انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: Raspberry Pi 2 با پردازنده Cortex-A7 و ویندوز 10  (دفعات بازدید: 17977 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 419
پاسخ : Raspberry Pi 2 با پردازنده Cortex-A7 و ویندوز 10
« پاسخ #45 : 11 اسفند 1393، 07:25 ب‌ظ »
روان که اجرا میکنه و مشکلی نیست ولی اگه فلش پلیر اجرا بشه کلا هنگ میشه
مگه فلش‌پلیر آرم هم داریم؟

من چندروز gnash رو نصب کردم مشکل هنگ کردن تو اپارات و یوتیوب به کلی رفع شد

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #46 : 11 اسفند 1393، 08:23 ب‌ظ »
البته آپارات و یوتوب نیاز به فلش ندارن. حفتشون می‌تونن با HTML پخش کنن. من چند ساله فلش رو پاک کردم و هیچی هم نریختم جاش، ولی هردوی این سایت‌ها درست کار می‌کنن برام
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 419
« پاسخ #47 : 11 اسفند 1393، 08:53 ب‌ظ »
البته آپارات و یوتوب نیاز به فلش ندارن. حفتشون می‌تونن با HTML پخش کنن. من چند ساله فلش رو پاک کردم و هیچی هم نریختم جاش، ولی هردوی این سایت‌ها درست کار می‌کنن برام

من بدون فلش نمیتونم اپارات رو باز کنم

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #48 : 11 اسفند 1393، 09:03 ب‌ظ »
دانیال جان درست میگه. نیازی به فلش پلیر نیست.
منم دو ماهه فلش رو کلا پاک کردم. آپارات هم می بینم. مشکلی ندارم.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین saeed ameri

• Full Member
  • *
  • ارسال: 102
« پاسخ #49 : 13 اسفند 1393، 02:22 ب‌ظ »
درود بر شما

من توی ایران raspberry pi 2 رو تهیه کردم. یک سایتی هست که می فروشه. من لینک اش رو نمیگذارم که تبلیغ تجاری محسوب نشه اما هست. سرچ کنید پیدا میشه.

اما در مورد تجربه کار با این برد.

برد بسیار خوبیه. من ازش خیلی راضی هستم و برام جالبه. یک سیستم عامل مبتنی بر دبیان هم برای خودش داره که فعلا برای من قانع کننده بوده. البته محیط گرافیکی اش زیاد جالب نیست اما فطعا نمیشه از یک برد کوجک انتظار داشت که میز کار KDE داشته باشه! برای من نقش یک سرور خونگی رو داره فعلا. برای فایل سرور و اینجور کار ها.

اگر سوالی دارید که فکر می کنید من با در دست داشتن برد می تونم پاسخ بدم حتما بپرسید.

دوست من به چه قیمتی تهیه کردین؟
Arch+Gnome

آفلاین علی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 67
« پاسخ #50 : 06 فروردین 1394، 12:19 ق‌ظ »
سلام
سرچ کنید پیدا میشه . گویا به تازگی یکی از وارد کننده ها به قیمت ۱۷۰ هزار تومان به فروش میرسونه ! من قبل از عید ورژن B+ رو خریدم ۱۳۰ . الان با این یه ربات برای خواهر زاده ام سر هم میکنم میرم اونو میخرم برا کارام .

من برای پردازش تصویر ازش استفاده میکنم ، که ورژن B+ خیلی کنده !البته زورش نمیرسه وگرنه تلاش خودشو انجام میده . :o

آفلاین SuB

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #51 : 06 فروردین 1394، 03:27 ب‌ظ »
دوستان بردی که مخصوص روتر باشه سراغ ندارید. رزیری برای این استفاده جنتا مشکل داره:
۱- برای استفاده عمومی طراحی شده و در نتیجه ماژول‌های اضافی داره. مثل HDMI و صدا و VGA
۲- کارت شبکه Ethernet یه دونه داره و امکان اضافه کردن تعداد بیشتر بدون استفاده از USB به راحتی وجود نداره؛ یعنی ماژول Ethernet نداره که بشه روی برد زد. شایدم من پیدا نکردم.
۳- ماژول WiFi نداره. البته میشه با USB کارت شبکه WiFi اضافه کرد اما بهینه نیست. (از نظر مصرف برق، سرعت تبادل اطلاعات و هزینه)

میکروتیک یه سری برد برای روترها و تجهیزات بسیم خودش طراحی کرده اما مستنداتی منتشر نکرده و استفاده ازش خیلی سخته.

آفلاین mehrzadmo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
« پاسخ #52 : 06 فروردین 1394، 04:22 ب‌ظ »
نقل‌قول
میکروتیک یه سری برد برای روترها و تجهیزات بسیم خودش طراحی کرده اما مستنداتی منتشر نکرده و استفاده ازش خیلی سخته.

میکروتیک اتفاقا بسیار ساده و کامله . و از نظر امکانات و از نظر قیمت بسیار به صرفه است . بعضی از مدلهاش هم قیمت و یا تقریبا مشابه مودم های ADSL هستند . در مورد مستندات هم اگر منظورتون استفاده از نرم افزار router os هست ، ویکی و فوروم میکروتیک هر نوع توضیحی رو که نیاز داشته باشید توشون موجوده . و کتابهای خوبی حتی به فارسی در این زمینه موجوده و ...
اما اگه منظورتون اینه که روتر او اس رو دستکاری کنید هر چند راههایی هست اما بعلت بسته بودن توزیع این امکان وجود نداره .
اگر مشکلی توی استفاده یا کاربرد و .. دارید خوشحال میشم بهتون کمک کنم .

