انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: جایگزین کردن Blender 2.75 به جای 2.74 و بروز مشکل[حل شد]  (دفعات بازدید: 1334 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین yaiiaj

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
سلام دوستان
من نرم افزار بلندر 2.75 رو دانلود و جایگزین ورژن قبلی یعنی 2.74 کردم و با این حال وقتی روی آیکون توی لانچپد کلیک میکردم 2.74 اجرا میشد.
وقتی هم 2.75 رو اجرا میکردم user preferences های 2.74 باهاش لود میشد.
کاری که کردم این بود که 2.74 رو پاک کردم و توی دایرکتوری home فایلهای مخفی رو unhide کردم و از پوشه config. تنظیمات یا همون preferences های ورژن قبلی رو هم پاک کردم و 2.75 با تنظیمات defult بالا اومد و تا اینجا همه چی خوبه.
اما مشکلی که وجود داره اینه که از وقتی 2.74 رو پاک کردم آیکون ورژن جدید توی لانچپد به شکل علامت سوال هست و وقتی هم lock ش میکنم روی لانچپد و روش کلیک میکنم به هیچ نرم افزاری اختصاص نداره و باید blender رو از مسیر دایرکتوریش اجرا کنم.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
« آخرین ویرایش: 26 تیر 1394، 03:31 ب‌ظ توسط yaiiaj »
تا اوبـونتـو هــست زنــدگـی باید کــرد

آفلاین علی ۵۰۰

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 775
سلام
من هم بلندر ۲٫۷۴ و هم بلندر ۲٫۷۵ رو دارم (از سایت اصلی دانلود کردم). براشون هم توسط نرم‌افزار MenuLibre منو هم ساختم.
« آخرین ویرایش: 26 تیر 1394، 01:29 ب‌ظ توسط علی ۵۰۰ »

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
سلام دوستان
من نرم افزار بلندر 2.75 رو دانلود و جایگزین ورژن قبلی یعنی 2.74 کردم و با این حال وقتی روی آیکون توی لانچپد کلیک میکردم 2.74 اجرا میشد.
وقتی هم 2.75 رو اجرا میکردم user preferences های 2.74 باهاش لود میشد.
کاری که کردم این بود که 2.74 رو پاک کردم و توی دایرکتوری home فایلهای مخفی رو unhide کردم و از پوشه config. تنظیمات یا همون preferences های ورژن قبلی رو هم پاک کردم و 2.75 با تنظیمات defult بالا اومد و تا اینجا همه چی خوبه.
اما مشکلی که وجود داره اینه که از وقتی 2.74 رو پاک کردم آیکون ورژن جدید توی لانچپد به شکل علامت سوال هست و وقتی هم lock ش میکنم روی لانچپد و روش کلیک میکنم به هیچ نرم افزاری اختصاص نداره و باید blender رو از مسیر دایرکتوریش اجرا کنم.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
سلام.
جایگزین کردید؟(یعنی چی بیشتر توضیح بدهید)
۲٫۷۴ را با چه دستوری و به چه شیوه ای حذف کردید؟

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین yaiiaj

• Full Member
  • *
نقل‌قول
سلام
من هم بلندر ۲٫۷۴ و هم بلندر ۲٫۷۵ رو دارم (از سایت اصلی دانلود کردم). براشون هم توسط نرم‌افزار MenuLibre منو هم ساختم.
ممنون از جوابت. میشه توضیح بدی؟ به نظرم جالب اومد.
نقل‌قول
سلام.

ممنون از شما.
من بلندر رو از سافتور سنتر نصب نکردم و از سایت اصلی نرم افزار دانلود کردم.
نسخه لینوکس بلندر یک فایل tar.bz2 هست که دانلود میکنید و اکسترکت میکنید و تو مسیری که دِوِلوپر نرنم افزار پیشنهاد داده یعنی usr/local/ کپی میکنید.خوب من ورژن قبلی رو با sudo پاک کردم و ورژن جدید رو جایگزین کردم همین.
« آخرین ویرایش: 26 تیر 1394، 10:53 ق‌ظ توسط yaiiaj »

آفلاین علی ۵۰۰

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 775
نقل‌قول
سلام
ممنون از جوابت. میشه توضیح بدی؟ به نظرم جالب اومد.
نقل‌قول
سلام.

ممنون از شما.
من بلندر رو از سافتور سنتر نصب نکردم و از سایت اصلی نرم افزار دانلود کردم.
نسخه لینوکس بلندر یک فایل tar.bz2 هست که دانلود میکنید و اکسترکت میکنید و تو مسیری که دِوِلوپر نرنم افزار پیشنهاد داده یعنی usr/local/ کپی میکنید.خوب من ورژن قبلی رو با sudo پاک کردم و ورژن جدید رو جایگزین کردم همین.
من بلندرها رو توی /usr/local کپی نکردم. توی پوشهٔ home یک پوشه ساختم بعدش توسط نرم‌افزار MenuLibre آیکنش رو توی دش آوردم.
برای نصب نرم‌افزار MenuLibre که به راحتی می‌توانید حتی برای نرم‌افزارهای خودتون آیکن توی دش بزارید می‌تونید از ppa زیر استفاده کنید:
sudo add-apt-repository ppa:menulibre-dev/devel
sudo apt-get update
sudo apt-get install menulibre
منبع: http://www.howtogeek.com/121014/x-awesome-new-ubuntu-apps-developed-for-the-ubuntu-app-showdown/
کار باهاش خیلی راحته. می‌تونید برای نرم‌افزارهاتون آیکن دلخواه بزارید ویا بگید که فلان نرم‌افزار از طریق ترمینال اجرا بشه یا نه.(البته این مورد دوم رو مطمئن نیستم.) برای ساخت آیکن بلندر اول یک luncher توی نرم‌افزار menulibre قسمت graphic بسازید. بعدش اسمش رو بلندر ۲٫۷۴ ویا ۲٫۷۵ بزارید. سپس مسیر فایل اجرایی بلندر رو تعیین کنید. یک آیکن هم براش انتخاب کنید.
« آخرین ویرایش: 26 تیر 1394، 01:38 ب‌ظ توسط علی ۵۰۰ »

آفلاین yaiiaj

• Full Member
  • *
علی جان خیلی عالی بود!
ممنون از لطفت