون هم ویندوز رو نیاز دارم به خاطر تازه کار بودنم و چند تا نرم افزار و این که ویندوزم اورجیناله و هم اینکه بک آپ درست حسابی هم ندارم ...
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم ..

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
باسلام
بعد از مدتی کار با اوبونتو در " وی ام ور" حالا می خوام کنار ویندوز از اوبونتو استفاده کنم اما مشکلی که هست اینه که بعد از این تو ویندوز بخشی از پارتیشن رو برای اوبونتو جدا می کنم ، موقع پارتیشن بندی در اوبونتو فقط کل هارد دیسک رو به صورت یک درایو کامل نشون داده میشه و فقط باید اون رو فرمت کرد ....
حالا می خواستم ببینم چارش چیه چون هم ویندوز رو نیاز دارم به خاطر تازه کار بودنم و چند تا نرم افزار و این که ویندوزم اورجیناله و هم اینکه بک آپ درست حسابی هم ندارم ...

1- وضعیت درایو هاتون چطوریه ؟؟؟
2- شما توی ویندوز برای اوبونتو حجمی خالی کردید ؟؟؟؟
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین mohammadsatrap

• Jr. Member
  • *
بله 70 گیگ خالی کردم . موقع پارتیشن بندی اوبونتو فقط کل هارد رو نشون میده
در ضمن هارد در حالت بیسیک هم هست

منظورتون از وضعیت درایو ها رو متوجه نشدم ....

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
منظورتون از وضعیت درایو ها رو متوجه نشدم ....

دیگه مهم نیست

میتونید وقتی میخواید پارتیشن بندی کنید یه عکس از صفحه بگرید و بعد اپلود کنید توی پیکو و لینکش را بدید
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
فکر کنم مشکل بخاطر نوع پارتیشن بندی اولیت هست
البته عکس بزارین بهتر مشخص میشه،البته از دیسک‌منجمنت ویندوز عکس بزارین

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
باسلام
احتمالا نوع پارتیشن بندیتون GPT هست.
اول لایو بالا بیایید و اون ۷۰ گیگ رو متناسب با نیازتون برای اوبونتو با فرمت EXT4 فرمت کنید ببینید ایا باز هم شرایط به قوت خودش باقیاست.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین mohammadsatrap

• Jr. Member
  • *
با تشکر از همه ی دوستان..
مشکل از نوع پارتیشن ها بود که MBR بودن ، اول به GPT تبدیل کردم ، بعد اوبونتو 15.04 نصب کردم و چون دیگه پارتیشن ها مشخص شدن تونستم اوبونتو 14.01 رو نصب کنم .....