نقل‌قول
سرچ کنید پیدا میشه . گویا به تازگی یکی از وارد کننده ها به قیمت ۱۷۰ هزار تومان به فروش میرسونه !
من خیلی گشتم اما متاسفانه هیچ کس نداره . حتی حاضر شدم اونو با قیمت بالاتر هم تهیه کنم اما هیچ کس اونو موجود نداره همه اعلام قیمت کردن و ...
در نهایت اینو از نمایندگی دبی سفارش دادم . متاسفانه اونها هم موجود نداشتن !!! حتی توزیع کننده های اصلی هم همچنین !
در هر صورت نماینده دبی گفت تا یک یدو هفته دیگه اینو می آریم و موجود میشه . من ده تا سفارش دادم . هر کس از دوستان میخواد میتونه بگه تا یکی شو بدم به اون . اما قیمت دقیق رو تا دستم نرسه نمی دونم ! و ممکنه یکی دو هفته طول بکشه تا برسه .
یکی دو تا رو خودم میخوام و الباقی رو اگر کسی خواست خبر بده !

آفلاین mohammadmot

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #53 : 25 تیر 1394، 10:02 ب‌ظ »
با سلام
من برد رزبری پای 2 رو خریدم و ویندوز 10 هسته رو روش ریختم خوبه اوکیه کار میکنه ولی نتونستم درایور دانگل بیسیم wifi و نصب کنم، تا اونجا که فهمیدم نمیشه هنوز درایور بی سیم روش ریخت، مشکل داره ولی تو لینوکس مشکلی نداره و نصب میشه.
تایید میفرمایید؟

لینک دانگل
http://www.kavirelectronic.ir/eshop/%D8%A8%D8%B1%D8%AF-raspberry-pi-%D8%B1%D8%B3%D9%BE%D8%B1%DB%8C/1200343-usb-wifi-for-raspberry-pi-bbaa.html
« آخرین ویرایش: 25 تیر 1394، 10:12 ب‌ظ توسط mohammadmot »

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
« پاسخ #54 : 26 تیر 1394، 11:56 ق‌ظ »
با سلام
من برد رزبری پای 2 رو خریدم و ویندوز 10 هسته رو روش ریختم خوبه اوکیه کار میکنه ولی نتونستم درایور دانگل بیسیم wifi و نصب کنم، تا اونجا که فهمیدم نمیشه هنوز درایور بی سیم روش ریخت، مشکل داره ولی تو لینوکس مشکلی نداره و نصب میشه.
تایید میفرمایید؟

لینک دانگل
http://www.kavirelectronic.ir/eshop/%D8%A8%D8%B1%D8%AF-raspberry-pi-%D8%B1%D8%B3%D9%BE%D8%B1%DB%8C/1200343-usb-wifi-for-raspberry-pi-bbaa.html
دقیقا چیو تایید بفرماییم ؟ خب کار نمیکنه دیگه.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #55 : 26 تیر 1394، 03:08 ب‌ظ »
با سلام
تایید میفرمایید؟

لینک دانگل
ویندوز کلّاً احمقانه‌است!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mohammadmot

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #56 : 28 تیر 1394، 12:37 ق‌ظ »
با تشکر از نظرات کاملا صریح دوستان
سوال این بود که بقیه هم تایید میکنن کار نمیکنه (wifi روی ویندوز) تست کرده اند عایا (نه اینکه اصلا تجربه نداشته اند و یا مطایعه نفرمودند)؟
بعدم نصب ویندوز روی این سیستم رو میشه گفت کاملا احمقانه هست؟؟؟ پس کلا میکروسافت احمقه داره این سرمایه گذاری رومیکنه (بدون تعصب)؟
البته هم زمان من هم ویندوز و هم لینوکس رو دارم روی این سخت افزار تست میکنم و گزارشی از کار با سیستم آماده میکنم
فعلا توضرب اول در نصب لینوکس گیر کردم، هی روی سیستم ریست میشه و کار نمیکنه، باید بیشتر سعی کنم، اما ویندوز تو ضرب اول کار کرد.

لینک آموزش نصب لینوکس Ubuntu 14.10 with the LXDE desktop :
http://www.techrepublic.com/article/how-to-get-ubuntu-desktop-on-the-raspberry-pi-2/
با سلام
تایید میفرمایید؟

لینک دانگل
ویندوز کلّاً احمقانه‌است!

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
« پاسخ #57 : 28 تیر 1394، 01:26 ق‌ظ »
هوم! اوبونتو 14.10 میخواهید نصب کنید ???
لینوکس های مخصوص خود رزبری رو نصب کنید.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #58 : 28 تیر 1394، 05:54 ق‌ظ »
من همهٔ گزینه‌های ممکن رو نصب کردم. از همه مزخرف‌تر با فاصلهٔ خیلی خیلی زیاد ویندوز بود، بهترینشون هم دبیان!